59456
Lakan och örngott med spets och brodyr, ett parti, 1900-tal.
Final bid125 SEK

59457
Grästrimmer, Meec Tools.
Final bid125 SEK

59462
Tomte, lergods, Gräfenroda.
Final bid150 SEK

59494
Grange, sängram för dubbelsäng, mahogny, Frankrike.
Final bid175 SEK

58429
Träfigurer, 2 st, skurna, bl.a ''Pittagubbe'', osignerade, 1900-tal.
Final bid100 SEK

58431
Träfiguriner, ett par, skurna, signerade ML och F, 1900-tal.
Final bid125 SEK

59505
Brasset, 5 delar, smide, Töreboda-Smedjan, och vedställ, metall/trä.
Final bid125 SEK

59508
Ogräsbekämpare, "Steam it", Fiskars, och grässax, Gardena.
Final bid125 SEK

59526
Skolplanscher, 2 st.
Final bid150 SEK

59530
Isidor Tärnström, olja på duk, signerad, daterad 1901.
Final bid175 SEK

59563
Mikrovågsugn, Whirlpool.
Final bid150 SEK

57816
Bjällror, 8 st, mässing, vägghängda på träplakett.
Final bid150 SEK

59568
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad G. Ljung.
Final bid125 SEK

59583
Servisdelar, 10 st, emaljerad metall, Emalox, Norge.
Final bid100 SEK

59592
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 2 st, osignerade.
Final bid175 SEK

59598
Rakknivar, 3 st, bl.a C.V. Heljestrand.
Final bid125 SEK

59602
Göran Hahne, litografier, 2 st, numrerade och signerade.
Final bid125 SEK

59606
Fabian Lundqvist, litografi, signerad, 1961.
Final bid225 SEK

59618
Ulrica Hydman Vallien, skål och fat, glas, ''Hearts'', Kosta Boda, monogramsignerade.
Final bid175 SEK

59661
Kakformar m.m, ett parti, metall, 1900-tal.
Final bid125 SEK

59662
Väggrelief, plast, "Rabatt", IKEA, 1960-tal.
Final bid125 SEK

59701
Klappstolar, 3 st, trä, "Terje", IKEA.
Final bid125 SEK

59728
Plåtburkar, 34 st, bl.a AXA.
Final bid100 SEK

59747
Matta, orientalisk stil, maskinknuten, ull.
Final bid125 SEK

59771
Kenwood, Smoothie Pro blender.
Final bid125 SEK

59778
Handspegel, metall, 1900-talets början.
Final bid100 SEK

59785
Sikt omgjord till spegel, trä/spegelglas.
Final bid125 SEK

59820
Stol, flätad plast/metall, 1900-tal.
Final bid125 SEK

59822
Skålar på fot, 2 st, metall, samtida.
Final bid125 SEK

59823
Ota Grigar, "Girl from Tunis", olja på duk, signerad.
Final bid125 SEK

59833
campingset, 5 delar, trä/metall/textil, 1900-tal.
Final bid150 SEK

59838
Vindflöjel, "Häst", smide.
Final bid125 SEK

59857
Mjölkkanna, zink.
Final bid125 SEK

59858
Fälttelefon, plast/skinn/metall, Ericsson.
Final bid100 SEK

59147
Säng, Viking, med madrass, Mio, ställbar, med fjärkontroll.
Final bid125 SEK

59867
Affischer med motorfordon, 3 st, Trygg Hansa.
Final bid100 SEK

59885
Tomtekruka, keramik.
Final bid125 SEK

59894
Kaffeservis, 48 delar, porslin, "Glendale", Crown Staffordshire.
Final bid150 SEK

59933
Bränslepump och värmefläkt, Frico.
Final bid100 SEK

59973
Tidningskorg, rotting, 1900-talets mitt.
Final bid100 SEK

59995
Kuddar, allmoge, 5 st.
Final bid125 SEK

59998
Dynvar, kuddar m.m, allmoge, 5 delar.
Final bid125 SEK

60001
Tomtefiguriner m.m, ett parti, keramik/trä.
Final bid150 SEK

60009
Final bid125 SEK

60051
Vaser, ströare, miniatyrer m.m, 8 delar, keramik, bl.a John Andersson, Höganäs.
Final bid125 SEK

60069
Verktygslåda, Luna, samt diverse verktyg.
Final bid125 SEK

60071
Bertil Warnolf, litografi 240/250, signerad, 1988.
Final bid100 SEK

60076
Acetat silikon, 12 tuber, svart, Dowsil 781, DOW.
Final bid125 SEK