59799
Oidentifierad konstnär, olja på duk, osignerad.
Final bidNo bids

59800
Oidentifierad konstnär, blandteknik, otydligt signerad.
Final bidNo bids

59839
Mattor, 5 st, polyester.
Final bidNo bids

59849
Förstärkare, JVC RX-111.
Final bidNo bids

59860
Laxbräda m.m, 3 delar, trä/metall, bl.a BMF.
Final bidNo bids

58388
Duk, broderat siden, nr 570. K.A. Almgrens sidenväveri, Stockholm.
Final bidNo bids

59865
Tomte, keramik.
Final bidNo bids

59896
Ljusstake och piedestal, metall/trä.
Final bidNo bids

59926
Jamo cbr 805, högtalare, ett par, trä/plast.
Final bidNo bids

59946
Eva Holmér-Edling, ''Får'', litografi nr 145/260, signerad.
Final bidNo bids

59951
Julgransbelysning m.m, 6 delar, bl.a Markslöjd.
Final bidNo bids

59983
Bokmärken, ett parti, 1900-tal.
Final bidNo bids

60025
Edit Risberg, figuriner, 3 st, keramik, Jie.
Final bidNo bids

60026
Figuriner, 2 st, keramik, Jie.
Final bidNo bids

60044
Handkolorerade kopparstick, 3 st.
Final bidNo bids

60049
Armbandsur, 16 st.
Final bidNo bids

60066
Skånemotiv, 3 st, tusch, signerade, bl.a Gösta Calmeyer.
Final bidNo bids

60068
Ernst Hällgren, originaletsningar, 3 st, signerade.
Final bidNo bids

60070
Bordslampa, keramik, Axella.
Final bidNo bids

60089
Johnny Martinsson, "Ronden", skulptur, keramik, träsockel, 1972.
Final bidNo bids

60092
Brasskärm, metall.
Final bidNo bids

60064
Uniformsbilder, Svenska Försvaret, 10 st, grafiska tryck.
Final bidNo bids

60231
Ljuslyktor, ett par, metall.
Final bidNo bids

60304
Golvlampa, metall.
Final bidNo bids

60414
Vas, keramik, 1950-tal.
Final bidNo bids

60486
Stånka, trä, märkt 1845.
Final bidNo bids

60507
Vinglas, 6 st.
Final bidNo bids

60527
Spegel, ram i trä.
Final bidNo bids

60534
Skrivbordslampor, 2 st, metall, Belid.
Final bidNo bids