51726
Monica Backström, bordslampa, svamp, glas, Boda.
Final bid500 SEK

51739
Knivset, 9 delar, i väska.
Final bid450 SEK

50705
Paul Cadovius, soffbord, skiva fanerad med ek, France & Son, Danmark, 1960-tal.
Final bid400 SEK

51761
Fåtölj och bord, bambu/glas.
Final bid300 SEK

51793
Lars Norrman, "Flicka med sarong, Malaysia", multitryck för IKEA 1971.
Final bid300 SEK

51838
Servetter, ett parti, bl.a. Dalsjöfors.
Final bid500 SEK

50482
Köksmaskin, Bosch MaxxiMUM, 1600 W.
Final bid350 SEK

51875
Mutterdragare M7, och motorssåg, Club Cadet.
Final bid350 SEK

51933
Kökssoffa med förvaring, furu, 1900-talets senare del.
Final bid400 SEK

51961
Trumpet/kornett, mässing.
Final bid400 SEK

51964
Yxor, 2 st, bl.a Hults Bruk.
Final bid500 SEK

51977
Timo Sarpaneva, vas, glas, ''Crocus'', Iittala, Finland.
Final bid350 SEK

51994
Kaffebryggare, och extra kanna, 1,8 liter, Vega.
Final bid400 SEK

52016
Byrå, 5 lådor, avlutad furu, 1900-tal.
Final bid600 SEK

52101
Djurbur och trimbord, bl.a Tholo, Danmark.
Final bid250 SEK

52104
Kungaskålen, mässing, Ibe-konst, Ystad.
Final bid400 SEK

52194
Stereo med cd-brännare och bluetooth, Retroline RL80.
Final bid400 SEK

50548
Final bid1,100 SEK

52236
Blomsterbord, trä, 1900-tal.
Final bid400 SEK

52311
Campingset, 2 st, 10 delar, 1900-talets andra hälft.
Final bid400 SEK

52314
Stolar, ett par, krom/rotting, fällbara, Colle d´Elsa-stil, 1980-tal.
Final bid600 SEK

52377
Gösta Israelsson, brickor och skålar, 7 delar, trä, monogramsignerade.
Final bid400 SEK

52381
Stolar, 4 st, plast, "Ögla", IKEA.
Final bid300 SEK

52397
Krus m.m, 6 delar, stengods, bl.a Höganäs.
Final bid350 SEK

52402
Ljuslyktor, 5 st, metall/glas, bl.a Smith´s Konsthantverk.
Final bid350 SEK

52408
Kastruller, 6 stycken, metall, "Hollywood", Nilsjohan.
Final bid400 SEK

52413
Pall, ek/textil, 1950/60-tal.
Final bid500 SEK

52436
Pastaslev och kaffesked, silver/rostrfritt stål, bl.a ''Hansa''.
Final bid350 SEK

52450
Kaj Peter Darvig, olja på duk, signerad.
Final bid350 SEK

52502
Trädgårdsredskap m.m, ett parti.
Final bid400 SEK

52508
Greta Sandberg, textiltavla, monogramsignerad.
Final bid900 SEK

52523
Köksassistent, Electrolux Assistent modell nr. 10.
Final bid300 SEK

52538
Receiver, NAD 7020i.
Final bid350 SEK

52544
Stereo-receiver, SONY STR-414L.
Final bid300 SEK

52615
Dahliaknölar, ett parti, röda.
Final bid400 SEK

52614
Sigvard Nilsson, kaffekvarn, poppel, Söwe Konst.
Final bid500 SEK

52616
Final bid400 SEK

52654
Mattor, 3 st, rölakan.
Final bid350 SEK

52657
Skulptur, sten, 1900-talets senare del.
Final bid350 SEK

51760
Stolar, 3 st, teak/galon, Svegards, Markaryd, 1950/60-tal.
Final bid550 SEK

52673
Eric Löfman, kaffeskedar, 12 st, silver, ''Uppsala'', Mema.
Final bid700 SEK

52687
Fiskerulle, metall, Ambassadeur No. 6000, ABU.
Final bid400 SEK

52731
Krukor, 3 st, porslin, Vietnam.
Final bid400 SEK

52732
Fiskerullar, 5 st.
Final bid400 SEK

52734
Ulrica Hydman Vallien, "Tulipa", glasföremål, 6 delar, Kosta Boda.
Final bid500 SEK

52757
Kastyxa, Gränsfors Bruks AB.
Final bid550 SEK

52780
Stringhylla, 2-plan, trä/metall.
Final bid350 SEK

52838
Ljusstakar, ett par, 3-armade, nysilver, 1900-tal.
Final bid550 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK