55690
Vaser 5 st, keramik, bl.a Schramberg och Tilgmans.
Final bid125 SEK

55697
Golvfläkt, Anslut, Jula.
Final bid125 SEK

55702
Albert Krüger, "Gårdsinteriör", olja på pannå, signerad, även a tergo, daterad 1939.
Final bid125 SEK

55708
Oidentifierade konstnärer, olja på duk uppfodrad på pannå, 2 st, signerade Marten och Mohamed (se sista bild).
Final bid125 SEK

55713
Fickur, silver, Tyskland.
Final bid150 SEK

55759
Gräsklippare, eldriven, Gardena.
Final bid150 SEK

55779
Vägghörnskåp, alm, 1800-talets slut.
Final bid125 SEK

55793
Hylsnyckelsats, murarhammare m.m, ett parti, bl.a Hultafors
Final bid175 SEK

55839
Jackie Lynd, matservis, 22 delar, porslin, "Madeleine", Christineholm Design Studio.
Final bid125 SEK

55865
Ljusstaksfat och vas, glas, Muurla, Finland.
Final bid125 SEK

55906
Posters, 3 st, art deco motiv.
Final bid125 SEK

55907
Posters, 3 st, bl.a Parismotiv.
Final bid125 SEK

55910
Revilla Carlos, litografi 29/50, daterad 79.
Final bid100 SEK

55916
Skål, miniatyrvas och krus, keramik, bl.a Stig Lindberg, Gustavsberg.
Final bid125 SEK

55927
Laddare till elbil, 2 delar, Deltaco och Delphi.
Final bid125 SEK

55982
Böcker om skånska slott och herrgårdar, 4 st.
Final bid125 SEK

55985
Vägglampor, 3 st, mässing, Belid.
Final bid125 SEK

56025
Bojaner, 5 st, porslin, Asien.
Final bid125 SEK

56061
Bahco, skiftnyckel och rörtång.
Final bid125 SEK

56075
Hörnskåp, bemålat trä, allmoge.
Final bid125 SEK

56077
Elon Nilsson, olja på duk, signerad, daterad 78.
Final bid150 SEK

56085
Gertrud Carlsson, akvarell och olja på pannå, signerade, daterad 81/86.
Final bid125 SEK

56087
Jussi Taipaleenmäki, litografier, 2 st, numrerade épreuve d´artiste och 105/200, signerade.
Final bid125 SEK

56111
Ljusstakar och ljuslyktor, 4 delar, malm/smide, Scandia Malm och Smith's Konsthantverk.
Final bid125 SEK

56141
Sittpuff, läder.
Final bid225 SEK

56169
Bo Larsson, litografi nr 143/360, signerad.
Final bid125 SEK

56179
Matz Borgström, dessertglas, 7 st, Sagaform.
Final bid125 SEK

56184
Trälådor, 2 st.
Final bid100 SEK

56201
Allmoge m.m, 12 delar.
Final bid125 SEK

55735
Soffbord, ek, 1900-talets senare del.
Final bid125 SEK

56223
Smålandsljusstake för 7 ljus, trä.
Final bid125 SEK

56269
Figuriner, 2 st, porslin, LLadro.
Final bid125 SEK

56274
Sparbössa, "Uplands Banken", plast, Henri Hippo, MK-Tuote.
Final bid125 SEK

56307
"Österlen", tryck, copyright Rolf Gösta Calmeyer.
Final bid125 SEK

56315
Menorah, malm.
Final bid150 SEK

56317
Ljusstakar m.m, ett parti, bl.a Grillby.
Final bid125 SEK

56324
Samsonite, sminkväska, plast, 1900-talets senare del.
Final bid125 SEK

56357
Mikrovågsugn, Severin MW 7770.
Final bid150 SEK

56446
Fyllesvin, glas, 1800/1900-tal.
Final bid125 SEK

56489
Våg, lås m.m, ett parti, metall.
Final bid125 SEK

56492
Stereo, Pioneer, XRP330M, med fjärrkontroll och väggfäste samt hörlurar, Sony.
Final bid175 SEK

56505
JVC, Microsystem UX-P400 och högtalare HS-301.
Final bid125 SEK

56547
Bockar, 2+2 st, trä.
Final bid125 SEK

56571
Kaffelåda, plåt, Tellus, Helsingborg/Malmö.
Final bid125 SEK

56573
Carl Malmsten, fåtölj, textil.
Final bid125 SEK

56586
Takkrona, 3 ljuspunkter, mässing/glas, Malmö Metallvarufabrik AB.
Final bid125 SEK

56594
Skålar, 3 st, stengods, Söholm Stentöj, Bornholm, Danmark.
Final bid150 SEK

56595
Vaser och ljusstake, 6 delar, stengods, Söholm Stentöj, Bornholm, Danmark.
Final bid200 SEK