52875
Vattenkokare och matberedare, Severin och Kenwood.
Final bid450 SEK

52908
Bertil Berntsson, olja på duk, signerad.
Final bid950 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK

52957
Fårskinnsjacka, herr, storlek 54.
Final bid300 SEK

52958
Timo Sarpaneva, ölglas, 12 st, "Kekkerit", Iittala.
Final bid500 SEK

52960
Mat/kaffe/teservis, 85 delar, porslin, "Vatikan", Pirken Hammer.
Final bid300 SEK

52976
Fiskerullar, spön m.m, ett parti, bl.a Abu.
Final bid350 SEK

52988
Farzin Ghoreishi, matta, Gabbeh, handtuftad, ull, med monogram FG.
Final bid500 SEK

52997
Sortimentskåp, korslaser, hylsnyckelsats m.m, ett parti.
Final bid400 SEK

53007
Hasse Andersson, litografier, 4 st, signerade.
Final bid450 SEK

53019
Volvo, tavla med silverplaketter m.m, 4 delar.
Final bid450 SEK

53054
Metalldetektor, plast.
Final bid300 SEK

53056
Kaffeservis, 31 delar, porslin, ''Blå Måsen'', Bing & Gröndahl.
Final bid450 SEK

53080
Barbro Widholm, "Blåsippor", olja på pannå, signerad, daterad -90.
Final bid450 SEK

53094
Ljusstakar, 8 st, gjutjärn, Tom Stepp, Skeppshult.
Final bid350 SEK

53106
Figurin, porslin, Goebel.
Final bid450 SEK

53144
Taklampa, 6 ljuspunkter, mässing/glas, Emil Stejnar, Österrike.
Final bid450 SEK

53150
Karmstol, trä/textil, Lysberg & Hansen, Kgl. Hofleverandør, Köpenhamn, Danmark, 1900-tal.
Final bid300 SEK

53207
Tennföremål, ett parti.
Final bid850 SEK

53208
Nils Fougstedt, tillskriven, C.G. Hallberg, handspegel med delfin, art deco, 1930-tal.
Final bid700 SEK
Est1,500 SEK

53220
Transportbackar, 2 st, trä.
Final bid225 SEK

53250
Stig Lindberg, "Karneval", vas, fajans, Studiohanden, Gustavsberg.
Final bid500 SEK

53256
Krus, 5 st, stengods, bl.a Höganäs.
Final bid400 SEK

53275
Ljusstakar och vägglampett, 8 delar, olika metaller.
Final bid400 SEK

53307
Coupeskålar, 11 st, glas,1900-tal.
Final bid350 SEK

53315
Skiftnycklar m.m, ett parti, bl.a , Bahco.
Final bid650 SEK

53319
Oidentifierad konstnär, "Fiskargubbe", olja på duk, otydligt signerad.
Final bid500 SEK

52552
Stereo-receiver, Sonab R-4000-2.
Final bid600 SEK

53408
Pallkragar, 6 st, 114x74 cm.
Final bid400 SEK

53435
Figurin, keramik, Llardo.
Final bid850 SEK

53497
Carl Fagerlund, bordslampa, glas/mässing, Orrefors.
Final bid650 SEK

53504
Telefonhylla, teak/metall, 1950/60-tal.
Final bid400 SEK

53527
Figuriner, 5 st, fåglar, porslin, bl.a Goebel.
Final bid250 SEK

53534
Bordsur, nyrokoko, brons, 1800-tal.
Final bid900 SEK

53607
Ljusstakar, figurin m.m, 6 delar, porslin, bl.a Von Schierholz, Tyskland.
Final bid750 SEK

53616
Oidentifierad konstnär, blandteknik, otydligt signerad.
Final bid350 SEK

53619
Ralf Arzt, litografi 43/250, signerad.
Final bid700 SEK

53640
Emaljföremål, ett parti, Kockums.
Final bid650 SEK

53694
Vicke Lindstrand, skål på fot, ''Kantarell'', Kosta, signerad.
Final bid850 SEK

53821
Dahliaknölar, ett parti, röda.
Final bid350 SEK

53773
Piedestal med skiva i Kolmårdsmarmor, 1900-tal.
Final bid850 SEK

53793
Kylbox, plast, Carwise.
Final bid300 SEK

53792
Bordslampor, ett par, metall, samtida.
Final bid550 SEK

53858
Tvättfat och tvålhållare, metall, Marocko.
Final bid350 SEK

53912
Köksverktygsset, 9 delar, rostfritt stål, Novaline.
Final bid450 SEK

53930
Kaffeservis, 24 delar , porslin, "Ballerina", Bing & Gröndahl.
Final bid300 SEK

53958
Kylskåp, 91 liter, Klarstein.
Final bid600 SEK

53961
Bockar, 2 st, metall/trä, hopfällbara.
Final bid250 SEK

53962
Kaffeskedar m.m, 14 delar, silver, ''Rosen'', Gewe.
Final bid1,000 SEK