58129
Punschbägare, 6+2 st, silver.
Final bid2,200 SEK

58135
Silver, ett parti, bl.a uppläggningssked och askfat.
Final bid2,100 SEK

58176
Fåtöljer, ett par, rotting, "Storsele", Ikea.
Final bid400 SEK

56650
Diverse redskap, 13 st, bl.a Fiskars.
Final bid400 SEK

58238
Lavoar och salongsbord, bemålat trä, 1900-tal.
Final bid350 SEK

58241
Soffbord, 2 st, trä/metall, "Lövbacken", Ikea.
Final bid450 SEK

58303
Luigi Bormioli, martiniglas, 12 st, Tiziano.
Final bid450 SEK

58319
Tågbana i trä, ett parti.
Final bid450 SEK

58369
Dockhus samt möbler, ett parti.
Final bid750 SEK

58373
Armbandsur, herr, Casio.
Final bid550 SEK

58385
Leksaker, 6 delar, plåt och textil, 1900-tal.
Final bid600 SEK

58390
Skaftdammsugare och fönsterputsare, Electrolux.
Final bid350 SEK

58400
Golvlampa, teak/mässing, 1900-talets andra hälft.
Final bid300 SEK

57044
Matta, rölakan, ull, monogramsignerad CM.
Final bid2,100 SEK

58417
Åsa Melin, akvarell, signerad, daterad 1990.
Final bid700 SEK

58461
Rökverktyg, bl.a cigarrsnoppare av vildsvinstand och Ronson tändare.
Final bid550 SEK

58493
Skrin och dosor, trä, allmoge, 1800/1900-tal.
Final bid450 SEK

58503
Dosor, handsktöjare och kedja, 4 delar, silver 830/925, 1900-tal.
Final bid1,100 SEK

58527
Fat och skålar, 4 delar, keramik, allmoge, 1800/1900-tal.
Final bid400 SEK

58528
Skålar, keramik, 3 st, allmoge, 1800/1900-tal.
Final bid450 SEK

58552
Samlarobjekt, ett parti, 1900-tal.
Final bid400 SEK

58571
Väggplaklett, stengods, Söholm Stentöj, Bornholm, Danmark.
Final bid400 SEK

58574
Dockor, 2 st, ett huvud i celluloid, 1900-talets första del.
Final bid550 SEK

58573
Olle Alberius, relief, stengods, ''Kavalkad'', Rörstrand.
Final bid600 SEK

58580
Tvättservis, 3 delar, flintgods, "Astrid", Rörstrand, 1900-talets första hälft.
Final bid450 SEK

58633
Golvvas, porslin, Rosenthal.
Final bid400 SEK

58699
Figurin, porslin, "dansande par", NAO by Lladro, Spanien.
Final bid450 SEK

58727
Boris Ninemae, ''Ut till havs'', olja på duk, signerad.
Final bid4,300 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK

58771
Bok, Gods och Gårdar, Skåne Västra Delen.
Final bid600 SEK

58780
Symaskin, Singer.
Final bid400 SEK

58785
Klädhängare, teak/mässing, "Dekorativ", Skoglunds metallgjuteri, Anderstorp.
Final bid700 SEK

58854
Kompressor, KGK Attack 241.
Final bid550 SEK

58876
Bestickdelar, 6 st, silver, "Rosen".
Final bid950 SEK

58886
Rullator, metall/plast, Trust Care.
Final bid350 SEK

58902
Cura, Minky Maroon, tyngdfilt, 6 kg, och Pearl Classic, tyngdtäcke, 9 kg.
Final bid500 SEK

58970
Bordslampa, glas och metall, art deco stil, Globen AB.
Final bid450 SEK

58995
Fiskedrag m.m, ett parti, i fiskelåda, Woodstream.
Final bid450 SEK

59021
Julpyramider, 2 st, trä, Tyskland, 1900-tal.
Final bid600 SEK

59022
Final bid500 SEK

59032
Ljusstakar, 1 par, malm, Ohlsson klockgjuteri, Ystad.
Final bid450 SEK

59056
Gerda Sprinchorn, väggrelief, brons, signerad, daterad 1899, Ystad Brons.
Final bid400 SEK

59062
Förtärkare, Sonab R 4000-3.
Final bid450 SEK

57762
Matta, ull/bomull.
Final bid500 SEK

59116
Sideboard, 4 lådor, 2 skåp, trä/metall, rokokostil, Blomstermåla möbelfabrik.
Final bid500 SEK

59132
Vykort, ett parti, bl a svenska kyrkor och kungafamiljen.
Final bid450 SEK

59151
Bockbord, gjutjärn/trä.
Final bid800 SEK

59164
Matta, Kashmir, handknuten, ull.
Final bid550 SEK

59188
Skålar och vas, 4 delar, glas, Kosta Boda, Bertil Vallien, Kjell Engman och Ulrica Hydman Vallien.
Final bid500 SEK