48583
Brickor, 2 st, teak, bl.a Söwe Konst, Sövestad.
Final bid125 SEK

48599
Verktyg samt verktygslåda, ett parti.
Final bid125 SEK

48603
Elverktyg, 7 delar, bl a. Bosch.
Final bid150 SEK

48621
Stig Wernheden, olja på duk, signerad.
Final bid100 SEK

48623
Helge Cardell, "Stenar vid stranden, Ingelstorp", olja på duk, signerad.
Final bid100 SEK

48628
Arne Aspelin, gouache, signerad.
Final bid100 SEK

48632
Gunnar Nylund, skål, stengods, Rörstrand.
Final bid125 SEK

48637
Skinnjacka, Petroff, fodrad.
Final bid125 SEK

48644
Kaffebryggare, ''Moccamaster Cup-one'', Technivorm.
Final bid175 SEK

48664
Karmstol och byrå, trä/textil.
Final bid125 SEK

48668
Avlastningsbord, 3 st, trä, 1900-talets senare del.
Final bid125 SEK

48682
Smith´s Konsthantverk, ljuslyktor, 3 st, metall/glas.
Final bid125 SEK

48702
Oidentfierad konstnär, olja på duk, otydligt signerad.
Final bid125 SEK

48000
Playstation 3, spelkonsol, Sony.
Final bid150 SEK

48717
Trasmattor, 3 st, textil.
Final bid125 SEK

48728
Hjördis Lindblad, träsnitt, eget tryck I/II, signerad, daterad 59.
Final bid125 SEK

48745
Figuriner, 4 st, porslin, bl.a Cascades.
Final bid150 SEK

48746
Final bid150 SEK

48749
Ljusstake, posthorn, mässing, 1900-tal.
Final bid125 SEK

48759
Väggdekorationer/reliefer, 2 st, jaktmotiv, metall.
Final bid125 SEK

48762
Lladro, figurin, porslin.
Final bid175 SEK

48763
Figuriner m.m., 12 delar, keramik, bl. a. Elbogen.
Final bid100 SEK

48768
Figuriner, 3 st, porslin, NAO/Lladro och Zaphr.
Final bid125 SEK

48772
Parti verktyg m.m.
Final bid125 SEK

48775
Diverse koppar m.m, 3 delar.
Final bid125 SEK

48784
Hörnskåp, kurbitsmålat, trä, 1800/1900-tal.
Final bid125 SEK

48791
Plädar, 2 st, ull.
Final bid125 SEK

48792
Kaffeservis, 6 delar, porslin, ''Veronica'', Rörstrand.
Final bid150 SEK

48799
Barnböcker, 9 st, bl.a Elsa Beskow.
Final bid125 SEK

48801
Porslinsknoppar, 100 st, mässingsdetaljer, ovala, "Molinara", Elito.
Final bid125 SEK

48819
Bordslampa m.m., 3 delar, porslin, Bing & Gröndahl.
Final bid125 SEK

48833
Blu-ray filmer, 18 st.
Final bid150 SEK

48852
Oidentifierad konstnär olja på duk, otydligt signerad.
Final bid100 SEK

48856
Ove Sandberg, bordslampa, glas, Kosta, signerad.
Final bid125 SEK

48861
Figuriner, 2 st, glas, bl.a Uno Westberg, Pukeberg.
Final bid125 SEK

48871
Golvljustake för 7 ljus, smide.
Final bid225 SEK

48884
Domkraft, 2 ton m.m, bl.a Kärcher.
Final bid200 SEK

47956
Albert Engström, litografi, signerad.
Final bid125 SEK

48943
Figurin, två fåglar, porslin, Royal Copenhagen.
Final bid125 SEK

48957
Mattor, 3 st, orientaliska, handknutna, ull, bl.a Pakistan, IKEA.
Final bid100 SEK

48978
Salongsbord/pelarbord, trä, 1900-talets senare del.
Final bid125 SEK

48986
Bo von Schwerin, blomsterstilleben, olja på duk, signerad.
Final bid125 SEK

48987
Böcker, 9 st, bl.a "Punch 1896" och "En bok om Skåne".
Final bid125 SEK

49020
Pall, metall/trä/textil, snurrbar, höj/sänkbar.
Final bid350 SEK

49025
Richard Short, olja på duk uppfodrad på pannå, signerad.
Final bid125 SEK

49029
Eleverktyg, 3 delar, samt laddare, batteri och väska, ETC Tools.
Final bid125 SEK

49033
Lennart Centerwall, taklampa, mässing, ''Rex'', IKEA.
Final bid125 SEK

49041
Portfölj, Cavalet, skinn, samt kameraväska, metall.
Final bid125 SEK