55539
Kälke, för en häst.
Final bidNo bids

55541
Annegrete Halling-Koch, skål och ljusstakar, 4 delar, porslin, Bing & Gröndahl.
Final bidNo bids

55569
Skålar, 3 st, glas, bl.a Johan Senges, Engeryda.
Final bidNo bids

55610
Byster, 4 st, konstmassa/marmor.
Final bidNo bids

55628
Nycklar, 28 st, järn, 1800-tal.
Final bidNo bids

55666
Lizzie Lundberg, ''Blommor'', akvarell, signerad.
Final bidNo bids

55735
Soffbord, ek, 1900-talets senare del.
Final bidNo bids

55758
Handgräsklippare, Husqvarna 54.
Final bidNo bids

55798
Bonadsmålning,"Queen of Saba", olja på duk, Etiopien.
Final bidNo bids

55811
Fönsterlampor, lampskärm och skomakarskärm, 5 delar, glas/mässing.
Final bidNo bids

55816
Takkrona, 7 st ljuspunkter, mässing.
Final bidNo bids

55823
Ytterfoder och krukor, 4 delar, keramik, bl.a Arabia.
Final bidNo bids

55875
Golvlampa, plast/metall, 1900-talets andra hälft.
Final bidNo bids

55939
Taklampa, snäckor.
Final bidNo bids

55942
Rollerblades för barn, 2 par, samt hjälm, Lazer Downhill.
Final bidNo bids

55952
Stop, "Wasauppropet", flintgods, Gustavsberg.
Final bidNo bids

55962
Ljusstake, 7-armad, smide, 1900-tal.
Final bidNo bids

56042
Malte Särlöv, olja på duk, signerad.
Final bidNo bids
Est800 SEK

56065
Taklampa, 5 ljuspunkter, mässing, 1900-tal.
Final bidNo bids

56099
Kökssoffa med utdragsdel, avlutad furu/textil, 1800/1900-tal.
Final bidNo bids

56102
Roland Svensson, litografi nr 210/300, signerad.
Final bidNo bids

56120
Taklampa, glas/mässing.
Final bidNo bids

56130
Mattor, 2 st, ull, Pakistan och Gabbeh.
Final bidNo bids

56144
Skridskor, 4 par, skoläst för barn, 2 st, samt 5 lås.
Final bidNo bids

56163
Skolplansch, "Sortmall för skoltavlan", dubbelsidig, Skriv- och ritboksaktiebolaget,
Final bidNo bids

56186
Nielsen, tavellister samt tillbehör, ett parti, metall.
Final bidNo bids

56192
Leif Gustafsson, fotografier, 2 st, osignerade.
Final bidNo bids

56193
Leif Gustafsson, fotografier, 3 st, osignerade.
Final bidNo bids

56194
Leif Gustafsson, "Afrika", fotografier, 3 st.
Final bidNo bids

56202
Redskap för att bära ved, trä.
Final bidNo bids

56209
Julgransfot m.m, bl.a Krinner.
Final bidNo bids

56221
Föremål till ljusstöppning, ett parti.
Final bidNo bids

56273
Taklampa, 5-armad, mässing, art deco, 1930/40-tal.
Final bidNo bids

56303
Bröllopsskedar med kedja, 3 par, skuret trä.
Final bidNo bids

56304
Gustaf Svensson, olja på duk, signerad, daterad 1936.
Final bidNo bids

56305
Slaget vid Lutzen under 30-åriga kriget, tryck.
Final bidNo bids

56326
Bruno Karlsson, bordslampa, stengods, Ego Atelje, signerad.
Final bidNo bids

56376
Torkpapper, en rulle, samt vägghållare.
Final bidNo bids

56406
Hans Ripa, olja på duk, daterad 75.
Final bidNo bids

56454
Gabriel Belgoenne, ''Snäcka och kvadrat'', etsning nr 28/100, signerad, daterad 1989.
Final bidNo bids

56456
Hjördis Lindblad, ''Penumbra'', färgetsning nr 22/100, signerad, daterad 1968.
Final bidNo bids

56517
Eva Rex, ''Snöbollskrig'', orginaletsning nr 60/140 E.T, signerad, daterad 2002.
Final bidNo bids

56518
Gotthard Sandberg, akvarell, signerad.
Final bidNo bids

56566
Flaskställ och snapsglas, 7 delar, tenn.
Final bidNo bids

56567
Kaffeservis, 21 delar, keramik, Kloster Keramik, Ystad.
Final bidNo bids

56585
Stolar, 6 st, trä/textil.
Final bidNo bids

56625
Bertil Vallien, glasservisdelar, 9 st, "Chateau", Kosta.
Final bidNo bids

55461
Jan Ostwald, skålar, 3 st, gjutjärn.
Final bidNo bids