Matservis, 25 delar, stengods, Yamashu Stoneware, Japan.
58298
Final bid100 SEK
Routrar m.m, ett parti.
58310
Routrar m.m, ett parti.
Final bid100 SEK
Bertil Vallien, vas, glas, ''Rainbow'', Kosta Boda, signerad.
58335
Final bid100 SEK
Bilbana, "La Pista Del Campioni", Polisstil, 1970-tal.
58337
Final bid100 SEK
Verktygslådor, 2 st, samt verktyg m.m.
58360
Final bid100 SEK
Glasburkar med lock och flaskor med bygel, ett parti.
58364
Final bid100 SEK
Spettkakskon, rånjärn och bakspade, 1800/1900-tal.
58379
Final bid100 SEK
Skål och vas, glas, Trelleborgs glasbruk.
58391
Final bid100 SEK
Matsalsbord med låda, trä, 1900-tal.
58408
Final bid100 SEK
Takkrona, 6 ljuspunkter, malm, 1900-tal.
58411
Final bid100 SEK
Figuriner, 5 st, keramik och soapstone, Kina, 1900-tal.
58421
Final bid100 SEK
Takkrona, 8 ljuspunkter, malm, 1900-tal.
58423
Final bid100 SEK
Kamera, Movikon 8.
58441
Kamera, Movikon 8.
Final bid100 SEK
58452
Final bid100 SEK
Beslag m.m., ett parti, metall.
58458
Final bid100 SEK
Glasunderlägg med stjärntecken, Schuberth Tamat-serie, Tyskland.
58466
Final bid100 SEK
Taksteg, 9 st, metall.
58481
Taksteg, 9 st, metall.
Final bid100 SEK
Georg Stoopendaal, blyertsteckning, signerad.
58492
Final bid100 SEK
Borslampor, ett par, porslin, Italien.
58516
Final bid100 SEK
Cylinderhatt, Martin & Cie, Rue Rivoli, Paris, Frankrike.
58553
Final bid100 SEK
Stickor, mönster, broderi och garn, ett parti.
58556
Final bid100 SEK
Mortel med stöt, mässing, 1700/1800-tal.
58568
Final bid100 SEK
Räknemaskin, Orginal-Odhner.
58576
Räknemaskin, Orginal-Odhner.
Final bid100 SEK
Fat och frukttallrikar, 5 delar, keramik, bl.a Allan Eberling och Hjördis Oldfors.
58583
Final bid100 SEK
Glasservis, 31 delar, glas, slipad dekor, 1900-tal.
58587
Final bid100 SEK
Punschglas och glöggbägare, ett parti, 1900-tal.
58589
Final bid100 SEK
Brännvinskaraffer, 5 st, glas, 1800/1900-tal.
58591
Final bid100 SEK
Taklampa, glas och porslin, 1900-talets första del.
58599
Final bid100 SEK
Tallrikar och skålar, 16 delar, stengods, Höganäs.
58604
Final bid100 SEK
Ytterfoder, 8 st, keramik.
58612
Ytterfoder, 8 st, keramik.
Final bid100 SEK
Filmkameror m.m, ett parti, bl.a Crown 8 och Eumig.
58701
Final bid100 SEK
Lurblåsare, keramik, Krukmakaren i Ystad.
58647
Final bid100 SEK
Tryck, 2 st, Japan.
58656
Tryck, 2 st, Japan.
Final bid100 SEK
Träsnitt, 2 st, Japan.
58657
Träsnitt, 2 st, Japan.
Final bid100 SEK
Oskar Albin Olsson, "Regntung dag vid ån", olja på duk, 1970.
58667
Final bid100 SEK
Arthur Larsson, olja på pannå, signerad.
58668
Final bid100 SEK
Åke Jönsson, olja på pannå, otydligt signerad.
58670
Final bid100 SEK
Suzanne Nessim, etsning nr 18/60, signerad.
58671
Final bid100 SEK
Skolplansch, "Åsna", P.A. Norstedt & Söner, Stockholm.
58673
Final bid100 SEK
Ljusstakar, ett par, nickel/glas, art deco.
58686
Final bid100 SEK
Galgar, 5 st, galon och nitar, 1900-talets andra hälft.
58702
Final bid100 SEK
Elisabeth Ekstrand och Fred Sekunde, skulpturer, 2 st, sten/marmor, signerade.
58709
Final bid100 SEK
Giuseppe Falchetti, efter, tryck, 2 st, signerade i trycket.
58723
Final bid100 SEK
Satsbord, 2 delar, björk, handmålade kakelplattor, rokokostil, 1900-tal.
58724
Final bid100 SEK
Ulf Onsberg, Malmömotiv, litografi nr 102/150, signerad.
58731
Final bid100 SEK
Barncykel, 16 tum, Biltema.
58743
Barncykel, 16 tum, Biltema.
Final bid100 SEK
Vikt, 10 kg, gjutjärn.
58748
Vikt, 10 kg, gjutjärn.
Final bid100 SEK
Antonio Citterio, stolar, ett par, plast/trä/textil, "Minni", Halifax.
58756
Final bid100 SEK