57994
Mattor, 2 st, Pakistan, handknutna, ull.
Final bid150 SEK

58004
Figuriner och bordslampa, 4+1 st, keramik, bl.a Elbogen.
Final bid125 SEK

58006
Servisglas, 21 st, 4 olika sorter, bl.a Pukeberg och Boda, 1900-tal.
Final bid100 SEK

58020
Leksaker m.m, ett parti, bl.a View-master.
Final bid125 SEK

58048
Kenneth Sigvardh, olja på duk, signerad, daterad 1965.
Final bid125 SEK

58079
Bertil Warnholf, litografi 6/75, signerad, daterad -89.
Final bid100 SEK

58102
Glasservisdelar, 24 st, Boda glasbruk.
Final bid100 SEK

58126
Mangelträ, 1791.
Final bid125 SEK

58146
Mattor, 2 st, orientaliska, handknutna, ull.
Final bid100 SEK

58151
Helge Lundström, litografi nr 126/300, signerad, daterad 1967.
Final bid125 SEK

58157
Tomtar och juldekorationer, ett parti, trä/textil/halm/smide.
Final bid150 SEK

58161
Karin Berglund, fotogravyr nr 35/130, signerad, daterad 1999.
Final bid175 SEK

58164
Gunnar Brusewitz, litografier, 2 st, signerade.
Final bid125 SEK

58165
Vaser, 2 st, stengods, Höganäs, Sven Bolin och Arne Måryd, signerade.
Final bid125 SEK

58170
Ljuskrona, fem ljuspunkter, mässing/glas, 1900-tal.
Final bid125 SEK

58202
Talja/block, trä/metall, 1800/1900-tal.
Final bid125 SEK

58225
Punschbägare, 9 st, tenn.
Final bid125 SEK

58236
Takkrona, 7 delar, mässing, demonterad.
Final bid125 SEK

58249
Ola Billgren, litografi nr 52/210, signerad, daterad 1961.
Final bid125 SEK

58271
Stolar, 6 st, trä/textil "Henriksdal", Ikea.
Final bid125 SEK

58285
Kaffeservis, 30 delar, porslin, Bing & Gröndahl.
Final bid125 SEK

58295
Gustav Rudberg, litografier, 3 st, numrerade och signerade.
Final bid100 SEK

58343
Fotoramar, 3 st, koppar, 1900-talets första del.
Final bid125 SEK

58357
Flossamatta.
Final bid175 SEK

58395
Tennstop med lock, 1900-talets mitt.
Final bid125 SEK

57541
Vinkelslip m.m, ett parti.
Final bid125 SEK

57521
Ljusstakar, 9 st, glas, 1900-tal.
Final bid125 SEK

58416
Staffan Freeman, ''Römöllegården'', olja på duk, signerad.
Final bid100 SEK

58432
Träfigurer, 2 st, skurna, osignerade, 1900-tal.
Final bid125 SEK

58445
Bordslampa, porslin, NAO, Lladro, Spanien.
Final bid125 SEK

58447
Sybaron, kalksten, linitialer H.A.D., 1800/1900-tal.
Final bid125 SEK

58464
Final bid125 SEK

58468
Orlando Pelayo, etsning, nr 14/50, signerad.
Final bid150 SEK

58471
Snapsglas, s.k. Kaptensglas, 20 st, 1900-tal.
Final bid125 SEK

58476
Konservburkar, 3 st, glas, 1800-tal.
Final bid150 SEK

58500
Medaljongporträtt föreställande Princesse de Lamballe, handmålat porslin, otydligt signerad, 1800-tal.
Final bid125 SEK

58513
Hink och krus, 4 delar, stengods och flintgods, bl.a Rörstrand och Göteborg, 1900-tal.
Final bid100 SEK

58563
Barnmössor, 10 st, textil, från utställningen ''Fritiden'', 1936, Ystad.
Final bid125 SEK

58569
Moccaservis, 12 delar, porslin, Bareuther, Bavaria.
Final bid150 SEK

58579
Tenn, ett parti, bl.a bägare, Ystad.
Final bid125 SEK

58610
Snapsglas, ett parti, pressglas och blåst glas, bl a 6 st paraplyglas, 1800-1900-tal.
Final bid125 SEK

57997
Porslin, 5 delar, Kina, 1800/1900-tal.
Final bid125 SEK

58617
Fåglar, glas, bl.a Bengt Edenfalk, Skruf.
Final bid125 SEK

58618
Karaffer och ättiksflaskor, 5+4 st, glas, 1800/1900-tal.
Final bid125 SEK

58650
Vinglas, 4 st olika, omkring 1800-talets mitt.
Final bid125 SEK

58676
Max Walter Svanberg, affisch.
Final bid125 SEK

58728
Oidentifierad konstnär, akvarell, monogramsignerad.
Final bid150 SEK

58734
Damcykel, 26 tum, 3 växlar, Royal.
Final bid125 SEK