Dessertskålar, 7+6, glas, Kosta och Luminarc.
56990
Final bid100 SEK
56992
Final bid100 SEK
Karmstolar, ett par, trä/textil, rokokostil, 1900-tal.
56999
Final bid100 SEK
Säng, ställbar, med fjärrkontroll.
57000
Final bid100 SEK
Kaffeservis, 22 delar, porslin, Schönwald, Hackefors, 1900-tal.
57004
Final bid100 SEK
Björn Ekgren, ''Efter regnet'', litografi nr 151/250, signerad.
57020
Final bid100 SEK
Folke Gustavsson, ''St.Rådmans.g.'', akvarell, signerad.
57023
Final bid100 SEK
Matta, rölakan, ull.
57029
Matta, rölakan, ull.
Final bid100 SEK
Anders Wallin, blandteknik, signerad.
57030
Final bid100 SEK
Isaac Grünewald, grafiskt blad, signerad i trycket.
57031
Final bid100 SEK
Dan Nygård, blandteknik, signerad.
57037
Final bid100 SEK
Stekfat, flintgods, ''Willow'', Staffordshire, England.
57056
Final bid100 SEK
57048
Final bid100 SEK
Fönster, 2 st, blyinfattat glas.
57064
Final bid100 SEK
Bengt "Bean" Andersson, tryck, 2 st, signerade.
57088
Final bid100 SEK
57094
Final bid100 SEK
Selar m.m, 7 delar.
57112
Selar m.m, 7 delar.
Final bid100 SEK
Sadel, läder, med tillbehör.
54804
Sadel, läder, med tillbehör.
Final bid100 SEK
Urna och fat, keramik bl.a Bitossi, Italien.
57158
Final bid100 SEK
Ljuslyktor/ljusstakar, 5 delar, metall, Hans-Agne Jakobsson och Pierre Forssell, ''Tulpan'', Skultuna.
57164
Final bid100 SEK
Stolar, 4 st, trä, Nesto G10, Nässjö.
57196
Final bid100 SEK
Campingset, 5 delar, Weile.
57244
Campingset, 5 delar, Weile.
Final bid100 SEK
Kaffe- och teservisdelar, 18 st, porslin, "Regina", Seltmann Wieden, Bavaria.
57267
Final bid100 SEK
Golvfläktar, 2 st, metall/plast, höj/sänkbara, Malmbergs.
57284
Final bid100 SEK
Filmisar m.m, ett parti.
57289
Filmisar m.m, ett parti.
Final bid100 SEK
Frimärken, ett parti, hela världen.
57290
Final bid100 SEK
Amplar, 2+2 st, metall.
55747
Amplar, 2+2 st, metall.
Final bid100 SEK
Glasservisdelar, 46 st, olivslipade.
57346
Final bid100 SEK
Tidningen Rekord , ett parti.
57349
Tidningen Rekord , ett parti.
Final bid100 SEK
Bricka med huv, trä/metall.
57373
Bricka med huv, trä/metall.
Final bid100 SEK
Vas, keramik, Arabia, Finland.
57375
Final bid100 SEK
Kappor, 2 st, fårpäls och sjubb.
57380
Final bid100 SEK
Fällbord, brun lasyr, "Björnsholm", Ikeas 1700-talsserie.
57384
Final bid600 SEK
Est1,500 SEK
Pelargon med självvattnande kruka, plast.
57392
Final bid100 SEK
Maria Åström, tygtryck, monogramsignerad i trycket.
57415
Final bid100 SEK
Sidobord, ett par, gulmetall, rökfärgat glas, 1900/2000-tal.
57419
Final bid100 SEK
Paul Botvid Kihlman, olja på duk, signerad Paul Botvid.
57485
Final bid100 SEK
Lars Norrman, litografi LIII/C, signerad.
57487
Final bid100 SEK
Figuriner, 3 st, keramik, bl.a Elsi Bourelius.
57492
Final bid100 SEK
Likör- och konjaksglas, ett parti.
57528
Final bid100 SEK
Elverktyg, 7 st, bl.a Black & Decker.
57543
Final bid100 SEK
Mattor, 4 st, handknutna, ull.
57560
Final bid100 SEK
Fåtöljer, 3 st, textil, fransar, Klunkestil, 1900-tal.
57561
Final bid100 SEK
Vaser och assietter, 3+4 st, keramik, bl.a Ekeby.
57583
Final bid100 SEK
Plåtburkar m.m, 17 delar.
57584
Plåtburkar m.m, 17 delar.
Final bid100 SEK
Allmoge, 4 delar, trä, 1800/1900-tal.
57593
Final bid100 SEK
Karin Kärfve, pastell, signerad.
57594
Final bid100 SEK
Champagneglas, 8 st.
57601
Champagneglas, 8 st.
Final bid100 SEK