58764
Barnstol, fällbar, trä, 1900-tal.
Final bid100 SEK

58773
Tomtefar och tomtemor, figuriner med belysning, keramik.
Final bid125 SEK

58816
Takfotogenlampa, majolika, mässing, glas, jugend.
Final bid125 SEK

58818
Figuriner, 3 st, porslin, bl.a NAO.
Final bid125 SEK

58824
Transportbur, metall, Dogman.
Final bid100 SEK

58833
Figuriner, 8 st, bl.a Krukmakaren i Ystad och Zaphir.
Final bid125 SEK

58860
Elhyvel, Ryobi.
Final bid125 SEK

58883
Paraplyställ, lövträ, Creazioni, Fortuna, Italien, 1900-talets andra hälft.
Final bid125 SEK

58916
Terrin, flintgods, "Sabina", Rörstrand.
Final bid125 SEK

58923
Spik och skruvstäd m.m, ett parti.
Final bid125 SEK

58931
Dukar och bonader, ett parti, 1900-tal.
Final bid125 SEK

58934
Snickarbälte och verktyg, ett parti, bl.a Bahco.
Final bid150 SEK

58954
Bang & Olufsen, högtalare, ett par, RL 60.2 Modell 6513.
Final bid125 SEK

58964
Trehjuling, metall, Winther, och leksaksbil, trä.
Final bid125 SEK

58969
Seriemagasin, ett parti, bl. a Modesty Blaise, 1900-tal.
Final bid125 SEK

58973
Bordslampa, omgjord penselvas, porslin, Kina, 1900-tal.
Final bid125 SEK

58976
Ljusstakar och julkalender, 5 delar, bl.a mässing, 1900-tal.
Final bid125 SEK

59033
Bo Cronqvist, litografi nr 83/100, signerad.
Final bid125 SEK

59037
Ulf Onsberg, litografi nr 6/150, signerad.
Final bid125 SEK

59039
Kopparföremål, 4 delar, 1900-tal.
Final bid125 SEK

59072
Skeppskompass, metall/glas, Lyth, Stockholm.
Final bid125 SEK

59106
Svepask och träfigur, trä/textil, bl. a "Bombi Bitt", Charlotte Weibull.
Final bid100 SEK

59138
Spegel, ram i trä med detaljer i metall.
Final bid125 SEK

59140
Kaffeservisdelar, 4 st, porslin, "Blå blomster", Royal Copenhagen.
Final bid125 SEK

59143
Rullvagn, metall/plast, Prestar, Japan.
Final bid125 SEK

59200
Soffbord, med klaffar, trä.
Final bid150 SEK

59207
Grästrimmer m.m, ett parti bl.a Bosch.
Final bid125 SEK

59213
Lotte Benter, figurin, porslin, "Amagerpige", Royal Copenhagen.
Final bid125 SEK

59227
Fotoramar, 10 st.
Final bid125 SEK

59243
Tennföremål, 10 st, bl. a Ystad Tenn.
Final bid150 SEK

59273
Diplom, inramat, Andra Allmänna Svenska Distriktslantbruksmötet i Malmö 1937.
Final bid125 SEK

59283
Cirkelsåg m.m, ett parti, bl.a Best Tools och Black & Decker.
Final bid125 SEK

59284
Stormlykta, metall/glas, DR Patent, 1900-tal.
Final bid125 SEK

59289
Paul Kedelv, bordslampa, glas, Flygfors, 1960-tal.
Final bid125 SEK

59297
Figuriner, 7 st, porslin, bl. a NAO, Spanien.
Final bid150 SEK

59303
Taklampa, plast, 1900-talets andra hälft.
Final bid100 SEK

59307
Taklampa, glas/smide.
Final bid125 SEK

59323
Vaser och servisdelar, 11 st, porslin, Kina.
Final bid125 SEK

59328
Tobaksburk, porslin, Deco, Hälsingborg.
Final bid125 SEK

59329
Jacques Deperthes, litografi H-C, signerad, daterad 1978.
Final bid125 SEK

59347
Snurrfåtölj, med utfällbart fotstöd, skinn/metall/trä, "Joker", Sintuva.
Final bid150 SEK

59371
Kaffeservis, 15 delar, benporslin, Staffordshire Crown, England.
Final bid125 SEK

59381
Bordslampor, 7 st, bl. a keramik/metall.
Final bid125 SEK

59386
Ljuskrona, 4 ljuspunkter, metall/glas.
Final bid100 SEK

59438
Taklampa, trä/metall, Tindori.
Final bid125 SEK

59447
Matta, flätad skinn.
Final bid125 SEK

59451
Kopparkittel, 1900-tal.
Final bid150 SEK

59452
Väggdekoration, smide.
Final bid150 SEK