57157
Gryta, gjutjärn, Anders Petter, Högberg, Stenfors.
Final bid125 SEK

57180
Ken Done, vas, målat glas, Kosta Boda.
Final bid100 SEK

57184
Bordslampa och vas, porslin, Bing & Gröndahl, Danmark.
Final bid150 SEK

57205
Figurin, porslin, Tengra, Spanien.
Final bid300 SEK

57246
Figurin på träsockel, porslin/trä, Tengra, Spanien.
Final bid125 SEK

57257
Matchbox, PlayBoot House, plast, 1970-tal.
Final bid125 SEK

57276
Jan Rufelt, blandteknik, signerad, daterad 2009.
Final bid125 SEK

57302
Vas, flussglas, 1900-talets första hälft.
Final bid150 SEK

57306
Figuriner, 2 st, porslin, Waldorf, Tyskland.
Final bid150 SEK

57309
Vertygslådor, 2 st, samt verktyg m.m.
Final bid150 SEK

57339
Piedestal, trä/metall.
Final bid125 SEK

57377
Krus, 5 st, stengods, bl.a Höganäs.
Final bid100 SEK

57400
Brickbord, bemålat trä.
Final bid125 SEK

57428
Carrom-spel och Couronne-spel.
Final bid125 SEK

57468
Stege, metall, Hailo.
Final bid125 SEK

57477
Pumpar, 3 st, bl.a Meec.
Final bid125 SEK

57479
Kartor, 3 st.
Final bid125 SEK

57504
Skrin, 2 st, lackarbeten, Ryssland, 1900-tal.
Final bid100 SEK

57513
LED-lampor, 3 st, Cameo och SundLight.
Final bid125 SEK

56758
Tamburmajor, metall.
Final bid150 SEK

57527
Ytterfoder, flintgods, jugend, märkt Elsa.
Final bid125 SEK

57538
Lars Norrman, litografi nr 324/360, signerad.
Final bid250 SEK

57547
Flaskor, ett parti, samt 2 träbackar.
Final bid125 SEK

57576
Teservis, 6 delar, porslin, "Ulrika", Rörstrand.
Final bid125 SEK

57588
Delftporslin, 4 delar, 1900-tal.
Final bid125 SEK

57632
Dessertskålar, 10 st, glas.
Final bid125 SEK

57652
Geringsåg, Nobex 202.
Final bid125 SEK

57656
Ljuslyktor, 2 st, metall/glas, Smith`s konsthandverk.
Final bid125 SEK

57662
Inomhusbelysningar, 6 st, obegagnade.
Final bid125 SEK

57669
Förstoringslampa, metall/plast, Philips.
Final bid125 SEK

57696
Gasolkök, Optimus 870.
Final bid125 SEK

57710
Singlar, ett parti.
Final bid125 SEK

57725
Ljusstakar, 6 st, mässing, Munka Sweden, samtida.
Final bid125 SEK

57730
Böcker, 4 st, Lexikon för Konst A-Ö och Den Svenska Konstens Historia Under 1800-Talet.
Final bid125 SEK

57741
Högfrekvensapparater, 2 st, Vigör och Felma, 1900-talets början.
Final bid125 SEK

57827
Golvlampa, mässing, 1900-tal.
Final bid125 SEK

57828
Vinylskivor och singlar, ett parti, bl. a ABBA.
Final bid125 SEK

57841
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, vagt signerad Nils Holmqvist.
Final bid125 SEK

57843
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad Nils Holmqvist, daterad 1946.
Final bid125 SEK

57853
Golvlampa, trä, Habitus.
Final bid125 SEK

57863
Ljusstakar m.m, 14 delar, glas, bl.a Orrefors.
Final bid125 SEK

57870
Gunnar Ander, ishink med tång, koppar, Ystad Metall.
Final bid225 SEK

57874
Syltburkar, 2 st, porslin, Arabia.
Final bid150 SEK

57901
Glasprismor, ett parti.
Final bid150 SEK

57907
Kikare, Astral, 8x30.
Final bid125 SEK

57947
Matbord och 4 stolar, trä, 1900-talets andra hälft.
Final bid125 SEK

57957
Tvingar, 5 st.
Final bid125 SEK

57988
Speceriburkar, 6 st, flintgods, Gustavsberg, 1900-tal.
Final bid125 SEK