Fåtöljer, ett par, rotting.
58179
Fåtöljer, ett par, rotting.
Final bid550 SEK
Kapsylöppnare, mässing, Dacke.
58206
Final bid450 SEK
Fat, tenn, I.F. Werrenrath, Lund, 1876.
58224
Final bid300 SEK
Einar Johansen, bordslampa, stengods, Söholm, Bornholm, Danmark.
58235
Final bid550 SEK
Barometer och klocka, mässing/trä, Wempe Chronometerwerke, Hamburg.
58237
Final bid350 SEK
Golvlampa, mässing, MS Belysning.
58248
Final bid550 SEK
Skåp, trä/glas, edwardianskt, England, 1900-talets början.
58278
Final bid500 SEK
Curt Hillfon, litografi, signerad "Till Måbo från Curre".
58299
Final bid500 SEK
Värmekanon, diesel, Biltema.
58304
Värmekanon, diesel, Biltema.
Final bid700 SEK
Brio MEC, ett parti.
58325
Brio MEC, ett parti.
Final bid450 SEK
Matberedare, elvisp, våffeljärn och stavmixer, Bosch, Philips och OBH Nordica.
58367
Final bid600 SEK
Böcker om BMW, 7 st.
58380
Böcker om BMW, 7 st.
Final bid600 SEK
Leksaker, 7 delar, plåt, 1900-tal.
58383
Final bid700 SEK
Åljärn och ljuster, smide, 1800-tal.
58393
Final bid650 SEK
Tyngdtäcke, 9 kg, 150x210, bomull, Borganäs.
58426
Final bid450 SEK
58439
Final bid700 SEK
Samlarfiguriner, 30 st, efter Sarah Kay, Atlas Collection.
58538
Final bid400 SEK
Smeg, kaffebryggare.
58546
Smeg, kaffebryggare.
Final bid700 SEK
Bang & Olufsen, skivspelare, BeoGram 1800, ITT Schaub-Lorenz, stereo 4000L, högtalare, ITT 4015.
58558
Final bid400 SEK
Servisdelar med ljusstakar och vaser, 19 st, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl.
58586
Final bid550 SEK
Bestickservis, 85 delar, nysilver, ''Vasa''.
58615
Final bid350 SEK
Oidentifierad konstnär, akvarell med täckvitt, 5 st. Japan, sannolikt 1900-talets början.
58639
Final bid700 SEK
Kaffeskedar, 12 st, silver, ''Rosenranka'', GAB.
58685
Final bid900 SEK
58720
Final bid600 SEK
Carl Julius, olja på duk, signerad.
58737
Final bid550 SEK
Brickbord, hopfällbart, ek, 1900-tal.
58749
Final bid550 SEK
Aina Stenberg, skålar och saftkanna, 4 delar, porslin, "Tomtejul", Rörstrand.
58765
Final bid600 SEK
Paketvåg, 60 kg, EOE 60K-2, Kern.
58768
Final bid700 SEK
Golvlampa, mässing, Falkenberg Belysning, 1900-tal.
58819
Final bid600 SEK
Kittel på trefot, koppar/smide.
58829
Final bid800 SEK
Tomtar m.m, 20 delar, porslin, handmålade.
58891
Final bid500 SEK
Moccaservis, 16 delar, porslin, Ivory, Rosenthal.
58909
Final bid1,100 SEK
Högtryckstvätt, Nilfisk C 130.2, med tillbehör.
58920
Final bid550 SEK
Symaskin i koffert, Mod. Indigo-14, Janome.
58927
Final bid500 SEK
Fredrik Rohde, olja och blyerts på pannå, monogramsignerad, daterad 86.
58947
Final bid850 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK
Leksaksbilar m.m, ett parti, bl. a. Tomte Lerdal VW och Corgi Toys.
58962
Final bid400 SEK
Edvin Ollers, grogglas, 6 st, pantograferad dekor, ''Elon'', Kosta, 1900-talets första hälft.
59013
Final bid550 SEK
Bestickservis, 83 delar, nysilver, "Slottsbarock", Jernbolaget Eskilstuna, samt coasters, 14+12 st.
59110
Final bid1,300 SEK
Kopparpannor med lock, 5 delar, Krögarhuset.
59177
Final bid300 SEK
Charles Roka, olja på duk, signerad.
59214
Final bid750 SEK
Resebuddha, Asien, trä, omkring 1900-tal.
59232
Final bid500 SEK
Kaffeservisdelar, 17 delar, porslin, "Blå blomst", Royal Copenhagen.
59245
Final bid600 SEK
Glashuvudet, blått glas, 1900-tal.
59250
Final bid450 SEK
Pussel, 6 st, Jan van Haasteren och Wasgij.
59254
Final bid450 SEK
Smurfhus och smurfar, ett parti.
59259
Final bid500 SEK
Dalahästar, 4 st, trä, 1900-tal.
59301
Final bid400 SEK
Rolf Berg, tomtar m.m, 6 delar, keramik.
59337
Final bid600 SEK
Akustisk gitarr, Greg Bennett, med fodral och stativ.
59387
Final bid450 SEK