Punschbägare, 6+2 st, silver.
58129
Punschbägare, 6+2 st, silver.
Final bid2,200 SEK
Silver, ett parti, bl.a uppläggningssked och askfat.
58135
Final bid2,100 SEK
Fåtöljer, ett par, rotting, "Storsele", Ikea.
58176
Final bid400 SEK
Diverse redskap, 13 st, bl.a Fiskars.
56650
Final bid400 SEK
Lavoar och salongsbord, bemålat trä, 1900-tal.
58238
Final bid350 SEK
Soffbord, 2 st, trä/metall, "Lövbacken", Ikea.
58241
Final bid450 SEK
Luigi Bormioli, martiniglas, 12 st, Tiziano.
58303
Final bid450 SEK
Tågbana i trä, ett parti.
58319
Tågbana i trä, ett parti.
Final bid450 SEK
Dockhus samt möbler, ett parti.
58369
Final bid750 SEK
Armbandsur, herr, Casio.
58373
Armbandsur, herr, Casio.
Final bid550 SEK
Leksaker, 6 delar, plåt och textil, 1900-tal.
58385
Final bid600 SEK
Skaftdammsugare och fönsterputsare, Electrolux.
58390
Final bid350 SEK
Golvlampa, teak/mässing, 1900-talets andra hälft.
58400
Final bid300 SEK
Matta, rölakan, ull, monogramsignerad CM.
57044
Final bid2,100 SEK
Åsa Melin, akvarell, signerad, daterad 1990.
58417
Final bid700 SEK
Rökverktyg, bl.a cigarrsnoppare av vildsvinstand och Ronson tändare.
58461
Final bid550 SEK
Skrin och dosor, trä, allmoge, 1800/1900-tal.
58493
Final bid450 SEK
Dosor, handsktöjare och kedja, 4 delar, silver 830/925, 1900-tal.
58503
Final bid1,100 SEK
Fat och skålar, 4 delar, keramik, allmoge, 1800/1900-tal.
58527
Final bid400 SEK
Skålar, keramik, 3 st, allmoge, 1800/1900-tal.
58528
Final bid450 SEK
Samlarobjekt, ett parti, 1900-tal.
58552
Final bid400 SEK
Väggplaklett, stengods, Söholm Stentöj, Bornholm, Danmark.
58571
Final bid400 SEK
Dockor, 2 st, ett huvud i celluloid, 1900-talets första del.
58574
Final bid550 SEK
Olle Alberius, relief, stengods, ''Kavalkad'', Rörstrand.
58573
Final bid600 SEK
Tvättservis, 3 delar, flintgods, "Astrid", Rörstrand, 1900-talets första hälft.
58580
Final bid450 SEK
Golvvas, porslin, Rosenthal.
58633
Golvvas, porslin, Rosenthal.
Final bid400 SEK
Figurin, porslin, "dansande par", NAO by Lladro, Spanien.
58699
Final bid450 SEK
Boris Ninemae, ''Ut till havs'', olja på duk, signerad.
58727
Final bid4,300 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
Bok, Gods och Gårdar, Skåne Västra Delen.
58771
Final bid600 SEK
Symaskin, Singer.
58780
Symaskin, Singer.
Final bid400 SEK
Klädhängare, teak/mässing, "Dekorativ", Skoglunds metallgjuteri, Anderstorp.
58785
Final bid700 SEK
Kompressor, KGK Attack 241.
58854
Kompressor, KGK Attack 241.
Final bid550 SEK
Bestickdelar, 6 st, silver, "Rosen".
58876
Final bid950 SEK
Rullator, metall/plast, Trust Care.
58886
Final bid350 SEK
Cura, Minky Maroon, tyngdfilt, 6 kg, och Pearl Classic, tyngdtäcke, 9 kg.
58902
Final bid500 SEK
Bordslampa, glas och metall, art deco stil, Globen AB.
58970
Final bid450 SEK
Fiskedrag m.m, ett parti, i fiskelåda, Woodstream.
58995
Final bid450 SEK
Julpyramider, 2 st, trä, Tyskland, 1900-tal.
59021
Final bid600 SEK
59022
Final bid500 SEK
Ljusstakar, 1 par, malm, Ohlsson klockgjuteri, Ystad.
59032
Final bid450 SEK
59056
Final bid400 SEK
Förtärkare, Sonab R 4000-3.
59062
Förtärkare, Sonab R 4000-3.
Final bid450 SEK
Matta, ull/bomull.
57762
Matta, ull/bomull.
Final bid500 SEK
Sideboard, 4 lådor, 2 skåp, trä/metall, rokokostil, Blomstermåla möbelfabrik.
59116
Final bid500 SEK
Vykort, ett parti, bl a svenska kyrkor och kungafamiljen.
59132
Final bid450 SEK
Bockbord, gjutjärn/trä.
59151
Bockbord, gjutjärn/trä.
Final bid800 SEK
Matta, Kashmir, handknuten, ull.
59164
Final bid550 SEK
Skålar och vas, 4 delar, glas, Kosta Boda, Bertil Vallien, Kjell Engman och Ulrica Hydman Vallien.
59188
Final bid500 SEK