Categories

Closed
Figurin, porslin, Wallendorf.
45746
Figurin, porslin, Wallendorf.
Final bid350 SEK
Closed
Tobakiana, bl. a. Georg Jensen.
45761
Tobakiana, bl. a. Georg Jensen.
Final bid550 SEK
Closed
Servisdelar, 22 delar, flintgods, "Röd fasan", Old Gustavsberg.
45821
Servisdelar, 22 delar, flintgods, "Röd fasan", Old Gustavsberg.
Final bid650 SEK
Closed
Spjutspets, flinta, ca äldre stenåldern (10000-4100 f.kr.)
45831
Spjutspets, flinta, ca äldre stenåldern (10000-4100 f.kr.)
Final bid1,600 SEK
Closed
Boulespel, 3 st..
45876
Boulespel, 3 st..
Final bid400 SEK
Closed
Bokmärkessamling, ett parti.
45903
Bokmärkessamling, ett parti.
Final bid550 SEK
Closed
Agavekaktus.
45929
Agavekaktus.
Final bid500 SEK
Closed
Avfuktare, Woods.
45931
Avfuktare, Woods.
Final bid600 SEK
Closed
Bandspelare, Sony TC-270.
45949
Bandspelare, Sony TC-270.
Final bid600 SEK
Closed
Bijouterier, ett parti.
45963
Bijouterier, ett parti.
Final bid400 SEK
Closed
Cykel, 18", Monark, 1900-talets andra hälft.
44352
Cykel, 18", Monark, 1900-talets andra hälft.
Final bid300 SEK
Closed
Plädar, ett par, ull.
45998
Plädar, ett par, ull.
Final bid350 SEK
Closed
Figurin, porslin,  Wallendorf, Tyskland.
46004
Figurin, porslin, Wallendorf, Tyskland.
Final bid500 SEK
Closed
Vykort, ett parti.
46020
Vykort, ett parti.
Final bid400 SEK
Closed
Ölglas, 16 st, Lasse Åberg, signerade.
46023
Ölglas, 16 st, Lasse Åberg, signerade.
Final bid650 SEK
Closed
Ulrica Hydman-Vallien, skål, glas, ''Caramba'', Kosta Boda.
46058
Ulrica Hydman-Vallien, skål, glas, ''Caramba'', Kosta Boda.
Final bid400 SEK
Closed
Smycken, 4 st, silver 830-925 samt ett pärlhalsband.
46068
Smycken, 4 st, silver 830-925 samt ett pärlhalsband.
Final bid450 SEK
Closed
Glödlampor, ett parti, mestadels obegagnade.
46098
Glödlampor, ett parti, mestadels obegagnade.
Final bid300 SEK
Closed
Matservis, 81 delar, porslin, Thomas Bavaria, Tyskland.
46106
Matservis, 81 delar, porslin, Thomas Bavaria, Tyskland.
Final bid500 SEK
Closed
Marianne Westman, salt och pepparkar, porslin, ''Picknick'', Rörstrand.
46263
Marianne Westman, salt och pepparkar, porslin, ''Picknick'', Rörstrand.
Final bid550 SEK
Closed
Väggskåp med låda, trä, 1800/1900-tal.
46271
Väggskåp med låda, trä, 1800/1900-tal.
Final bid300 SEK
Closed
Schumann Arzberg, bestickservis, 27 delar, porslin/rostfritt stål, julmotiv, Christineholm Fyrklövern.
46273
Schumann Arzberg, bestickservis, 27 delar, porslin/rostfritt stål, julmotiv, Christineholm Fyrklövern.
Final bid500 SEK
Closed
Musselmalet, ströare, 2 st, porslin, halvblond, Royal Copenhagen
46276
Musselmalet, ströare, 2 st, porslin, halvblond, Royal Copenhagen
Final bid450 SEK
Closed
Matta, Kina, ull, Nessims.
46295
Matta, Kina, ull, Nessims.
Final bid400 SEK
Closed
Matta, ull, Original Kasthall.
46304
Matta, ull, Original Kasthall.
Final bid500 SEK
Closed
Matta, ull, Kirman-Super.
46383
