Barnstol, fällbar, trä, 1900-tal.
58764
Final bid100 SEK
Tomtefar och tomtemor, figuriner med belysning, keramik.
58773
Final bid125 SEK
Takfotogenlampa, majolika, mässing, glas, jugend.
58816
Final bid125 SEK
Figuriner, 3 st, porslin, bl.a NAO.
58818
Final bid125 SEK
Transportbur, metall, Dogman.
58824
Transportbur, metall, Dogman.
Final bid100 SEK
Figuriner, 8 st, bl.a Krukmakaren i Ystad och Zaphir.
58833
Final bid125 SEK
Elhyvel, Ryobi.
58860
Elhyvel, Ryobi.
Final bid125 SEK
Paraplyställ, lövträ, Creazioni, Fortuna, Italien, 1900-talets andra hälft.
58883
Final bid125 SEK
Terrin, flintgods, "Sabina", Rörstrand.
58916
Final bid125 SEK
Spik och skruvstäd m.m, ett parti.
58923
Final bid125 SEK
Dukar och bonader, ett parti, 1900-tal.
58931
Final bid125 SEK
Snickarbälte och verktyg, ett parti, bl.a Bahco.
58934
Final bid150 SEK
Bang & Olufsen, högtalare, ett par,  RL 60.2 Modell 6513.
58954
Final bid125 SEK
Trehjuling, metall, Winther, och leksaksbil, trä.
58964
Final bid125 SEK
Seriemagasin, ett parti, bl. a Modesty Blaise, 1900-tal.
58969
Final bid125 SEK
Bordslampa, omgjord penselvas, porslin, Kina, 1900-tal.
58973
Final bid125 SEK
Ljusstakar och julkalender, 5 delar, bl.a mässing, 1900-tal.
58976
Final bid125 SEK
Bo Cronqvist, litografi nr 83/100, signerad.
59033
Final bid125 SEK
Ulf Onsberg, litografi nr 6/150, signerad.
59037
Final bid125 SEK
Kopparföremål, 4 delar, 1900-tal.
59039
Final bid125 SEK
Skeppskompass, metall/glas, Lyth, Stockholm.
59072
Final bid125 SEK
Svepask och träfigur, trä/textil, bl. a "Bombi Bitt", Charlotte Weibull.
59106
Final bid100 SEK
Spegel, ram i trä med detaljer i metall.
59138
Final bid125 SEK
Kaffeservisdelar, 4 st, porslin, "Blå blomster", Royal Copenhagen.
59140
Final bid125 SEK
Rullvagn, metall/plast, Prestar, Japan.
59143
Final bid125 SEK
Soffbord, med klaffar, trä.
59200
Soffbord, med klaffar, trä.
Final bid150 SEK
Grästrimmer m.m, ett parti bl.a Bosch.
59207
Final bid125 SEK
Lotte Benter, figurin, porslin, "Amagerpige", Royal Copenhagen.
59213
Final bid125 SEK
Fotoramar,  10 st.
59227
Fotoramar, 10 st.
Final bid125 SEK
Tennföremål, 10 st, bl. a Ystad Tenn.
59243
Final bid150 SEK
Diplom, inramat, Andra Allmänna Svenska Distriktslantbruksmötet i Malmö 1937.
59273
Final bid125 SEK
Cirkelsåg m.m, ett parti, bl.a Best Tools och Black & Decker.
59283
Final bid125 SEK
Stormlykta, metall/glas, DR Patent, 1900-tal.
59284
Final bid125 SEK
Paul Kedelv, bordslampa, glas, Flygfors, 1960-tal.
59289
Final bid125 SEK
Figuriner, 7 st, porslin, bl. a NAO, Spanien.
59297
Final bid150 SEK
Taklampa, plast, 1900-talets andra hälft.
59303
Final bid100 SEK
Taklampa, glas/smide.
59307
Taklampa, glas/smide.
Final bid125 SEK
Vaser och servisdelar, 11 st, porslin, Kina.
59323
Final bid125 SEK
Tobaksburk, porslin, Deco, Hälsingborg.
59328
Final bid125 SEK
Jacques Deperthes, litografi H-C, signerad, daterad 1978.
59329
Final bid125 SEK
Snurrfåtölj, med utfällbart fotstöd, skinn/metall/trä, "Joker", Sintuva.
59347
Final bid150 SEK
Kaffeservis, 15 delar, benporslin, Staffordshire Crown, England.
59371
Final bid125 SEK
Bordslampor, 7 st, bl. a keramik/metall.
59381
Final bid125 SEK
Ljuskrona, 4 ljuspunkter, metall/glas.
59386
Final bid100 SEK
Taklampa, trä/metall, Tindori.
59438
Final bid125 SEK
Matta, flätad skinn.
59447
Matta, flätad skinn.
Final bid125 SEK
Kopparkittel, 1900-tal.
59451
Kopparkittel, 1900-tal.
Final bid150 SEK
Väggdekoration, smide.
59452
Väggdekoration, smide.
Final bid150 SEK