Most number of bids

53783
Gunnar Ander, ljusstakar m.m, 5 delar, koppar, Ystad Metall.
Final bid125 SEK

53787
Fat och skål, metall, Gense och Kare.
Final bid125 SEK

53789
Skålar, ljusstakar och figurin, 7 delar, glas, bl.a Orrefors.
Final bid175 SEK

53794
Vaser, 3 st, keramik, bl.a Maria Philippi, "Nordlys", Söholm, Danmark.
Final bid125 SEK

53807
Sven Jonson, vas, stengods, med silverdekor, ''Lagun'', Gustavsberg.
Final bid125 SEK

53828
Figuriner, 3 st, porslin,
Final bid100 SEK

53833
Menorah/ljusstake, malm, Sverige.
Final bid100 SEK

53846
Hushållsvåg, Lindells, och kaffekvarn, Klingenthal, metall/trä.
Final bid125 SEK

53888
Julstjärnor, 2 st, Philips Julstjärna Typ 72.
Final bid125 SEK

53893
Trädgårdsdekorationer, metall/keramik, ett parti.
Final bid125 SEK

53920
Kanna, koppar, J&C Bolinder.
Final bid125 SEK

53939
Böcker, 2 st, "Den Europeiska Keramiken", Henri-Pierre Fourest, samt "Konsten till industrin", Bengt Nyström.
Final bid125 SEK

53967
Nils Sonesson, olja på pannå, monogramsignerad.
Final bid100 SEK

53971
Matta, polypropylene, "Marocco Teppe", Lindö.
Final bid125 SEK

53992
Slagbord med 2 lådor, trä.
Final bid125 SEK

53999
Fårskinn, "Ludde", Ikea.
Final bid125 SEK

54035
Lars Hellsten, skålar, 3 st, glas, Corona, Orrefors.
Final bid125 SEK

54054
Konsttryck, ett parti, 1950/60-tal.
Final bid125 SEK

54068
Matservisdelar, 25 st, porslin, Rörstrand.
Final bid125 SEK

54082
Teservis, 31 delar, keramik, Gabriel.
Final bid100 SEK

54089
Bokmärken, klistermärken m.m, ett parti.
Final bid125 SEK

54096
Vas, glas.
Final bid125 SEK

54112
Bruno Karlsson, skål och vas, stengods, Ego stengods atelje, signerade.
Final bid125 SEK

54135
Dockskåpmöbler m.m, 23 delar.
Final bid125 SEK

54148
Ljusstakar, ett par, mässing, Gusums Bruk.
Final bid125 SEK

54152
Ulla Viotti, väggplakett, keramik, ''Badande fot'', Paradisbadet i Örnsköldsvik, signerad.
Final bid125 SEK

54173
Jens Christian Bennedsen, olja på duk, signerad.
Final bid125 SEK

54187
Bordsfotogenlampfot, mässing/sten, med tillbehör.
Final bid125 SEK

54190
Väggkartor, 2 st, Europa, 1927, och Afrika 1928, politiska.
Final bid125 SEK

54194
Kuddar, 4 st, textil, allmogestil.
Final bid125 SEK

54204
Bengt Orup, skål på fot, Johansfors, 1950-tal, samt 3 karaffer, glas.
Final bid125 SEK

54205
Yngve Henriksen, olja på papper, signerad, daterad 1990.
Final bid125 SEK

54209
Ingemar Lööf, "Dominospelare", tusch, signerad, daterad 57.
Final bid125 SEK

54214
Axel Hamborn, "Vid en gård, Vemmenhög", olja på pannå, signerad.
Final bid125 SEK

54228
C.A.M Lindman, bok, Bilder ur Nordens Flora.
Final bid125 SEK

54235
Sigurd Erixon och Sigurd Wallin, "Svenska Kulturbilder I-XII", 6 halvfranska band, Skoglunds Bokförlag, 1932.
Final bid125 SEK

54257
Terrin, flintgods, ''Willow'' Old Gustavsberg.
Final bid125 SEK

54269
Fönster, 18 st.
Final bid125 SEK

54277
Erik Hennix, ytterfoder, 6 st, porslin, ''Plantina'', Gustavsberg.
Final bid125 SEK

54298
Koppar, 8 st, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl.
Final bid125 SEK

54299
Fotogenlampa och kaffekula, metall/glas.
Final bid125 SEK

54310
Matta, "Light Sand", Turkiet.
Final bid125 SEK

54338
Skinnjackor, 2 st, bl.a Rovers & Lake.
Final bid125 SEK

54345
Matta, textil, Affari Of Sweden, Indien.
Final bid125 SEK

54348
Arbetsbänk.
Final bid125 SEK

54352
Affischer, 5 st, bl.a Nirvana och Pulp Fiction.
Final bid100 SEK

53033
Hallmöbel, teak/glas, 1950/60-tal.
Final bid125 SEK

54364
August Berg, "Frösön", olja på pannå, signerad, otydligt daterad.
Final bid125 SEK
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.



