Mattor, 2 st, Pakistan, handknutna, ull.
57994
Final bid150 SEK
Figuriner och bordslampa, 4+1 st, keramik, bl.a Elbogen.
58004
Final bid125 SEK
Servisglas, 21 st, 4 olika sorter, bl.a Pukeberg och Boda, 1900-tal.
58006
Final bid100 SEK
Leksaker m.m, ett parti, bl.a View-master.
58020
Final bid125 SEK
Kenneth Sigvardh, olja på duk, signerad, daterad 1965.
58048
Final bid125 SEK
Bertil Warnholf, litografi 6/75, signerad, daterad -89.
58079
Final bid100 SEK
Glasservisdelar, 24 st, Boda glasbruk.
58102
Final bid100 SEK
Mangelträ, 1791.
58126
Mangelträ, 1791.
Final bid125 SEK
Mattor, 2 st, orientaliska, handknutna, ull.
58146
Final bid100 SEK
Helge Lundström, litografi nr 126/300, signerad, daterad 1967.
58151
Final bid125 SEK
Tomtar och juldekorationer, ett parti, trä/textil/halm/smide.
58157
Final bid150 SEK
Karin Berglund, fotogravyr nr 35/130, signerad, daterad 1999.
58161
Final bid175 SEK
Gunnar Brusewitz, litografier, 2 st, signerade.
58164
Final bid125 SEK
Vaser, 2 st, stengods, Höganäs, Sven Bolin och Arne Måryd, signerade.
58165
Final bid125 SEK
Ljuskrona, fem ljuspunkter, mässing/glas, 1900-tal.
58170
Final bid125 SEK
Talja/block, trä/metall, 1800/1900-tal.
58202
Final bid125 SEK
Punschbägare, 9 st, tenn.
58225
Punschbägare, 9 st, tenn.
Final bid125 SEK
Takkrona, 7 delar, mässing, demonterad.
58236
Final bid125 SEK
Ola Billgren, litografi nr 52/210, signerad, daterad 1961.
58249
Final bid125 SEK
Stolar, 6 st, trä/textil "Henriksdal", Ikea.
58271
Final bid125 SEK
Kaffeservis, 30 delar, porslin, Bing & Gröndahl.
58285
Final bid125 SEK
Gustav Rudberg, litografier, 3 st, numrerade och signerade.
58295
Final bid100 SEK
Fotoramar, 3 st, koppar, 1900-talets första del.
58343
Final bid125 SEK
Flossamatta.
58357
Flossamatta.
Final bid175 SEK
Tennstop med lock, 1900-talets mitt.
58395
Final bid125 SEK
Vinkelslip m.m, ett parti.
57541
Vinkelslip m.m, ett parti.
Final bid125 SEK
Ljusstakar, 9 st, glas, 1900-tal.
57521
Final bid125 SEK
Staffan Freeman, ''Römöllegården'', olja på duk, signerad.
58416
Final bid100 SEK
Träfigurer, 2 st, skurna, osignerade, 1900-tal.
58432
Final bid125 SEK
Bordslampa, porslin, NAO, Lladro, Spanien.
58445
Final bid125 SEK
Sybaron, kalksten, linitialer H.A.D., 1800/1900-tal.
58447
Final bid125 SEK
58464
Final bid125 SEK
Orlando Pelayo, etsning, nr 14/50, signerad.
58468
Final bid150 SEK
Snapsglas, s.k. Kaptensglas, 20 st, 1900-tal.
58471
Final bid125 SEK
Konservburkar, 3 st, glas, 1800-tal.
58476
Final bid150 SEK
Medaljongporträtt föreställande Princesse de Lamballe, handmålat porslin, otydligt signerad, 1800-tal.
58500
Final bid125 SEK
Hink och krus, 4 delar, stengods och flintgods, bl.a Rörstrand och Göteborg, 1900-tal.
58513
Final bid100 SEK
Barnmössor, 10 st, textil, från utställningen ''Fritiden'', 1936, Ystad.
58563
Final bid125 SEK
Moccaservis, 12 delar, porslin, Bareuther, Bavaria.
58569
Final bid150 SEK
Tenn, ett parti, bl.a bägare, Ystad.
58579
Final bid125 SEK
Snapsglas, ett parti, pressglas och blåst glas, bl a 6 st paraplyglas, 1800-1900-tal.
58610
Final bid125 SEK
Porslin, 5 delar, Kina, 1800/1900-tal.
57997
Final bid125 SEK
Fåglar, glas, bl.a Bengt Edenfalk, Skruf.
58617
Final bid125 SEK
Karaffer och ättiksflaskor, 5+4 st, glas, 1800/1900-tal.
58618
Final bid125 SEK
Vinglas, 4 st olika, omkring 1800-talets mitt.
58650
Final bid125 SEK
Max Walter Svanberg, affisch.
58676
Max Walter Svanberg, affisch.
Final bid125 SEK
Oidentifierad konstnär, akvarell, monogramsignerad.
58728
Final bid150 SEK
Damcykel, 26 tum, 3 växlar, Royal.
58734
Final bid125 SEK