Categories

Closed
Oidentifierad konstnär, olja på duk, osignerad.
59799
Oidentifierad konstnär, olja på duk, osignerad.
Final bidNo bids
Closed
Oidentifierad konstnär, blandteknik, otydligt signerad.
59800
Oidentifierad konstnär, blandteknik, otydligt signerad.
Final bidNo bids
Closed
Mattor, 5 st, polyester.
59839
Mattor, 5 st, polyester.
Final bidNo bids
Closed
Förstärkare, JVC RX-111.
59849
Förstärkare, JVC RX-111.
Final bidNo bids
Closed
Laxbräda m.m, 3 delar, trä/metall, bl.a BMF.
59860
Laxbräda m.m, 3 delar, trä/metall, bl.a BMF.
Final bidNo bids
Closed
Duk, broderat siden, nr 570. K.A. Almgrens sidenväveri, Stockholm.
58388
Duk, broderat siden, nr 570. K.A. Almgrens sidenväveri, Stockholm.
Final bidNo bids
Closed
Tomte, keramik.
59865
Tomte, keramik.
Final bidNo bids
Closed
Ljusstake och piedestal, metall/trä.
59896
Ljusstake och piedestal, metall/trä.
Final bidNo bids
Closed
Jamo cbr 805, högtalare, ett par, trä/plast.
59926
Jamo cbr 805, högtalare, ett par, trä/plast.
Final bidNo bids
Closed
Eva Holmér-Edling, ''Får'', litografi nr 145/260, signerad.
59946
Eva Holmér-Edling, ''Får'', litografi nr 145/260, signerad.
Final bidNo bids
Closed
Julgransbelysning m.m, 6 delar, bl.a Markslöjd.
59951
Julgransbelysning m.m, 6 delar, bl.a Markslöjd.
Final bidNo bids
Closed
Bokmärken, ett parti, 1900-tal.
59983
Bokmärken, ett parti, 1900-tal.
Final bidNo bids
Closed
Edit Risberg, figuriner, 3 st, keramik, Jie.
60025
Edit Risberg, figuriner, 3 st, keramik, Jie.
Final bidNo bids
Closed
Figuriner, 2 st, keramik,  Jie.
60026
Figuriner, 2 st, keramik, Jie.
Final bidNo bids
Closed
Handkolorerade kopparstick, 3 st.
60044
Handkolorerade kopparstick, 3 st.
Final bidNo bids
Closed
Armbandsur, 16 st.
60049
Armbandsur, 16 st.
Final bidNo bids
Closed
Skånemotiv, 3 st, tusch, signerade, bl.a Gösta Calmeyer.
60066
Skånemotiv, 3 st, tusch, signerade, bl.a Gösta Calmeyer.
Final bidNo bids
Closed
Ernst Hällgren, originaletsningar, 3 st, signerade.
60068
Ernst Hällgren, originaletsningar, 3 st, signerade.
Final bidNo bids
Closed
Bordslampa, keramik, Axella.
60070
Bordslampa, keramik, Axella.
Final bidNo bids
Closed
Johnny Martinsson, "Ronden", skulptur, keramik, träsockel, 1972.
60089
Johnny Martinsson, "Ronden", skulptur, keramik, träsockel, 1972.
Final bidNo bids
Closed
Brasskärm, metall.
60092
Brasskärm, metall.
Final bidNo bids
Closed
Uniformsbilder, Svenska Försvaret, 10 st, grafiska tryck.
60064
Uniformsbilder, Svenska Försvaret, 10 st, grafiska tryck.
Final bidNo bids
Closed
Ljuslyktor, ett par, metall.
60231
Ljuslyktor, ett par, metall.
Final bidNo bids
Closed
Golvlampa, metall.
60304
Golvlampa, metall.
Final bidNo bids
Closed
Vas, keramik, 1950-tal.
60414
Vas, keramik, 1950-tal.
Final bidNo bids
Closed
Stånka, trä, märkt 1845.
60486
Stånka, trä, märkt 1845.
Final bidNo bids
Closed
Vinglas, 6 st.
60507
Vinglas, 6 st.
Final bidNo bids
Closed
Spegel, ram i trä.
60527
Spegel, ram i trä.
Final bidNo bids
Closed
Skrivbordslampor, 2 st, metall, Belid.
60534
Skrivbordslampor, 2 st, metall, Belid.
Final bidNo bids
Contact

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

+46(0)411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Opening hours

Monday: 13-18
Tuesday: 13-18
Wednesday: 13-19
Friday: 11-14

Follow us on social media

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.