56637
Arthur Percy, ytterfoder, keramik, Gefle, 1930-tal.
Final bid125 SEK
Est500 SEK

56640
Ljusstakar, 3 par, trä/glas och porslin, 1900-tal.
Final bid150 SEK

56651
Stegar och trappstege, 3 delar, metall.
Final bid125 SEK

56656
Väggplakett, gjutjärn.
Final bid125 SEK

56664
Runo Andersson, ''Borgen'', etsning nr 9/50, signerad, daterad 1966.
Final bid125 SEK

56710
Väggskåp för verktyg, furu.
Final bid125 SEK

56717
Jussi Taipaleenmäki, litografi nr 142/190, signerad.
Final bid125 SEK

55764
Skiftnyckel, 18'', Bacho 75.
Final bid100 SEK

55602
Bordslampa, stengods, Söholm, Bornholm Stentöj, Danmark.
Final bid125 SEK

56739
Singlar, ett parti, 1950-1960-tal.
Final bid125 SEK

56752
Apoteksskylt, metall/plast.
Final bid125 SEK

56757
Keramik och sten, 6 delar, bl. a Upsala Ekeby och Bo Fajans.
Final bid150 SEK

56785
Växtplanscher, 3 st, 1900-tal.
Final bid150 SEK

56798
Lena A Linderholm, tryck, ''Provençalsk drömbukett'', signerat i trycket.
Final bid125 SEK

56799
Bordslampor, 2+1 st, metall/trä, Hallbergs och Mio.
Final bid125 SEK

56800
Dekorationer och fat, olika material, bl.a Ystad Brons.
Final bid125 SEK

56802
Ljusstakar m.m, 10 delar, keramik, Upsala Ekeby och Gustavsberg.
Final bid100 SEK

56814
Krus, 2 st, keramik, Rörstrand och Gustafsberg.
Final bid100 SEK

56819
Matbord, vit laminerad skiva, kromade ben, 2000-tal.
Final bid125 SEK

56826
Smurfhus och smurfar, ett parti.
Final bid125 SEK

56840
Bakgrundsupphängning för fotografering, ett par, Manfrotto 004 CF, Italien.
Final bid125 SEK

56845
Fotpallar, 3 st, trä/textil, 1900-tal.
Final bid125 SEK

56876
Badrumslampa och lampsockel, porslin/glas, bl.a Wilhelm Wagenfeld.
Final bid150 SEK

56884
Trasmattor, 6 st, textil.
Final bid125 SEK

56888
Isborr.
Final bid100 SEK

56892
Mangelkorg, flätad.
Final bid125 SEK

56894
Skulptur, trä/rotting.
Final bid125 SEK

56897
Pianopall, trä/textil.
Final bid125 SEK

56898
Serveringsvagn, furu, hjultrissor, 1900-talets senare del.
Final bid125 SEK

56899
Trasmattor, 6 st, textil.
Final bid125 SEK

56906
Kjell Leander Engström, olja på pannå, signerad.
Final bid225 SEK

56907
Leif Eugen Svensson, blandteknik, signerad, daterad 1988.
Final bid125 SEK

56916
Hallampa, glas/metall.
Final bid150 SEK

56918
Kikare, Peafowl 7 x 50.
Final bid125 SEK

56974
Smålandsljusstake, för 7 ljus, trä.
Final bid125 SEK

56985
Stormlykta, metall/glas.
Final bid125 SEK

56987
Kobratelefon, plast, LM Ericsson.
Final bid125 SEK

56993
Anna Ehrner, skålfat m.m, 3 delar, "Contrast", Kosta Boda.
Final bid125 SEK

57009
Äldre strykjärn, ett parti.
Final bid125 SEK

57027
Tvättkorg, flätad.
Final bid125 SEK

57054
Kaffekoppar med fat, 12 delar, porslin, Royal Copenhagen.
Final bid225 SEK

57075
Ljuskrona, 6 ljuspunkter, mässing/glas, barockstil, 1900-tal.
Final bid100 SEK

57076
Cocktail- och vinglas, 12+9 st, Luminarc, Frankrike.
Final bid125 SEK

57086
Krukor, 3 st, keramik.
Final bid125 SEK

57091
Carl Oscar Larsson, olja på pannå, signerad, daterad 1956.
Final bid125 SEK

57114
Skiftnycklar och ringnyckel, 6 delar, Bacho.
Final bid125 SEK

57142
Kobratelefon, plast.
Final bid125 SEK

56237
Kobratelefon, plast.
Final bid100 SEK