Lakan och örngott med spets och brodyr, ett parti, 1900-tal.
59456
Final bid125 SEK
Grästrimmer, Meec Tools.
59457
Grästrimmer, Meec Tools.
Final bid125 SEK
Tomte, lergods, Gräfenroda.
59462
Tomte, lergods, Gräfenroda.
Final bid150 SEK
Grange, sängram för dubbelsäng, mahogny, Frankrike.
59494
Final bid175 SEK
Träfigurer, 2 st, skurna, bl.a ''Pittagubbe'', osignerade, 1900-tal.
58429
Final bid100 SEK
Träfiguriner, ett par, skurna, signerade ML och F, 1900-tal.
58431
Final bid125 SEK
Brasset, 5 delar, smide, Töreboda-Smedjan, och vedställ, metall/trä.
59505
Final bid125 SEK
Ogräsbekämpare, "Steam it", Fiskars, och grässax, Gardena.
59508
Final bid125 SEK
Skolplanscher, 2 st.
59526
Skolplanscher, 2 st.
Final bid150 SEK
Isidor Tärnström, olja på duk, signerad, daterad 1901.
59530
Final bid175 SEK
Mikrovågsugn, Whirlpool.
59563
Mikrovågsugn, Whirlpool.
Final bid150 SEK
Bjällror, 8 st, mässing, vägghängda på träplakett.
57816
Final bid150 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad G. Ljung.
59568
Final bid125 SEK
Servisdelar, 10 st, emaljerad metall, Emalox, Norge.
59583
Final bid100 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 2 st, osignerade.
59592
Final bid175 SEK
Rakknivar, 3 st, bl.a C.V. Heljestrand.
59598
Final bid125 SEK
Göran Hahne, litografier, 2 st, numrerade och signerade.
59602
Final bid125 SEK
Fabian Lundqvist, litografi, signerad, 1961.
59606
Final bid225 SEK
Ulrica Hydman Vallien, skål och fat, glas, ''Hearts'', Kosta Boda, monogramsignerade.
59618
Final bid175 SEK
Kakformar m.m, ett parti, metall, 1900-tal.
59661
Final bid125 SEK
Väggrelief, plast, "Rabatt", IKEA, 1960-tal.
59662
Final bid125 SEK
Klappstolar, 3 st, trä, "Terje", IKEA.
59701
Final bid125 SEK
Plåtburkar, 34 st, bl.a AXA.
59728
Plåtburkar, 34 st, bl.a AXA.
Final bid100 SEK
Matta, orientalisk stil, maskinknuten, ull.
59747
Final bid125 SEK
Kenwood, Smoothie Pro blender.
59771
Final bid125 SEK
Handspegel, metall, 1900-talets början.
59778
Final bid100 SEK
Sikt omgjord till spegel, trä/spegelglas.
59785
Final bid125 SEK
Stol, flätad plast/metall, 1900-tal.
59820
Final bid125 SEK
Skålar på fot, 2 st, metall, samtida.
59822
Final bid125 SEK
Ota Grigar, "Girl from Tunis", olja på duk, signerad.
59823
Final bid125 SEK
campingset, 5 delar, trä/metall/textil, 1900-tal.
59833
Final bid150 SEK
Vindflöjel, "Häst", smide.
59838
Vindflöjel, "Häst", smide.
Final bid125 SEK
Mjölkkanna, zink.
59857
Mjölkkanna, zink.
Final bid125 SEK
Fälttelefon, plast/skinn/metall, Ericsson.
59858
Final bid100 SEK
Säng, Viking, med madrass, Mio, ställbar, med fjärkontroll.
59147
Final bid125 SEK
Affischer med motorfordon, 3 st, Trygg Hansa.
59867
Final bid100 SEK
Tomtekruka, keramik.
59885
Tomtekruka, keramik.
Final bid125 SEK
Kaffeservis, 48 delar, porslin, "Glendale", Crown Staffordshire.
59894
Final bid150 SEK
Bränslepump och värmefläkt, Frico.
59933
Final bid100 SEK
Tidningskorg, rotting, 1900-talets mitt.
59973
Final bid100 SEK
Kuddar, allmoge, 5 st.
59995
Kuddar, allmoge, 5 st.
Final bid125 SEK
Dynvar, kuddar m.m, allmoge, 5 delar.
59998
Final bid125 SEK
Tomtefiguriner m.m, ett parti, keramik/trä.
60001
Final bid150 SEK
60009
Final bid125 SEK
Vaser, ströare, miniatyrer m.m, 8 delar, keramik, bl.a John Andersson, Höganäs.
60051
Final bid125 SEK
Verktygslåda, Luna, samt diverse verktyg.
60069
Final bid125 SEK
Bertil Warnolf, litografi 240/250, signerad, 1988.
60071
Final bid100 SEK
Acetat silikon, 12 tuber, svart, Dowsil 781, DOW.
60076
Final bid125 SEK