56990
Dessertskålar, 7+6, glas, Kosta och Luminarc.
Final bid100 SEK

56992
Final bid100 SEK

56999
Karmstolar, ett par, trä/textil, rokokostil, 1900-tal.
Final bid100 SEK

57000
Säng, ställbar, med fjärrkontroll.
Final bid100 SEK

57004
Kaffeservis, 22 delar, porslin, Schönwald, Hackefors, 1900-tal.
Final bid100 SEK

57020
Björn Ekgren, ''Efter regnet'', litografi nr 151/250, signerad.
Final bid100 SEK

57023
Folke Gustavsson, ''St.Rådmans.g.'', akvarell, signerad.
Final bid100 SEK

57029
Matta, rölakan, ull.
Final bid100 SEK

57030
Anders Wallin, blandteknik, signerad.
Final bid100 SEK

57031
Isaac Grünewald, grafiskt blad, signerad i trycket.
Final bid100 SEK

57037
Dan Nygård, blandteknik, signerad.
Final bid100 SEK

57056
Stekfat, flintgods, ''Willow'', Staffordshire, England.
Final bid100 SEK

57048
Ishink med tång, "Is-Sissi", Nilsjohan, stål, 1900-talets andra hälft.
Final bid100 SEK

57064
Fönster, 2 st, blyinfattat glas.
Final bid100 SEK

57088
Bengt "Bean" Andersson, tryck, 2 st, signerade.
Final bid100 SEK

57094
Hattar, 2 st med ask, bl.a A.Christensen, Simrishamn, 1900-talets första hälft.
Final bid100 SEK

57112
Selar m.m, 7 delar.
Final bid100 SEK

54804
Sadel, läder, med tillbehör.
Final bid100 SEK

57158
Urna och fat, keramik bl.a Bitossi, Italien.
Final bid100 SEK

57164
Ljuslyktor/ljusstakar, 5 delar, metall, Hans-Agne Jakobsson och Pierre Forssell, ''Tulpan'', Skultuna.
Final bid100 SEK

57196
Stolar, 4 st, trä, Nesto G10, Nässjö.
Final bid100 SEK

57244
Campingset, 5 delar, Weile.
Final bid100 SEK

57267
Kaffe- och teservisdelar, 18 st, porslin, "Regina", Seltmann Wieden, Bavaria.
Final bid100 SEK

57284
Golvfläktar, 2 st, metall/plast, höj/sänkbara, Malmbergs.
Final bid100 SEK

57289
Filmisar m.m, ett parti.
Final bid100 SEK

57290
Frimärken, ett parti, hela världen.
Final bid100 SEK

55747
Amplar, 2+2 st, metall.
Final bid100 SEK

57346
Glasservisdelar, 46 st, olivslipade.
Final bid100 SEK

57349
Tidningen Rekord , ett parti.
Final bid100 SEK

57373
Bricka med huv, trä/metall.
Final bid100 SEK

57375
Vas, keramik, Arabia, Finland.
Final bid100 SEK

57380
Kappor, 2 st, fårpäls och sjubb.
Final bid100 SEK

57384
Fällbord, brun lasyr, "Björnsholm", Ikeas 1700-talsserie.
Final bid600 SEK
Est1,500 SEK

57392
Pelargon med självvattnande kruka, plast.
Final bid100 SEK

57415
Maria Åström, tygtryck, monogramsignerad i trycket.
Final bid100 SEK

57419
Sidobord, ett par, gulmetall, rökfärgat glas, 1900/2000-tal.
Final bid100 SEK

57485
Paul Botvid Kihlman, olja på duk, signerad Paul Botvid.
Final bid100 SEK

57487
Lars Norrman, litografi LIII/C, signerad.
Final bid100 SEK

57492
Figuriner, 3 st, keramik, bl.a Elsi Bourelius.
Final bid100 SEK

57528
Likör- och konjaksglas, ett parti.
Final bid100 SEK

57543
Elverktyg, 7 st, bl.a Black & Decker.
Final bid100 SEK

57560
Mattor, 4 st, handknutna, ull.
Final bid100 SEK

57561
Fåtöljer, 3 st, textil, fransar, Klunkestil, 1900-tal.
Final bid100 SEK

57583
Vaser och assietter, 3+4 st, keramik, bl.a Ekeby.
Final bid100 SEK

57584
Plåtburkar m.m, 17 delar.
Final bid100 SEK

57593
Allmoge, 4 delar, trä, 1800/1900-tal.
Final bid100 SEK

57594
Karin Kärfve, pastell, signerad.
Final bid100 SEK

57601
Champagneglas, 8 st.
Final bid100 SEK