56328
Bruno Karlsson, bordslampa, stengods, Ego Ateljé, signerad.
Final bid100 SEK

56337
Stolar, 4 st, trä, sitsar klädda med textil "Tulpaner", Josef Frank, Firma Svenskt Tenn.
Final bid100 SEK

56360
Skål på fot, glas, etsad dekor, 1900-talets början.
Final bid100 SEK

56364
Dvd-filmer, ett parti, bl.a Shogun och The Godfather.
Final bid100 SEK

56391
Apoteksmortlar, 2 st och pistiller, 3 st, porslin, 1900-tal.
Final bid100 SEK

56404
Ebbe Höglund, olja på duk, signerad.
Final bid100 SEK

56422
Lenovo Thinkcenter, datorer, 2 st.
Final bid100 SEK

56424
Stereo med fjärrkontroll, Sony CMT-MX500i.
Final bid100 SEK

56457
Aina Larsson, gouache, signerad, daterad 1961.
Final bid100 SEK

56459
Figuriner, 5 st, porslin/keramik, bl.a Tengra.
Final bid100 SEK

56478
Golvlampa, metall, samtida.
Final bid100 SEK

56496
Kaj Siesjö, olja på pannå, signerad.
Final bid100 SEK

56500
Knut Norman, olja på pannå, signerad.
Final bid100 SEK

56516
Siw Friberg, ''Carmen II'', akvarell och tusch, signerad, daterad 1996.
Final bid100 SEK

56551
Valdermar Sjölander, tryck.
Final bid100 SEK

56574
Afrikanska skulpturer, 7 st, trä.
Final bid100 SEK

56582
Takkrona, 5 ljuspunkter, metall, Ikea.
Final bid100 SEK

56598
Tom Olsson, litografi nr 180/295, signerad, daterad 1989.
Final bid100 SEK

56600
Soffbord med 4 lådor, trä, engelsk stil, 1900-talets senare del.
Final bid100 SEK

56618
Minnestallrik, flintgods, Rörstrand.
Final bid100 SEK

56658
Roy Lindqvist, litografi nr 214/500, signerad, daterad 1974.
Final bid100 SEK

56661
Stellan Widholm, litografi nr 32/90, signerad.
Final bid100 SEK

56668
Stolar, 4 st, plast/krom/konstskinn, "Kim", Mio.
Final bid100 SEK

56672
Hans Norsbo, etsning nr 154/300, signerad, daterad 1952.
Final bid100 SEK

56694
Fågelmatare.
Final bid100 SEK

56719
Anders Gullberg, olja på pannå, signerad, daterad 1985.
Final bid100 SEK

56733
Bordslampor, ett par, metall/glas.
Final bid100 SEK

56743
Taklampa, metall, porslin, glas, 1900-tal.
Final bid100 SEK

56742
Plastbackar, 2 st, bl. a Skånemejerier.
Final bid100 SEK

56766
Actionfigurer m.m, ett parti, mest Kina.
Final bid100 SEK

56779
Hjälmar, 3 st, Casco Mini Pro.
Final bid100 SEK

56786
Våg, kaffekvarn och burk med lock, metall/trä, bl.a Lindells och KYM.
Final bid100 SEK

56791
Etsningar, 2 st, senare eftertryck, 1700-tal.
Final bid100 SEK

56794
Ingegerd Linder, olja på duk, signerad.
Final bid100 SEK

56795
Elljusstaken Viking, teak/metall, 1960-talets mitt.
Final bid100 SEK

56827
Mjölkkanna, metall.
Final bid100 SEK

56834
Golvlampa, 2 ljuspunkter, metall/plast.
Final bid100 SEK

56836
Taklampa, glas/mässing, 3 ljuspunkter.
Final bid100 SEK

56863
Alvar Levaus, olja på duk, signerad.
Final bid100 SEK

56879
Pokalglas, Trelleborg.
Final bid100 SEK

56923
Blåslampa, Primus.
Final bid100 SEK

56943
Korgar m.m, 11 delar, flätat.
Final bid100 SEK

56634
Skulptur, trä, Afrika.
Final bid100 SEK

56957
Hushållsassistent, Bosch.
Final bid100 SEK

56961
Lyktor, 2 st, glas/metall.
Final bid100 SEK

56962
Åke Wennberg, pastell, signerad.
Final bid100 SEK

56966
Hendrik Nyberg, ''Månen'', olja på duk, signerad, daterad 1982.
Final bid100 SEK

56984
Servetthållare och mortel, metall/sten.
Final bid100 SEK