Tallrikar och djupa tallrikar, 5+5 st, flintgods, ''Anna'', Göteborgs porslinsfabrik och Gustavsberg, 1900-talets första hälft.
57614
Final bid100 SEK
Taklampa, metall, Belid T214.
57675
Taklampa, metall, Belid T214.
Final bid100 SEK
Skålar m.m, 6 delar, glas.
57686
Skålar m.m, 6 delar, glas.
Final bid100 SEK
Teservisdelar och assiett, 5 delar, porslin, Japan.
57732
Final bid100 SEK
Vas, porslin, Asien.
57753
Vas, porslin, Asien.
Final bid100 SEK
Alvar Levaus, olja på duk, signerad.
57790
Final bid100 SEK
Champagneglas, 15 st, glas,  Kolmården Design.
57805
Final bid100 SEK
Tekoppar med fat, 6 st, stengods, Höganäs.
57812
Final bid100 SEK
Mikroskåp, metall, Beck Kassel, CBS, samt lampa.
57813
Final bid100 SEK
"Lurblåsare", figurin, keramik, Kloster keramik, Ystad.
57826
Final bid100 SEK
Teddy Sempinski, blandteknik, signerad, daterad 1977.
57833
Final bid100 SEK
Reinhold Lundgren, litografi nr 133/360, ''Fredrik vilar'', signerad.
57834
Final bid100 SEK
Mai Britt Palmroth, litografi nr 3/150, osignerad.
57840
Final bid100 SEK
Birger Welander, ''Brygger, Bovallstrand'', olja på duk, signerad, daterad 1963.
57839
Final bid100 SEK
Putshyvlar och skomakarstäd, 6 delar, trä/metall.
57848
Final bid100 SEK
Bokstöd med termometer och ur, ett par, bemålad gips, 1900-taltes mitt.
57904
Final bid100 SEK
Carl Larsson, tryck, 3 st.
57912
Carl Larsson, tryck, 3 st.
Final bid100 SEK
Oidentifierad konstnär, blandteknik, osignerad.
57913
Final bid100 SEK
Uno Svensson, litografi nr 17/350, signerad, daterad 1976.
57914
Final bid100 SEK
Tidningsställ, rotting.
57931
Tidningsställ, rotting.
Final bid100 SEK
Ishink med tång och ljusstakar, ett par, plast/glas, bl.a Erik Magnussen, Stelton, Danmark.
57973
Final bid100 SEK
Taklampa, mässing/glas, 4 ljuspunkter.
57991
Final bid100 SEK
Snapsglas, 6 st, 1900-tal.
58007
Snapsglas, 6 st, 1900-tal.
Final bid100 SEK
Klosterkeramik, 7 delar.
58016
Klosterkeramik, 7 delar.
Final bid100 SEK
Handfat, porslin, italien.
56327
Handfat, porslin, italien.
Final bid100 SEK
Spegel, trä.
58034
Spegel, trä.
Final bid100 SEK
Nysilverföremål, 8 st, 1900-tal.
58051
Final bid100 SEK
Cd-hyllor, 3 st, trä.
58031
Cd-hyllor, 3 st, trä.
Final bid100 SEK
Dessertbestick, gulmetall, Thailand, samt fiskbestick, nysilver/ben, England.
58060
Final bid100 SEK
Stegpall, metall, hopfällbar, Rörets.
58080
Final bid100 SEK
John Öhvall, olja på pannå, 2 st, signerade.
58085
Final bid100 SEK
Ljuslyktor, 3 st, metall/glas, Smith's Konsthantverk.
58095
Final bid100 SEK
Lampdelar, ett parti, glas.
58106
Lampdelar, ett parti, glas.
Final bid100 SEK
Christian Thorup, keramiktavla, monogramsignerad CHR.
58171
Final bid100 SEK
Taklampa, metall, PH-modell, Lux, Danmark.
58174
Final bid100 SEK
Skål och figuriner, 1+2 st, keramik, Elfstrand, Sjöbo och Bornholm.
58183
Final bid100 SEK
Lakan och örngott, 2+5 st, grövre linne med spets.
58189
Final bid100 SEK
Golvlampa, metall, "Gonäs", Ikea.
58198
Final bid100 SEK
58205
Final bid100 SEK
Klocka, keramik, ''Rörstrands Jubileumsklocka nr 2914, 250 år'', Röstrand.
58215
Final bid100 SEK
Jussi Taipaleenmäki, litografi 12/36, signerad.
58218
Final bid100 SEK
Axel Olsson, olja på duk, signerad.
58219
Final bid100 SEK
Skål och mjölkkanna, glas, Anna Ehrner, Kosta Boda och Bergdala.
58244
Final bid100 SEK
Gunnar Nordström, olja på duk, signerad.
58246
Final bid100 SEK
Fönsterlampor, ljusstake m.m, 5 delar, metall, bl.a Werner Schou och Stelton.
58255
Final bid100 SEK
Päls, A.C. Bang, Köpenhamn, Danmark.
58261
Final bid100 SEK
Tallrikshylla, furu.
58286
Tallrikshylla, furu.
Final bid100 SEK
Alf Stridfeldt, serigrafier, 3 st, kompositörer, artists proof, sigillstämplade.
58290
Final bid100 SEK