Categories

Closed
Arthur Percy, ytterfoder, keramik, Gefle, 1930-tal.
56637
Arthur Percy, ytterfoder, keramik, Gefle, 1930-tal.
Final bid125 SEK
Est500 SEK
Closed
Ljusstakar, 3 par, trä/glas och porslin, 1900-tal.
56640
Ljusstakar, 3 par, trä/glas och porslin, 1900-tal.
Final bid150 SEK
Closed
Stegar och trappstege, 3 delar, metall.
56651
Stegar och trappstege, 3 delar, metall.
Final bid125 SEK
Closed
Väggplakett, gjutjärn.
56656
Väggplakett, gjutjärn.
Final bid125 SEK
Closed
Runo Andersson, ''Borgen'', etsning nr 9/50, signerad, daterad 1966.
56664
Runo Andersson, ''Borgen'', etsning nr 9/50, signerad, daterad 1966.
Final bid125 SEK
Closed
Väggskåp för verktyg, furu.
56710
Väggskåp för verktyg, furu.
Final bid125 SEK
Closed
Jussi Taipaleenmäki, litografi nr 142/190, signerad.
56717
Jussi Taipaleenmäki, litografi nr 142/190, signerad.
Final bid125 SEK
Closed
Skiftnyckel, 18'', Bacho 75.
55764
Skiftnyckel, 18'', Bacho 75.
Final bid100 SEK
Closed
Bordslampa, stengods, Söholm, Bornholm Stentöj, Danmark.
55602
Bordslampa, stengods, Söholm, Bornholm Stentöj, Danmark.
Final bid125 SEK
Closed
Singlar, ett parti, 1950-1960-tal.
56739
Singlar, ett parti, 1950-1960-tal.
Final bid125 SEK
Closed
Apoteksskylt, metall/plast.
56752
Apoteksskylt, metall/plast.
Final bid125 SEK
Closed
Keramik och sten, 6 delar, bl. a Upsala Ekeby och Bo Fajans.
56757
Keramik och sten, 6 delar, bl. a Upsala Ekeby och Bo Fajans.
Final bid150 SEK
Closed
Växtplanscher, 3 st, 1900-tal.
56785
Växtplanscher, 3 st, 1900-tal.
Final bid150 SEK
Closed
Lena A Linderholm, tryck, ''Provençalsk drömbukett'', signerat i trycket.
56798
Lena A Linderholm, tryck, ''Provençalsk drömbukett'', signerat i trycket.
Final bid125 SEK
Closed
Bordslampor, 2+1 st, metall/trä, Hallbergs och Mio.
56799
Bordslampor, 2+1 st, metall/trä, Hallbergs och Mio.
Final bid125 SEK
Closed
Dekorationer och fat, olika material, bl.a Ystad Brons.
56800
Dekorationer och fat, olika material, bl.a Ystad Brons.
Final bid125 SEK
Closed
Ljusstakar m.m, 10 delar, keramik, Upsala Ekeby och Gustavsberg.
56802
Ljusstakar m.m, 10 delar, keramik, Upsala Ekeby och Gustavsberg.
Final bid100 SEK
Closed
Krus, 2 st, keramik, Rörstrand och Gustafsberg.
56814
Krus, 2 st, keramik, Rörstrand och Gustafsberg.
Final bid100 SEK
Closed
Matbord, vit laminerad skiva, kromade ben, 2000-tal.
56819
Matbord, vit laminerad skiva, kromade ben, 2000-tal.
Final bid125 SEK
Closed
Smurfhus och smurfar, ett parti.
56826
Smurfhus och smurfar, ett parti.
Final bid125 SEK
Closed
Bakgrundsupphängning för fotografering, ett par, Manfrotto 004 CF, Italien.
56840
Bakgrundsupphängning för fotografering, ett par, Manfrotto 004 CF, Italien.
Final bid125 SEK
Closed
Fotpallar, 3 st, trä/textil, 1900-tal.
56845
Fotpallar, 3 st, trä/textil, 1900-tal.
Final bid125 SEK
Closed
Badrumslampa och lampsockel, porslin/glas, bl.a Wilhelm Wagenfeld.
56876
