Byrå med stenskiva, 3 lådor, intarsia, 1900-talets mitt.
53724
Final bid600 SEK
Barbro Widholm, olja på duk uppfodrad på pannå, ''Höstbukett'', signerad, daterad 1986.
53742
Final bid550 SEK
Gräddkanna, sockerskål m.m, 5 delar, silver, 1958.
53749
Final bid1,900 SEK
Taklampa, glas, 30-tal.
53763
Taklampa, glas, 30-tal.
Final bid400 SEK
Pär Siegård, träsnitt, tryck 4/20, signerad, daterad 1932.
52898
Final bid400 SEK
Fruktservis, 13 delar, keramik, Ekeby, 1930/40-tal.
53923
Final bid450 SEK
Kupoltält, Biltema.
54029
Kupoltält, Biltema.
Final bid350 SEK
Gunnar Ander, ljusstake för 4 ljus, smide, glas, Ystad Metall.
54031
Final bid550 SEK
Smeg, köksmaskin, med tillbehör, Italien.
54046
Final bid2,400 SEK
Est2,200 SEK
Solglasögon, Ray-Ban, "Round Metal", 50 mm.
54087
Final bid500 SEK
Taklampa med fransar, glas, mässing, jugend, tidigt 1900-tal.
54088
Final bid700 SEK
Leksaker, ett parti, bl.a Brio och Micki.
54104
Final bid550 SEK
Bordcirkelsåg, Power Craft.
53492
Bordcirkelsåg, Power Craft.
Final bid700 SEK
Takrosetter, 8 st, Orac Decor.
54182
Final bid300 SEK
Sneakers och tofflor, 3 par, Adidas och New Balance.
54192
Final bid950 SEK
Stringhylla, 2-plan, trä/metall.
54222
Final bid500 SEK
Burberrys, paraply, textil, trä, tillverkat innan 1999.
54237
Final bid550 SEK
Kräfttallrikar, 6 st, porslin, Gefle.
54250
Final bid350 SEK
Ytterfoder, ett par, porslin, ''Prins Eugens Waldermansudde'', Gustavsberg.
54267
Final bid500 SEK
54272
Final bid1,000 SEK
Ytterfoder, 4 st, porslin, ''Prins Eugens Waldermansudde'', Gustavsberg.
54274
Final bid450 SEK
Vitvins- och starkvinsglas, 7+12 st, Helgaslipning.
54275
Final bid450 SEK
Trädgårdsbord, trä/metall, 1900-tal.
54290
Final bid1,100 SEK
Enhjuling, Extreme.
54313
Enhjuling, Extreme.
Final bid450 SEK
Sockerlåda och krönt mått, trä.
54320
Final bid450 SEK
Erik Höglund, karaff, glas.
54341
Erik Höglund, karaff, glas.
Final bid400 SEK
Skålar, 3 delar, stengods, Söholm, Bornholm, Danmark.
54351
Final bid300 SEK
Svend Aage Jensen, skålar och vaser, stengods, 8 delar, Söholm, Danmark.
54357
Final bid400 SEK
Fasta nycklar m.m, ett parti, bl.a IDG-Tools.
54374
Final bid800 SEK
Trädgårdsredskap m.m, ett parti, bl.a Fiskars.
54416
Final bid300 SEK
Dockhus med inredning.
54447
Dockhus med inredning.
Final bid550 SEK
Tamburmajor, 24K guldpläterad metall, Ragnar Torkelsson, Skånes Fagerhult.
54482
Final bid450 SEK
Ljusstakar, ett par, silver, Tesi Tenn & Silver AB, 1962.
54606
Final bid550 SEK
Vikingaskepp, metall/trä, 1900-tal.
54620
Final bid400 SEK
Hockeykort, 1990-tal, ca 2200 st.
54621
Final bid550 SEK
Bajonetter, 2 st, metall, 1800-tal.
54622
Final bid450 SEK
Bordslampa, Strindbergsmodell, gjutmetall/glas, 1900-tal.
54663
Final bid400 SEK
Bestick, 33 st, metall, Hardanger, Norge.
54683
Final bid400 SEK
Golvlampa, smide/pappskärm, ställbar, 1900-tal.
54722
Final bid850 SEK
Hans Billgren, olja på pannå, monogramsignerad.
54731
Final bid2,500 SEK
Diverse verktyg m.m, i trälåda.
54745
Final bid550 SEK
Erik Höglund, ljuskrona, för 9, svartmålad metall/glas.
54753
Final bid400 SEK
Simon Gate, champagneglas, 13 st, ''Salut'', Orrefors.
54787
Final bid1,100 SEK
Golfklubbor, 18 st, bl.a Spalding, samt golfbag.
54800
Final bid500 SEK
Ivar Ålenius Björk, "Liljan", ljusstake, mässing, Ystad Metall.
54831
Final bid550 SEK
Bertil Vallien, skulpturer, 2 st, stengods, ''Bagdad'', Gustavsberg, signerade.
54836
Final bid650 SEK
Handdukar, 17 st.
54854
Handdukar, 17 st.
Final bid450 SEK
Ulrica Hydman Vallien, vas, glas, Kosta Boda, signerad.
54853
Final bid400 SEK