Matta, ull, Kirman-Super.
Final bid350 SEK
Closed
Halvmånebord, avlutad furu.
45885
Halvmånebord, avlutad furu.
Final bid750 SEK
Closed
Matta, ull, Kirman-Super.
46390
Matta, ull, Kirman-Super.
Final bid350 SEK
Closed
Stol, "Tripp Trapp", trä, Stokke.
46471
Stol, "Tripp Trapp", trä, Stokke.
Final bid700 SEK
Closed
Tomtar, ett par, Rolf Berg, keramik, signerade.
46473
Tomtar, ett par, Rolf Berg, keramik, signerade.
Final bid350 SEK
Closed
Torkställningar, 3 st.
46487
Torkställningar, 3 st.
Final bid225 SEK
Closed
Hylla, trä,"Hemmets 
lycka är förnöjsamhet".
46559
Hylla, trä,"Hemmets lycka är förnöjsamhet".
Final bid600 SEK
Closed
Yxa & servettringar m.m., 12 delar.
46553
Yxa & servettringar m.m., 12 delar.
Final bid500 SEK
Closed
Kniv med slida, KJ Eriksson, Mora.
46587
Kniv med slida, KJ Eriksson, Mora.
Final bid700 SEK
Closed
Mobiltelefoner, 3 st, Samsung/Huawei/Motorola, samt Sony Smartband.
46605
Mobiltelefoner, 3 st, Samsung/Huawei/Motorola, samt Sony Smartband.
Final bid650 SEK
Closed
Överhandsfräs, Elu MOF 96, med tillbehör.
46616
Överhandsfräs, Elu MOF 96, med tillbehör.
Final bid850 SEK
Closed
Såsskål/båtskål, silver, 1900-tal.
46640
Såsskål/båtskål, silver, 1900-tal.
Final bid3,200 SEK
Closed
Banjo, Levin.
45347
Banjo, Levin.
Final bid400 SEK
Closed
Bertil Vallien, "Satellite", pokaler, 2 st, glas, Kosta Boda, signerade.
46690
Bertil Vallien, "Satellite", pokaler, 2 st, glas, Kosta Boda, signerade.
Final bid400 SEK
Closed
Bert Håge Häverö, "Midsommar i Skärgården", litografi 198/360, signerad.
45504
Bert Håge Häverö, "Midsommar i Skärgården", litografi 198/360, signerad.
Final bid600 SEK
Closed
Karl Arthur Fredriksson, miniatyrvaser, 3 st, keramik, signerade.
46761
Karl Arthur Fredriksson, miniatyrvaser, 3 st, keramik, signerade.
Final bid400 SEK
Closed
John Andersson, miniatyrvaser, 3 st, Höganäs, signerade.
46766
John Andersson, miniatyrvaser, 3 st, Höganäs, signerade.
Final bid400 SEK
Closed
Vägglampor, mässing/glas, Garali Impex.
46799
Vägglampor, mässing/glas, Garali Impex.
Final bid450 SEK
Closed
Gitarr, Landola SL-25, Finland.
46801
Gitarr, Landola SL-25, Finland.
Final bid300 SEK
Closed
Ljusstake, porslin, "God Jul", Rörstrand.
46838
Ljusstake, porslin, "God Jul", Rörstrand.
Final bid550 SEK
Closed
Lisa Bauer, "Maskrosfat", skålfat, glas, Kosta Boda, signerad.
46850
Lisa Bauer, "Maskrosfat", skålfat, glas, Kosta Boda, signerad.
Final bid650 SEK
Closed
Keyboard, Roland E-86, med stativ.
46951
Keyboard, Roland E-86, med stativ.
Final bid750 SEK
Closed
Tomte med lykta, plast.
46952
Tomte med lykta, plast.
Final bid450 SEK
Contact

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

+46(0)411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Opening hours

Monday: 13-18
Tuesday: 13-18
Wednesday: 13-19
Friday: 11-14

Follow us on social media

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.