58179
Fåtöljer, ett par, rotting.
Final bid550 SEK

58206
Kapsylöppnare, mässing, Dacke.
Final bid450 SEK

58224
Fat, tenn, I.F. Werrenrath, Lund, 1876.
Final bid300 SEK

58235
Einar Johansen, bordslampa, stengods, Söholm, Bornholm, Danmark.
Final bid550 SEK

58237
Barometer och klocka, mässing/trä, Wempe Chronometerwerke, Hamburg.
Final bid350 SEK

58248
Golvlampa, mässing, MS Belysning.
Final bid550 SEK

58278
Skåp, trä/glas, edwardianskt, England, 1900-talets början.
Final bid500 SEK

58299
Curt Hillfon, litografi, signerad "Till Måbo från Curre".
Final bid500 SEK

58304
Värmekanon, diesel, Biltema.
Final bid700 SEK

58325
Brio MEC, ett parti.
Final bid450 SEK

58367
Matberedare, elvisp, våffeljärn och stavmixer, Bosch, Philips och OBH Nordica.
Final bid600 SEK

58380
Böcker om BMW, 7 st.
Final bid600 SEK

58383
Leksaker, 7 delar, plåt, 1900-tal.
Final bid700 SEK

58393
Åljärn och ljuster, smide, 1800-tal.
Final bid650 SEK

58426
Tyngdtäcke, 9 kg, 150x210, bomull, Borganäs.
Final bid450 SEK

58439
Final bid700 SEK

58538
Samlarfiguriner, 30 st, efter Sarah Kay, Atlas Collection.
Final bid400 SEK

58546
Smeg, kaffebryggare.
Final bid700 SEK

58558
Bang & Olufsen, skivspelare, BeoGram 1800, ITT Schaub-Lorenz, stereo 4000L, högtalare, ITT 4015.
Final bid400 SEK

58586
Servisdelar med ljusstakar och vaser, 19 st, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl.
Final bid550 SEK

58615
Bestickservis, 85 delar, nysilver, ''Vasa''.
Final bid350 SEK

58639
Oidentifierad konstnär, akvarell med täckvitt, 5 st. Japan, sannolikt 1900-talets början.
Final bid700 SEK

58685
Kaffeskedar, 12 st, silver, ''Rosenranka'', GAB.
Final bid900 SEK

58720
Final bid600 SEK

58737
Carl Julius, olja på duk, signerad.
Final bid550 SEK

58749
Brickbord, hopfällbart, ek, 1900-tal.
Final bid550 SEK

58765
Aina Stenberg, skålar och saftkanna, 4 delar, porslin, "Tomtejul", Rörstrand.
Final bid600 SEK

58768
Paketvåg, 60 kg, EOE 60K-2, Kern.
Final bid700 SEK

58819
Golvlampa, mässing, Falkenberg Belysning, 1900-tal.
Final bid600 SEK

58829
Kittel på trefot, koppar/smide.
Final bid800 SEK

58891
Tomtar m.m, 20 delar, porslin, handmålade.
Final bid500 SEK

58909
Moccaservis, 16 delar, porslin, Ivory, Rosenthal.
Final bid1,100 SEK

58920
Högtryckstvätt, Nilfisk C 130.2, med tillbehör.
Final bid550 SEK

58927
Symaskin i koffert, Mod. Indigo-14, Janome.
Final bid500 SEK

58947
Fredrik Rohde, olja och blyerts på pannå, monogramsignerad, daterad 86.
Final bid850 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK

58962
Leksaksbilar m.m, ett parti, bl. a. Tomte Lerdal VW och Corgi Toys.
Final bid400 SEK

59013
Edvin Ollers, grogglas, 6 st, pantograferad dekor, ''Elon'', Kosta, 1900-talets första hälft.
Final bid550 SEK

59110
Bestickservis, 83 delar, nysilver, "Slottsbarock", Jernbolaget Eskilstuna, samt coasters, 14+12 st.
Final bid1,300 SEK

59177
Kopparpannor med lock, 5 delar, Krögarhuset.
Final bid300 SEK

59214
Charles Roka, olja på duk, signerad.
Final bid750 SEK

59232
Resebuddha, Asien, trä, omkring 1900-tal.
Final bid500 SEK

59245
Kaffeservisdelar, 17 delar, porslin, "Blå blomst", Royal Copenhagen.
Final bid600 SEK

59250
Glashuvudet, blått glas, 1900-tal.
Final bid450 SEK

59254
Pussel, 6 st, Jan van Haasteren och Wasgij.
Final bid450 SEK

59259
Smurfhus och smurfar, ett parti.
Final bid500 SEK

59301
Dalahästar, 4 st, trä, 1900-tal.
Final bid400 SEK

59337
Rolf Berg, tomtar m.m, 6 delar, keramik.
Final bid600 SEK

59387
Akustisk gitarr, Greg Bennett, med fodral och stativ.
Final bid450 SEK