Gryta, gjutjärn, Anders Petter, Högberg, Stenfors.
57157
Final bid125 SEK
Ken Done, vas, målat glas, Kosta Boda.
57180
Final bid100 SEK
Bordslampa och vas, porslin, Bing & Gröndahl, Danmark.
57184
Final bid150 SEK
Figurin, porslin, Tengra, Spanien.
57205
Final bid300 SEK
Figurin på träsockel, porslin/trä, Tengra, Spanien.
57246
Final bid125 SEK
Matchbox, PlayBoot House, plast, 1970-tal.
57257
Final bid125 SEK
Jan Rufelt, blandteknik, signerad, daterad 2009.
57276
Final bid125 SEK
Vas, flussglas, 1900-talets första hälft.
57302
Final bid150 SEK
Figuriner, 2 st, porslin, Waldorf, Tyskland.
57306
Final bid150 SEK
Vertygslådor, 2 st, samt verktyg m.m.
57309
Final bid150 SEK
Piedestal, trä/metall.
57339
Piedestal, trä/metall.
Final bid125 SEK
Krus, 5 st, stengods, bl.a Höganäs.
57377
Final bid100 SEK
Brickbord, bemålat trä.
57400
Brickbord, bemålat trä.
Final bid125 SEK
Carrom-spel och Couronne-spel.
57428
Final bid125 SEK
Stege, metall, Hailo.
57468
Stege, metall, Hailo.
Final bid125 SEK
Pumpar, 3 st, bl.a Meec.
57477
Pumpar, 3 st, bl.a Meec.
Final bid125 SEK
Kartor, 3 st.
57479
Kartor, 3 st.
Final bid125 SEK
Skrin, 2 st, lackarbeten, Ryssland, 1900-tal.
57504
Final bid100 SEK
LED-lampor, 3 st, Cameo och SundLight.
57513
Final bid125 SEK
Tamburmajor, metall.
56758
Tamburmajor, metall.
Final bid150 SEK
Ytterfoder, flintgods, jugend, märkt Elsa.
57527
Final bid125 SEK
Lars Norrman, litografi nr 324/360, signerad.
57538
Final bid250 SEK
Flaskor, ett parti, samt 2 träbackar.
57547
Final bid125 SEK
Teservis, 6 delar, porslin, "Ulrika", Rörstrand.
57576
Final bid125 SEK
Delftporslin, 4 delar, 1900-tal.
57588
Final bid125 SEK
Dessertskålar, 10 st, glas.
57632
Dessertskålar, 10 st, glas.
Final bid125 SEK
Geringsåg, Nobex 202.
57652
Geringsåg, Nobex 202.
Final bid125 SEK
Ljuslyktor, 2 st, metall/glas, Smith`s konsthandverk.
57656
Final bid125 SEK
Inomhusbelysningar, 6 st, obegagnade.
57662
Final bid125 SEK
Förstoringslampa, metall/plast, Philips.
57669
Final bid125 SEK
Gasolkök, Optimus 870.
57696
Gasolkök, Optimus 870.
Final bid125 SEK
Singlar, ett parti.
57710
Singlar, ett parti.
Final bid125 SEK
Ljusstakar, 6 st, mässing, Munka Sweden, samtida.
57725
Final bid125 SEK
Böcker, 4 st, Lexikon för Konst A-Ö och Den Svenska Konstens Historia Under 1800-Talet.
57730
Final bid125 SEK
Högfrekvensapparater, 2 st, Vigör och Felma, 1900-talets början.
57741
Final bid125 SEK
Golvlampa, mässing, 1900-tal.
57827
Golvlampa, mässing, 1900-tal.
Final bid125 SEK
Vinylskivor och singlar, ett parti, bl. a ABBA.
57828
Final bid125 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, vagt signerad Nils Holmqvist.
57841
Final bid125 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad Nils Holmqvist, daterad 1946.
57843
Final bid125 SEK
Golvlampa, trä, Habitus.
57853
Golvlampa, trä, Habitus.
Final bid125 SEK
Ljusstakar m.m, 14 delar, glas, bl.a Orrefors.
57863
Final bid125 SEK
Gunnar Ander, ishink med tång, koppar, Ystad Metall.
57870
Final bid225 SEK
Syltburkar, 2 st, porslin, Arabia.
57874
Final bid150 SEK
Glasprismor, ett parti.
57901
Glasprismor, ett parti.
Final bid150 SEK
Kikare, Astral, 8x30.
57907
Kikare, Astral, 8x30.
Final bid125 SEK
Matbord och 4 stolar, trä, 1900-talets andra hälft.
57947
Final bid125 SEK
Tvingar, 5 st.
57957
Tvingar, 5 st.
Final bid125 SEK
Speceriburkar, 6 st, flintgods, Gustavsberg, 1900-tal.
57988
Final bid125 SEK