46972
Matbord, laminatskiva/metallfot, "Miles", Mio.
Final bid500 SEK

46986
Stegpall, metall, Lindqvist Verkstads AB.
Final bid600 SEK

46990
Bänk, bemålat trä.
Final bid400 SEK

47071
Silversmycken, 11 delar.
Final bid650 SEK

47116
Ola Billgren, "Trädgård", litografi nr 214/250, signerad, daterad 69.
Final bid1,300 SEK

47140
Gavlar, ett par, gjutjärn, för utomhusbruk, 1900-tal.
Final bid550 SEK

47181
Ring, guld 18k, 1957.
Final bid1,000 SEK

47205
Klädhängare, trä/metall.
Final bid950 SEK

47234
Porslinsknoppar, 200 st, mässingsdetaljer, runda, "Elito", Corvino.
Final bid400 SEK

47281
Snurrfåtölj med fotpall, textil/trä.
Final bid300 SEK

47289
Tandberg, förstärkare, TR 1000, och ett par högtalare, TL 5010.
Final bid750 SEK

47292
Carsten Jörgensen, "Naoko", tekanna, metall, Bodum.
Final bid350 SEK

47351
Ring, guld 18k, 1943.
Final bid2,200 SEK

47400
Folke Arström, shaker, nysilver, art deco, GAB, 1930-tal.
Final bid750 SEK

47447
Leksaksfordon med figuriner, 1912 Rolls Royce Silver Ghost, Corgi Toys Hardy Boys 805, Storbritannien.
Final bid1,600 SEK

47459
Vattekanna, koppar, 1900-talets mitt.
Final bid350 SEK

47477
Karameller, 24 stycken, konstglas.
Final bid500 SEK

47521
Taklampa, blyinfattat glas.
Final bid400 SEK

47699
Glasservisdelar, 11 st, slipat överfångsglas.
Final bid350 SEK

47704
Tapetserarbord, trä.
Final bid400 SEK

47710
Öronlappsfåtölj, textil.
Final bid750 SEK

47740
Tage Olofsson, skåp, teak, Ulferts, Tibro, 1960-tal.
Final bid450 SEK

47746
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad G. Jacobsson, daterad 1915.
Final bid300 SEK

47768
Soffbord med utdragbar skiva, teak, 1950/60-tal.
Final bid500 SEK

47762
Golvur, sk Moraklocka, bemålat trä, märkt "Anno 1793".
Final bid450 SEK

47787
Tobaksburk, gjutjärn, "Inter Bibendum Large Fumandum 1800", 1900-tal.
Final bid250 SEK

47793
Golvljusstake för 4 ljus, gjutjärn, Qvesarum, 1900-talets slut.
Final bid1,100 SEK

47812
Piedestal, metall.
Final bid350 SEK

47848
Thorvald Marthinsen, ljusstakar, ett par, silver, Norge, 1900-tal.
Final bid450 SEK

47854
Figurin, porslin, Wallendorf.
Final bid350 SEK

47896
Wilhelm Kåge, "Pyro", ugnsfasta formar, porslin, 3 st, Gustavsberg.
Final bid300 SEK

47905
Fruktkross/kvarn, metall.
Final bid550 SEK

47917
Ljuststakar och skulptur, trä/metall.
Final bid450 SEK

47920
Henri Lloyd, herrjacka, strl XXL, fodrad.
Final bid350 SEK

47941
Svant Skogh, stolar, 6 st, bok, Gottfrid Karlsson och söner stolfabrik.
Final bid350 SEK

47952
Madeleine Pyk, tillskriven, olja på åra.
Final bid650 SEK

47963
Pokemonkort och seriemagasin m.m, ett parti.
Final bid450 SEK

47998
Gryta, emaljerad gjutjärn.
Final bid400 SEK

48002
Speceri-/kryddhylla, trä, skäppor i grönt glas, 1900-tal.
Final bid450 SEK

48021
Espressomaskin, Sjöstrand, för kapslar, rostfritt stål.
Final bid1,200 SEK

48053
Trappstege, aluminium, Wibe VHS 2020-4.
Final bid450 SEK

48086
Etikettskrivare, Zebra GX430t, samt kablar.
Final bid600 SEK

48098
Stenar m.m, ett parti.
Final bid400 SEK

48114
Diverse tenn, ett parti, bl.a Scandia Tenn.
Final bid550 SEK

48113
Speglar, väggdekoration, bordslampa, 4 delar, mässing/trä.
Final bid750 SEK

48132
Muggar och skål, 7 delar, porslin, "Swedish Grace", Rörstrand.
Final bid600 SEK

48133
Ytterfoder, 2 st, porslin, "Prins Eugens Waldemarsudde", Gustavsberg.
Final bid600 SEK

48184
LP-skivor, ett parti, blandat.
Final bid550 SEK