58298
Matservis, 25 delar, stengods, Yamashu Stoneware, Japan.
Final bid100 SEK

58310
Routrar m.m, ett parti.
Final bid100 SEK

58335
Bertil Vallien, vas, glas, ''Rainbow'', Kosta Boda, signerad.
Final bid100 SEK

58337
Bilbana, "La Pista Del Campioni", Polisstil, 1970-tal.
Final bid100 SEK

58360
Verktygslådor, 2 st, samt verktyg m.m.
Final bid100 SEK

58364
Glasburkar med lock och flaskor med bygel, ett parti.
Final bid100 SEK

58379
Spettkakskon, rånjärn och bakspade, 1800/1900-tal.
Final bid100 SEK

58391
Skål och vas, glas, Trelleborgs glasbruk.
Final bid100 SEK

58408
Matsalsbord med låda, trä, 1900-tal.
Final bid100 SEK

58411
Takkrona, 6 ljuspunkter, malm, 1900-tal.
Final bid100 SEK

58421
Figuriner, 5 st, keramik och soapstone, Kina, 1900-tal.
Final bid100 SEK

58423
Takkrona, 8 ljuspunkter, malm, 1900-tal.
Final bid100 SEK

58441
Kamera, Movikon 8.
Final bid100 SEK

58452
Skrin och glaskupa på sockel, trä, skrin i karvsnitt, 1800-1900-tal.
Final bid100 SEK

58458
Beslag m.m., ett parti, metall.
Final bid100 SEK

58466
Glasunderlägg med stjärntecken, Schuberth Tamat-serie, Tyskland.
Final bid100 SEK

58481
Taksteg, 9 st, metall.
Final bid100 SEK

58492
Georg Stoopendaal, blyertsteckning, signerad.
Final bid100 SEK

58516
Borslampor, ett par, porslin, Italien.
Final bid100 SEK

58553
Cylinderhatt, Martin & Cie, Rue Rivoli, Paris, Frankrike.
Final bid100 SEK

58556
Stickor, mönster, broderi och garn, ett parti.
Final bid100 SEK

58568
Mortel med stöt, mässing, 1700/1800-tal.
Final bid100 SEK

58576
Räknemaskin, Orginal-Odhner.
Final bid100 SEK

58583
Fat och frukttallrikar, 5 delar, keramik, bl.a Allan Eberling och Hjördis Oldfors.
Final bid100 SEK

58587
Glasservis, 31 delar, glas, slipad dekor, 1900-tal.
Final bid100 SEK

58589
Punschglas och glöggbägare, ett parti, 1900-tal.
Final bid100 SEK

58591
Brännvinskaraffer, 5 st, glas, 1800/1900-tal.
Final bid100 SEK

58599
Taklampa, glas och porslin, 1900-talets första del.
Final bid100 SEK

58604
Tallrikar och skålar, 16 delar, stengods, Höganäs.
Final bid100 SEK

58612
Ytterfoder, 8 st, keramik.
Final bid100 SEK

58701
Filmkameror m.m, ett parti, bl.a Crown 8 och Eumig.
Final bid100 SEK

58647
Lurblåsare, keramik, Krukmakaren i Ystad.
Final bid100 SEK

58656
Tryck, 2 st, Japan.
Final bid100 SEK

58657
Träsnitt, 2 st, Japan.
Final bid100 SEK

58667
Oskar Albin Olsson, "Regntung dag vid ån", olja på duk, 1970.
Final bid100 SEK

58668
Arthur Larsson, olja på pannå, signerad.
Final bid100 SEK

58670
Åke Jönsson, olja på pannå, otydligt signerad.
Final bid100 SEK

58671
Suzanne Nessim, etsning nr 18/60, signerad.
Final bid100 SEK

58673
Skolplansch, "Åsna", P.A. Norstedt & Söner, Stockholm.
Final bid100 SEK

58686
Ljusstakar, ett par, nickel/glas, art deco.
Final bid100 SEK

58702
Galgar, 5 st, galon och nitar, 1900-talets andra hälft.
Final bid100 SEK

58709
Elisabeth Ekstrand och Fred Sekunde, skulpturer, 2 st, sten/marmor, signerade.
Final bid100 SEK

58723
Giuseppe Falchetti, efter, tryck, 2 st, signerade i trycket.
Final bid100 SEK

58724
Satsbord, 2 delar, björk, handmålade kakelplattor, rokokostil, 1900-tal.
Final bid100 SEK

58731
Ulf Onsberg, Malmömotiv, litografi nr 102/150, signerad.
Final bid100 SEK

58743
Barncykel, 16 tum, Biltema.
Final bid100 SEK

58748
Vikt, 10 kg, gjutjärn.
Final bid100 SEK

58756
Antonio Citterio, stolar, ett par, plast/trä/textil, "Minni", Halifax.
Final bid100 SEK