57614
Tallrikar och djupa tallrikar, 5+5 st, flintgods, ''Anna'', Göteborgs porslinsfabrik och Gustavsberg, 1900-talets första hälft.
Final bid100 SEK

57675
Taklampa, metall, Belid T214.
Final bid100 SEK

57686
Skålar m.m, 6 delar, glas.
Final bid100 SEK

57732
Teservisdelar och assiett, 5 delar, porslin, Japan.
Final bid100 SEK

57753
Vas, porslin, Asien.
Final bid100 SEK

57790
Alvar Levaus, olja på duk, signerad.
Final bid100 SEK

57805
Champagneglas, 15 st, glas, Kolmården Design.
Final bid100 SEK

57812
Tekoppar med fat, 6 st, stengods, Höganäs.
Final bid100 SEK

57813
Mikroskåp, metall, Beck Kassel, CBS, samt lampa.
Final bid100 SEK

57826
"Lurblåsare", figurin, keramik, Kloster keramik, Ystad.
Final bid100 SEK

57833
Teddy Sempinski, blandteknik, signerad, daterad 1977.
Final bid100 SEK

57834
Reinhold Lundgren, litografi nr 133/360, ''Fredrik vilar'', signerad.
Final bid100 SEK

57840
Mai Britt Palmroth, litografi nr 3/150, osignerad.
Final bid100 SEK

57839
Birger Welander, ''Brygger, Bovallstrand'', olja på duk, signerad, daterad 1963.
Final bid100 SEK

57848
Putshyvlar och skomakarstäd, 6 delar, trä/metall.
Final bid100 SEK

57904
Bokstöd med termometer och ur, ett par, bemålad gips, 1900-taltes mitt.
Final bid100 SEK

57912
Carl Larsson, tryck, 3 st.
Final bid100 SEK

57913
Oidentifierad konstnär, blandteknik, osignerad.
Final bid100 SEK

57914
Uno Svensson, litografi nr 17/350, signerad, daterad 1976.
Final bid100 SEK

57931
Tidningsställ, rotting.
Final bid100 SEK

57973
Ishink med tång och ljusstakar, ett par, plast/glas, bl.a Erik Magnussen, Stelton, Danmark.
Final bid100 SEK

57991
Taklampa, mässing/glas, 4 ljuspunkter.
Final bid100 SEK

58007
Snapsglas, 6 st, 1900-tal.
Final bid100 SEK

58016
Klosterkeramik, 7 delar.
Final bid100 SEK

56327
Handfat, porslin, italien.
Final bid100 SEK

58034
Spegel, trä.
Final bid100 SEK

58051
Nysilverföremål, 8 st, 1900-tal.
Final bid100 SEK

58031
Cd-hyllor, 3 st, trä.
Final bid100 SEK

58060
Dessertbestick, gulmetall, Thailand, samt fiskbestick, nysilver/ben, England.
Final bid100 SEK

58080
Stegpall, metall, hopfällbar, Rörets.
Final bid100 SEK

58085
John Öhvall, olja på pannå, 2 st, signerade.
Final bid100 SEK

58095
Ljuslyktor, 3 st, metall/glas, Smith's Konsthantverk.
Final bid100 SEK

58106
Lampdelar, ett parti, glas.
Final bid100 SEK

58171
Christian Thorup, keramiktavla, monogramsignerad CHR.
Final bid100 SEK

58174
Taklampa, metall, PH-modell, Lux, Danmark.
Final bid100 SEK

58183
Skål och figuriner, 1+2 st, keramik, Elfstrand, Sjöbo och Bornholm.
Final bid100 SEK

58189
Lakan och örngott, 2+5 st, grövre linne med spets.
Final bid100 SEK

58198
Golvlampa, metall, "Gonäs", Ikea.
Final bid100 SEK

58205
Final bid100 SEK

58215
Klocka, keramik, ''Rörstrands Jubileumsklocka nr 2914, 250 år'', Röstrand.
Final bid100 SEK

58218
Jussi Taipaleenmäki, litografi 12/36, signerad.
Final bid100 SEK

58219
Axel Olsson, olja på duk, signerad.
Final bid100 SEK

58244
Skål och mjölkkanna, glas, Anna Ehrner, Kosta Boda och Bergdala.
Final bid100 SEK

58246
Gunnar Nordström, olja på duk, signerad.
Final bid100 SEK

58255
Fönsterlampor, ljusstake m.m, 5 delar, metall, bl.a Werner Schou och Stelton.
Final bid100 SEK

58261
Päls, A.C. Bang, Köpenhamn, Danmark.
Final bid100 SEK

58286
Tallrikshylla, furu.
Final bid100 SEK

58290
Alf Stridfeldt, serigrafier, 3 st, kompositörer, artists proof, sigillstämplade.
Final bid100 SEK