Matbord, laminatskiva/metallfot, "Miles", Mio.
46972
Final bid500 SEK
Stegpall, metall, Lindqvist Verkstads AB.
46986
Final bid600 SEK
Bänk, bemålat trä.
46990
Bänk, bemålat trä.
Final bid400 SEK
Silversmycken, 11 delar.
47071
Silversmycken, 11 delar.
Final bid650 SEK
Ola Billgren, "Trädgård", litografi nr 214/250, signerad, daterad 69.
47116
Final bid1,300 SEK
Gavlar, ett par, gjutjärn, för utomhusbruk, 1900-tal.
47140
Final bid550 SEK
Ring, guld 18k, 1957.
47181
Ring, guld 18k, 1957.
Final bid1,000 SEK
Klädhängare, trä/metall.
47205
Klädhängare, trä/metall.
Final bid950 SEK
Porslinsknoppar, 200 st, mässingsdetaljer, runda, "Elito", Corvino.
47234
Final bid400 SEK
Snurrfåtölj med fotpall, textil/trä.
47281
Final bid300 SEK
Tandberg, förstärkare, TR 1000, och ett par högtalare, TL 5010.
47289
Final bid750 SEK
Carsten Jörgensen, "Naoko", tekanna, metall, Bodum.
47292
Final bid350 SEK
Ring, guld 18k, 1943.
47351
Ring, guld 18k, 1943.
Final bid2,200 SEK
Folke Arström, shaker, nysilver, art deco, GAB, 1930-tal.
47400
Final bid750 SEK
Leksaksfordon med figuriner, 1912 Rolls Royce Silver Ghost, Corgi Toys Hardy Boys  805, Storbritannien.
47447
Final bid1,600 SEK
Vattekanna, koppar, 1900-talets mitt.
47459
Final bid350 SEK
Karameller, 24 stycken, konstglas.
47477
Final bid500 SEK
Taklampa, blyinfattat glas.
47521
Taklampa, blyinfattat glas.
Final bid400 SEK
Glasservisdelar, 11 st, slipat överfångsglas.
47699
Final bid350 SEK
Tapetserarbord, trä.
47704
Tapetserarbord, trä.
Final bid400 SEK
Öronlappsfåtölj, textil.
47710
Öronlappsfåtölj, textil.
Final bid750 SEK
Tage Olofsson, skåp, teak, Ulferts, Tibro, 1960-tal.
47740
Final bid450 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad G. Jacobsson, daterad 1915.
47746
Final bid300 SEK
Soffbord med utdragbar skiva, teak, 1950/60-tal.
47768
Final bid500 SEK
Golvur, sk Moraklocka, bemålat trä, märkt "Anno 1793".
47762
Final bid450 SEK
Tobaksburk, gjutjärn, "Inter Bibendum Large Fumandum 1800", 1900-tal.
47787
Final bid250 SEK
Golvljusstake för 4 ljus, gjutjärn, Qvesarum, 1900-talets slut.
47793
Final bid1,100 SEK
Piedestal, metall.
47812
Piedestal, metall.
Final bid350 SEK
Thorvald Marthinsen, ljusstakar, ett par, silver, Norge, 1900-tal.
47848
Final bid450 SEK
Figurin, porslin, Wallendorf.
47854
Figurin, porslin, Wallendorf.
Final bid350 SEK
Wilhelm Kåge, "Pyro", ugnsfasta formar, porslin, 3 st, Gustavsberg.
47896
Final bid300 SEK
Fruktkross/kvarn, metall.
47905
Fruktkross/kvarn, metall.
Final bid550 SEK
Ljuststakar och skulptur, trä/metall.
47917
Final bid450 SEK
Henri Lloyd, herrjacka, strl XXL, fodrad.
47920
Final bid350 SEK
Svant Skogh, stolar, 6 st, bok, Gottfrid Karlsson och söner stolfabrik.
47941
Final bid350 SEK
Madeleine Pyk, tillskriven, olja på åra.
47952
Final bid650 SEK
Pokemonkort och seriemagasin m.m, ett parti.
47963
Final bid450 SEK
Gryta, emaljerad gjutjärn.
47998
Gryta, emaljerad gjutjärn.
Final bid400 SEK
Speceri-/kryddhylla, trä, skäppor i grönt glas, 1900-tal.
48002
Final bid450 SEK
Espressomaskin, Sjöstrand, för kapslar, rostfritt stål.
48021
Final bid1,200 SEK
Trappstege, aluminium, Wibe VHS 2020-4.
48053
Final bid450 SEK
Etikettskrivare, Zebra GX430t, samt kablar.
48086
Final bid600 SEK
Stenar m.m, ett parti.
48098
Stenar m.m, ett parti.
Final bid400 SEK
Diverse tenn, ett parti, bl.a Scandia Tenn.
48114
Final bid550 SEK
Speglar, väggdekoration, bordslampa, 4 delar, mässing/trä.
48113
Final bid750 SEK
Muggar och skål, 7 delar, porslin, "Swedish Grace", Rörstrand.
48132
Final bid600 SEK
Ytterfoder, 2 st, porslin, "Prins Eugens Waldemarsudde", Gustavsberg.
48133
Final bid600 SEK
LP-skivor, ett parti, blandat.
48184
Final bid550 SEK