Badrumslampa och lampsockel, porslin/glas, bl.a Wilhelm Wagenfeld.
Final bid150 SEK
Closed
Trasmattor, 6 st, textil.
56884
Trasmattor, 6 st, textil.
Final bid125 SEK
Closed
Isborr.
56888
Isborr.
Final bid100 SEK
Closed
Mangelkorg, flätad.
56892
Mangelkorg, flätad.
Final bid125 SEK
Closed
Skulptur, trä/rotting.
56894
Skulptur, trä/rotting.
Final bid125 SEK
Closed
Pianopall, trä/textil.
56897
Pianopall, trä/textil.
Final bid125 SEK
Closed
Serveringsvagn, furu, hjultrissor, 1900-talets senare del.
56898
Serveringsvagn, furu, hjultrissor, 1900-talets senare del.
Final bid125 SEK
Closed
Trasmattor, 6 st, textil.
56899
Trasmattor, 6 st, textil.
Final bid125 SEK
Closed
Kjell Leander Engström, olja på pannå, signerad.
56906
Kjell Leander Engström, olja på pannå, signerad.
Final bid225 SEK
Closed
Leif Eugen Svensson, blandteknik, signerad, daterad 1988.
56907
Leif Eugen Svensson, blandteknik, signerad, daterad 1988.
Final bid125 SEK
Closed
Hallampa, glas/metall.
56916
Hallampa, glas/metall.
Final bid150 SEK
Closed
Kikare, Peafowl 7 x 50.
56918
Kikare, Peafowl 7 x 50.
Final bid125 SEK
Closed
Smålandsljusstake, för 7 ljus, trä.
56974
Smålandsljusstake, för 7 ljus, trä.
Final bid125 SEK
Closed
Stormlykta, metall/glas.
56985
Stormlykta, metall/glas.
Final bid125 SEK
Closed
Kobratelefon, plast, LM Ericsson.
56987
Kobratelefon, plast, LM Ericsson.
Final bid125 SEK
Closed
Anna Ehrner, skålfat m.m, 3 delar, "Contrast", Kosta Boda.
56993
Anna Ehrner, skålfat m.m, 3 delar, "Contrast", Kosta Boda.
Final bid125 SEK
Closed
Äldre strykjärn, ett parti.
57009
Äldre strykjärn, ett parti.
Final bid125 SEK
Closed
Tvättkorg, flätad.
57027
Tvättkorg, flätad.
Final bid125 SEK
Closed
Kaffekoppar med fat, 12 delar, porslin, Royal Copenhagen.
57054
Kaffekoppar med fat, 12 delar, porslin, Royal Copenhagen.
Final bid225 SEK
Closed
Ljuskrona, 6 ljuspunkter, mässing/glas, barockstil, 1900-tal.
57075
Ljuskrona, 6 ljuspunkter, mässing/glas, barockstil, 1900-tal.
Final bid100 SEK
Closed
Cocktail- och vinglas, 12+9 st, Luminarc, Frankrike.
57076
Cocktail- och vinglas, 12+9 st, Luminarc, Frankrike.
Final bid125 SEK
Closed
Krukor, 3 st, keramik.
57086
Krukor, 3 st, keramik.
Final bid125 SEK
Closed
Carl Oscar Larsson, olja på pannå, signerad, daterad 1956.
57091
Carl Oscar Larsson, olja på pannå, signerad, daterad 1956.
Final bid125 SEK
Closed
Skiftnycklar och ringnyckel, 6 delar, Bacho.
57114
Skiftnycklar och ringnyckel, 6 delar, Bacho.
Final bid125 SEK
Closed
Kobratelefon, plast.
57142
Kobratelefon, plast.
Final bid125 SEK
Closed
Kobratelefon, plast.
56237
Kobratelefon, plast.
Final bid100 SEK
Contact

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

+46(0)411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Opening hours

Monday: 13-18
Tuesday: 13-18
Wednesday: 13-19
Friday: 11-14

Follow us on social media

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.