Golvlampa, 3 ljuspunkter, mässing, 1900-tal.
56832
Final bid700 SEK
Ulla Procopé, mat/kaffeservis, 42 delar, stengods, "Fennica", Arabia.
56848
Final bid600 SEK
Kikare, 2 st, mässing/skinn.
56858
Kikare, 2 st, mässing/skinn.
Final bid650 SEK
Klas Sundkvist, gicléetryck nr 5/20, signerad.
56868
Final bid500 SEK
Krus, 7 delar, stengods, Wallåkra och Höganäs.
56873
Final bid400 SEK
56944
Final bid550 SEK
Bordslampa, metall/mässing.
56983
Bordslampa, metall/mässing.
Final bid450 SEK
Marianne Westmann, skärbräda och karott med lock, porslin, "Eden", Rörstrand.
56994
Final bid400 SEK
Fiskespön, rullar m.m, ett parti, bl.a Abu Garcia.
57011
Final bid700 SEK
Ulf Greder, litografi nr 320/360, signerad.
57014
Final bid750 SEK
Takkrona, mässing/glas.
57017
Takkrona, mässing/glas.
Final bid400 SEK
57049
Final bid500 SEK
Däckstolar, ett par, trä.
57100
Däckstolar, ett par, trä.
Final bid700 SEK
Ljusstakar, 2 st, malm, barockstil, bl.a Ystad Metall.
57110
Final bid400 SEK
Fritz Kärfve, olja på duk, signerad, daterad 48.
57179
Final bid400 SEK
Skåp, furu, 1800/1900-tal.
57200
Skåp, furu, 1800/1900-tal.
Final bid1,100 SEK
Vicke Lindstrand, glasservis, 10+12+6+7 st, "Sickan", Kosta Boda.
57266
Final bid800 SEK
Armbandsur, herr, datumvisare, Omega, Genève, Schweiz.
57295
Final bid2,500 SEK
Est3,000 SEK
Bertil Vallien, skål, glas, ''Meridian'', Kosta Boda, signerad.
57303
Final bid250 SEK
Skål på fot och gallerskål, porslin, Dresden, Tyskland.
57335
Final bid700 SEK
Glas, 21 st.
57340
Glas, 21 st.
Final bid600 SEK
Ytterfoder, flintgods.
57362
Ytterfoder, flintgods.
Final bid450 SEK
Halsband, 5 st, bärnsten m.m.
57371
Halsband, 5 st, bärnsten m.m.
Final bid500 SEK
Bokstöd, trä.
57423
Bokstöd, trä.
Final bid700 SEK
Bertil Vallien, skulptur, glas, ''Brains'', Kosta Boda, signerad.
57432
Final bid950 SEK
Handdukar, 11+8 st.
57450
Handdukar, 11+8 st.
Final bid400 SEK
Handdukar, 12 st, linne.
57453
Handdukar, 12 st, linne.
Final bid550 SEK
Ångdammsugare, Kärcher SC 3 Premium.
57483
Final bid550 SEK
Piedestaler, ett par, trä, jugendstil, 1900-tal.
56494
Final bid850 SEK
Hylla med skrivskiva och skåp, teak, 1950/60-tal.
57590
Final bid950 SEK
Figuriner, 5 st, porslin, bl.a Schaubach, 1900-tal.
57629
Final bid800 SEK
Josef Ekberg, fat, ljusstakar, m.m, 5 delar, keramik, Gustavsberg.
57673
Final bid700 SEK
Soffbord med klaffar och hylla, teak, 1900-talets andra hälft.
57687
Final bid550 SEK
Vinylskivor, ett parti, bl.a Blå Tåget.
57712
Final bid600 SEK
Kaffeservis, 12 delar, benporslin, ''Victorian Violets'', Hammersley, England.
57750
Final bid600 SEK
Kannor, ljusstake m.m, ett parti, metall/glas, bl. a Munka Sweden.
57751
Final bid700 SEK
Sabel med balja, 1800-tal.
57825
Sabel med balja, 1800-tal.
Final bid1,800 SEK
Byrå, 8 lådor, mahogny, Reprodux, England, 1900-talets senare del.
57872
Final bid1,100 SEK
Ekiperingsskåp med 10 lådor, trä, 1900-tal.
57933
Final bid1,900 SEK
Matta, Pakistan, handknuten, ull.
57954
Final bid550 SEK
Böcker och mugg, 5 delar, Baltiska Utställningen, Malmö 1914.
57965
Final bid600 SEK
Kaffeservis, 32 delar, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl.
57966
Final bid650 SEK
Mahjongspel och Jing-masker, ett parti.
57974
Final bid400 SEK
Minkpäls, mörkbrun.
58021
Minkpäls, mörkbrun.
Final bid1,600 SEK
Est3,000 SEK
Väggdekorationer, ett par, trä, Miljögården.
58061
Final bid550 SEK
Märklin, lok, 2 st, 01097 och 89005.
58099
Final bid550 SEK
Pallar, sk Z-pallar, 4 st, metall/textil, 1900-tal.
58103
Final bid600 SEK
Rock, Icelandic Shearlings Lamb, Wigéns.
58142
Final bid750 SEK