Bruno Karlsson, bordslampa, stengods, Ego Ateljé, signerad.
56328
Final bid100 SEK
Stolar, 4 st, trä, sitsar klädda med  textil "Tulpaner", Josef Frank, Firma Svenskt Tenn.
56337
Final bid100 SEK
Skål på fot, glas, etsad dekor, 1900-talets början.
56360
Final bid100 SEK
Dvd-filmer, ett parti, bl.a Shogun och The Godfather.
56364
Final bid100 SEK
Apoteksmortlar, 2 st och pistiller, 3 st, porslin, 1900-tal.
56391
Final bid100 SEK
Ebbe Höglund, olja på duk, signerad.
56404
Final bid100 SEK
Lenovo Thinkcenter, datorer, 2 st.
56422
Final bid100 SEK
Stereo med fjärrkontroll, Sony CMT-MX500i.
56424
Final bid100 SEK
Aina Larsson, gouache, signerad, daterad 1961.
56457
Final bid100 SEK
Figuriner, 5 st, porslin/keramik, bl.a Tengra.
56459
Final bid100 SEK
Golvlampa, metall, samtida.
56478
Golvlampa, metall, samtida.
Final bid100 SEK
Kaj Siesjö, olja på pannå, signerad.
56496
Final bid100 SEK
Knut Norman, olja på pannå, signerad.
56500
Final bid100 SEK
Siw Friberg, ''Carmen II'', akvarell och tusch, signerad,  daterad 1996.
56516
Final bid100 SEK
Valdermar Sjölander, tryck.
56551
Valdermar Sjölander, tryck.
Final bid100 SEK
Afrikanska skulpturer, 7 st, trä.
56574
Final bid100 SEK
Takkrona, 5 ljuspunkter, metall, Ikea.
56582
Final bid100 SEK
Tom Olsson, litografi nr 180/295, signerad, daterad 1989.
56598
Final bid100 SEK
Soffbord med 4 lådor, trä, engelsk stil, 1900-talets senare del.
56600
Final bid100 SEK
Minnestallrik, flintgods, Rörstrand.
56618
Final bid100 SEK
Roy Lindqvist, litografi nr 214/500, signerad, daterad 1974.
56658
Final bid100 SEK
Stellan Widholm, litografi nr 32/90, signerad.
56661
Final bid100 SEK
Stolar, 4 st, plast/krom/konstskinn, "Kim", Mio.
56668
Final bid100 SEK
Hans Norsbo, etsning nr 154/300, signerad, daterad 1952.
56672
Final bid100 SEK
Fågelmatare.
56694
Fågelmatare.
Final bid100 SEK
Anders Gullberg, olja på pannå, signerad, daterad 1985.
56719
Final bid100 SEK
Bordslampor, ett par, metall/glas.
56733
Final bid100 SEK
Taklampa, metall, porslin, glas, 1900-tal.
56743
Final bid100 SEK
Plastbackar, 2 st, bl. a Skånemejerier.
56742
Final bid100 SEK
Actionfigurer m.m, ett parti, mest Kina.
56766
Final bid100 SEK
Hjälmar, 3 st, Casco Mini Pro.
56779
Final bid100 SEK
Våg, kaffekvarn och burk med lock, metall/trä, bl.a Lindells och KYM.
56786
Final bid100 SEK
Etsningar, 2 st,  senare eftertryck, 1700-tal.
56791
Final bid100 SEK
Ingegerd Linder, olja på duk, signerad.
56794
Final bid100 SEK
Elljusstaken Viking, teak/metall, 1960-talets mitt.
56795
Final bid100 SEK
Mjölkkanna, metall.
56827
Mjölkkanna, metall.
Final bid100 SEK
Golvlampa, 2 ljuspunkter, metall/plast.
56834
Final bid100 SEK
Taklampa, glas/mässing, 3 ljuspunkter.
56836
Final bid100 SEK
Alvar Levaus, olja på duk, signerad.
56863
Final bid100 SEK
Pokalglas, Trelleborg.
56879
Pokalglas, Trelleborg.
Final bid100 SEK
Blåslampa, Primus.
56923
Blåslampa, Primus.
Final bid100 SEK
Korgar m.m, 11 delar, flätat.
56943
Korgar m.m, 11 delar, flätat.
Final bid100 SEK
Skulptur, trä, Afrika.
56634
Skulptur, trä, Afrika.
Final bid100 SEK
Hushållsassistent, Bosch.
56957
Hushållsassistent, Bosch.
Final bid100 SEK
Lyktor, 2 st, glas/metall.
56961
Lyktor, 2 st, glas/metall.
Final bid100 SEK
Åke Wennberg, pastell, signerad.
56962
Final bid100 SEK
Hendrik Nyberg, ''Månen'', olja på duk, signerad, daterad 1982.
56966
Final bid100 SEK
Servetthållare och mortel, metall/sten.
56984
Final bid100 SEK