Hinkar, 3 st, rostfritt stål.
57072
Hinkar, 3 st, rostfritt stål.
Final bid500 SEK
Butiksmonter med 4 lådor, trä/glas.
57079
Final bid500 SEK
Lego Duplo, ett parti, i förvaringslador, 2 st, bl.a Duplo bilbana.
57098
Final bid500 SEK
Serveringsskåp, mahognyfaner, 1940-tal.
57105
Final bid700 SEK
Fruktservis, 7 delar, porslin, "Pomona", Portmeirion, England.
57159
Final bid350 SEK
Edvard Wollin, ''Gamla Ystad mattorget'', akvarell,  signerad, daterad 1958.
57213
Final bid450 SEK
Sigvard Bernadotte, kaffeservis, 23 delar, porslin, "Golden sun", Bing & Gröndahl.
57212
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
Byrå, 3 lådor, teak, 1900-talets andra hälft.
57235
Final bid500 SEK
Murray Callahan, figuriner, 10 st, fältspatporslin, "Änglarnas symfoni", Christineholm GALLERY, Fyrklövern.
57238
Final bid500 SEK
Tv, Bang & Olufsen Beovision 9000, 25 tum, med golvstativ och fjärrkontroll, Beolink 1000.
57258
Final bid750 SEK
Trädgårdsstolar, 4 st, metall/trä, stapelbara.
57277
Final bid1,100 SEK
Skålar och fat, 7 delar, keramik, allmoge,1900-tal.
57358
Final bid450 SEK
Mattallrikar och djupa tallrikar, 7+6 st, flintgods, Mason, England.
57370
Final bid550 SEK
Bordslampor, 2 st, marmor/mässing.
57426
Final bid500 SEK
Sidobord, björk/marmorskiva, hjultrissor, omkring 1900.
57429
Final bid450 SEK
Karmstolar, ett par, trä/textil, gustaviansk stil, 1900-tal.
57436
Final bid450 SEK
Ann Wärff, ljuslyktor, 4 st, glas, ''Snöboll'', Kosta Boda.
57472
Final bid400 SEK
Ytterfoder, 2 st, flintgods, 1800-talets första hälft.
57548
Final bid450 SEK
Kopp med fat, porslin, Famille Rose, Qianlong, Kina, 1736-1795.
57553
Final bid350 SEK
Sidobord, teak, rottinghylla, hjultrissor på två ben, 1900-talets andra hälft.
57568
Final bid550 SEK
Bergerér, ett par, textil, trä, 1900-tal.
57616
Final bid550 SEK
Karmstolar, ett par, trä, textil, rokokostil, 1900-tal.
57681
Final bid600 SEK
Fat, servettringar m.m, 8 delar, silver/nysilver/mässing, bl.a Skultuna.
57688
Final bid450 SEK
Stilbyrå, 2 lådor, trä, stenskiva, rokokostil, 1900-tal.
57699
Final bid400 SEK
Boxningssäck, Casall.
57697
Boxningssäck, Casall.
Final bid500 SEK
Ljusstakar, ett par, silver.
57739
Ljusstakar, ett par, silver.
Final bid750 SEK
Stringhylla, 2-plan, trä/metall.
57752
Final bid250 SEK
Ytterfoder, 6 delar, mässing/koppar, 1900-tal.
57754
Final bid350 SEK
Trädgårdsstolar, ett par, metall.
57797
Final bid400 SEK
Bestickservis, 123 delar, nysilver, ''Chippendale'', GAB.
57849
Final bid400 SEK
Katarina Dahl, taklampa, 9 ljuspunkter, metall, By Rydéns.
57854
Final bid250 SEK
Underrede till bord, Grythyttan A9, 1940/50-tal.
57856
Final bid700 SEK
Mässingföremål, ett parti.
57871
Mässingföremål, ett parti.
Final bid400 SEK
Bordslampa, metall, Gemi.
57906
Bordslampa, metall, Gemi.
Final bid500 SEK
Spegelbyrå, björk, 1900-talets första hälft.
57916
Final bid450 SEK
Ytterfoder, ett par, flintgods, jugend.
57932
Final bid450 SEK
Kaffebryggare med två termoskannor, Moccamaster.
57937
Final bid700 SEK
Stegpallar, 2 st, bl.a AWAB.
57115
Stegpallar, 2 st, bl.a AWAB.
Final bid500 SEK
BOSE, ljudsystem, ett parti.
57976
BOSE, ljudsystem, ett parti.
Final bid500 SEK
Skivspelare, Philips Electronic 312.
58044
Final bid500 SEK
Balja, koppar.
58028
Balja, koppar.
Final bid500 SEK
Knivar, 3 st, bl.a Solingen, Tyskland.
58067
Final bid550 SEK
Svante Skogh, matsalsgrupp, 5 delar, trä, 1900-talets andra hälft.
58082
Final bid800 SEK
Lego, 3 stycken set, nr 349, 354, 357, "Legoland", 1970/80-tal.
58083
Final bid700 SEK
Dammsugare, Bosch GL-30.
58081
Dammsugare, Bosch GL-30.
Final bid450 SEK
Spegel, förgylld ram.
58094
Spegel, förgylld ram.
Final bid400 SEK
Gungstolar, 2 st, omonterade, trä/rotting.
58108
Final bid750 SEK
Lampbord, teak, 1950/60-tal.
58110
Lampbord, teak, 1950/60-tal.
Final bid550 SEK