50018
Final bid300 SEK

50024
Trappstege, aluminium, hopfällbar, Scando.
Final bid350 SEK

50043
Trasmattor, 7 st, textil.
Final bid450 SEK

50067
Börge Lindau, "Blå Station", metall/trä, 2007.
Final bid850 SEK

50083
Pussel, 5 st, 1000 bitar, "Puzzle what you see", Wasgij.
Final bid450 SEK

50084
Final bid450 SEK

50085
Final bid550 SEK

50086
Karin Nathorst Westfelt, olja på duk, monogramsignerad, daterad -46.
Final bid650 SEK

50090
Carl Larsson, efter, "Två systrar", etsning.
Final bid500 SEK

50091
Åke Arenhill, litografi 17/300, signerad.
Final bid850 SEK

50099
Modellskepp, trä.
Final bid400 SEK

50101
Balja, koppar.
Final bid400 SEK

50111
Stege, trä, hopfällbar, 1900-tal.
Final bid350 SEK

50115
Mikrofoner m.m, ett parti, i väska, bl.a AKG Acoustics och TSM.
Final bid450 SEK

50131
Bordslampor, ett par, glas/mässing.
Final bid500 SEK

50142
Trädgårdsbord/piedestal, gjutjärn.
Final bid800 SEK

50160
Rullator, NRS.
Final bid700 SEK

50211
Gunnar Nylund, skål, stengods, harpälsglasyr, Rörstrand.
Final bid1,100 SEK

50265
Pallar och kista, 4 delar, trä.
Final bid500 SEK

50279
Modelltåg, hus, m.m, ett parti, Märklin.
Final bid400 SEK

50290
Armlänstolar, ett par, gustaviansk stil, trä/textil, 1900-tal.
Final bid300 SEK

50293
Matbord med Perstorpsskiva, 1950/60-tal.
Final bid400 SEK

50306
Modellbåt och bok, S/S Skibladner, 1856.
Final bid650 SEK

50339
Trädgårdsdekorationer, klot, 2 st, glaserad keramik, samtida.
Final bid450 SEK

50386
Mumin, serveringsfat, porslin, ''Vänskap'', Arabia.
Final bid350 SEK

50391
Biografstol, trä/textil, 1950/60-tal.
Final bid300 SEK

50394
Mats Nyman, skulptur, päron, stengods, signerad.
Final bid350 SEK

50418
Ulla Procopé, "Ruska", matservis, 46 delar, stengods, Arabia.
Final bid450 SEK

50420
Ulla Procopé, "Ruska", kaffe- och teservis, 40 delar, stengods, Arabia.
Final bid400 SEK

50438
Trädgårdsgrupp, bord och 2 stolar.
Final bid350 SEK

50469
Verktygsskåp till arbetsbil, metall/plast, System Edström.
Final bid1,000 SEK

50475
Sideboard med spegel, 2 delar, trä, 2010-tal.
Final bid400 SEK

50484
Pär Gunnar Thelander, etsning nr 2/20, signerad.
Final bid350 SEK

50501
Stolar, 11 st, trä/metall, stabelbara.
Final bid350 SEK

50509
Kartor, ett parti, Generalstabens Litografiska Anstalt Stockholm, 1900-talets början.
Final bid350 SEK

50533
Takfotogenlampa, majolika, elektrifierad, 6 ljuspunkter, omkring 1900.
Final bid350 SEK

50591
Taklampor, 2 st, plåt, 1900-talets andra hälft.
Final bid500 SEK

50596
Gunnar Ander, ljusstakar, 3 st, mässing/glas, Ystad Metall.
Final bid300 SEK

50621
Fredrik Holm, matskedar, 9 st, silver, Helsingborg, 1874.
Final bid1,300 SEK

50651
Ljuskrona, rokokostil, glasprismor/mässing, 8 ljuspunkter, 1900-talets andra hälft.
Final bid400 SEK

50652
Kaffeservis, 25 delar, porslin, ''Blå Måsen'', Bing & Gröndahl, Danmark.
Final bid500 SEK

50654
Taklampa, senjugend, mässing, 4 ljuspunkter, 1900-talets första hälft.
Final bid850 SEK

50699
Märklin, räls, modelltåg, m.m, ett parti, bl.a 3090.
Final bid500 SEK

50701
Fleischmann, räls, modelltåg, m.m, ett parti.
Final bid700 SEK

50713
Stig Lindberg, matservisdelar, 15 delar, stengods, "Terma", Gustavsberg.
Final bid550 SEK

50755
Wilke Adolfsson, vinglas, 4 st, glas, signerade, daterade 1991/92/93.
Final bid350 SEK

50766
Sybord med låda, björk, 1900-tal.
Final bid600 SEK

50798
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Tiger'' ur serien Afrika. Gustavsberg.
Final bid900 SEK