45746
Figurin, porslin, Wallendorf.
Final bid350 SEK

45761
Tobakiana, bl. a. Georg Jensen.
Final bid550 SEK

45821
Servisdelar, 22 delar, flintgods, "Röd fasan", Old Gustavsberg.
Final bid650 SEK

45831
Spjutspets, flinta, ca äldre stenåldern (10000-4100 f.kr.)
Final bid1,600 SEK

45876
Boulespel, 3 st..
Final bid400 SEK

45903
Bokmärkessamling, ett parti.
Final bid550 SEK

45929
Agavekaktus.
Final bid500 SEK

45931
Avfuktare, Woods.
Final bid600 SEK

45949
Bandspelare, Sony TC-270.
Final bid600 SEK

45963
Final bid400 SEK

44352
Cykel, 18", Monark, 1900-talets andra hälft.
Final bid300 SEK

45998
Plädar, ett par, ull.
Final bid350 SEK

46004
Figurin, porslin, Wallendorf, Tyskland.
Final bid500 SEK

46020
Vykort, ett parti.
Final bid400 SEK

46023
Ölglas, 16 st, Lasse Åberg, signerade.
Final bid650 SEK

46058
Ulrica Hydman-Vallien, skål, glas, ''Caramba'', Kosta Boda.
Final bid400 SEK

46068
Smycken, 4 st, silver 830-925 samt ett pärlhalsband.
Final bid450 SEK

46098
Glödlampor, ett parti, mestadels obegagnade.
Final bid300 SEK

46106
Matservis, 81 delar, porslin, Thomas Bavaria, Tyskland.
Final bid500 SEK

46263
Marianne Westman, salt och pepparkar, porslin, ''Picknick'', Rörstrand.
Final bid550 SEK

46271
Väggskåp med låda, trä, 1800/1900-tal.
Final bid300 SEK

46273
Final bid500 SEK

46276
Musselmalet, ströare, 2 st, porslin, halvblond, Royal Copenhagen
Final bid450 SEK

46295
Matta, Kina, ull, Nessims.
Final bid400 SEK

46304
Matta, ull, Original Kasthall.
Final bid500 SEK

46383
Matta, ull, Kirman-Super.
Final bid350 SEK

45885
Halvmånebord, avlutad furu.
Final bid750 SEK

46390
Matta, ull, Kirman-Super.
Final bid350 SEK

46471
Stol, "Tripp Trapp", trä, Stokke.
Final bid700 SEK

46473
Tomtar, ett par, Rolf Berg, keramik, signerade.
Final bid350 SEK

46487
Torkställningar, 3 st.
Final bid225 SEK

46559
Hylla, trä,"Hemmets
lycka är förnöjsamhet".
Final bid600 SEK

46553
Yxa & servettringar m.m., 12 delar.
Final bid500 SEK

46587
Kniv med slida, KJ Eriksson, Mora.
Final bid700 SEK

46605
Mobiltelefoner, 3 st, Samsung/Huawei/Motorola, samt Sony Smartband.
Final bid650 SEK

46616
Överhandsfräs, Elu MOF 96, med tillbehör.
Final bid850 SEK

46640
Såsskål/båtskål, silver, 1900-tal.
Final bid3,200 SEK

45347
Banjo, Levin.
Final bid400 SEK

46690
Bertil Vallien, "Satellite", pokaler, 2 st, glas, Kosta Boda, signerade.
Final bid400 SEK

45504
Bert Håge Häverö, "Midsommar i Skärgården", litografi 198/360, signerad.
Final bid600 SEK

46761
Karl Arthur Fredriksson, miniatyrvaser, 3 st, keramik, signerade.
Final bid400 SEK

46766
John Andersson, miniatyrvaser, 3 st, Höganäs, signerade.
Final bid400 SEK

46799
Vägglampor, mässing/glas, Garali Impex.
Final bid450 SEK

46801
Gitarr, Landola SL-25, Finland.
Final bid300 SEK

46838
Ljusstake, porslin, "God Jul", Rörstrand.
Final bid550 SEK

46850
Lisa Bauer, "Maskrosfat", skålfat, glas, Kosta Boda, signerad.
Final bid650 SEK

46951
Keyboard, Roland E-86, med stativ.
Final bid750 SEK

46952
Tomte med lykta, plast.
Final bid450 SEK