Vattenkokare och matberedare, Severin och Kenwood.
52875
Final bid450 SEK
Bertil Berntsson, olja på duk, signerad.
52908
Final bid950 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Fårskinnsjacka, herr, storlek 54.
52957
Final bid300 SEK
Timo Sarpaneva, ölglas, 12 st, "Kekkerit", Iittala.
52958
Final bid500 SEK
Mat/kaffe/teservis, 85 delar, porslin, "Vatikan", Pirken Hammer.
52960
Final bid300 SEK
Fiskerullar, spön m.m, ett parti, bl.a Abu.
52976
Final bid350 SEK
Farzin Ghoreishi, matta, Gabbeh, handtuftad,  ull, med monogram FG.
52988
Final bid500 SEK
Sortimentskåp, korslaser, hylsnyckelsats m.m, ett parti.
52997
Final bid400 SEK
Hasse Andersson, litografier, 4 st, signerade.
53007
Final bid450 SEK
Volvo, tavla med silverplaketter m.m, 4 delar.
53019
Final bid450 SEK
Metalldetektor, plast.
53054
Metalldetektor, plast.
Final bid300 SEK
Kaffeservis, 31 delar, porslin, ''Blå Måsen'', Bing & Gröndahl.
53056
Final bid450 SEK
Barbro Widholm, "Blåsippor", olja på pannå, signerad, daterad -90.
53080
Final bid450 SEK
Ljusstakar, 8 st, gjutjärn, Tom Stepp, Skeppshult.
53094
Final bid350 SEK
Figurin, porslin, Goebel.
53106
Figurin, porslin, Goebel.
Final bid450 SEK
Taklampa, 6 ljuspunkter, mässing/glas, Emil Stejnar, Österrike.
53144
Final bid450 SEK
Karmstol, trä/textil, Lysberg & Hansen, Kgl. Hofleverandør, Köpenhamn, Danmark, 1900-tal.
53150
Final bid300 SEK
Tennföremål, ett parti.
53207
Tennföremål, ett parti.
Final bid850 SEK
Nils Fougstedt, tillskriven, C.G. Hallberg, handspegel med delfin, art deco, 1930-tal.
53208
Final bid700 SEK
Est1,500 SEK
Transportbackar, 2 st, trä.
53220
Transportbackar, 2 st, trä.
Final bid225 SEK
Stig Lindberg, "Karneval", vas, fajans, Studiohanden, Gustavsberg.
53250
Final bid500 SEK
Krus, 5 st, stengods, bl.a Höganäs.
53256
Final bid400 SEK
Ljusstakar och vägglampett, 8 delar, olika metaller.
53275
Final bid400 SEK
Coupeskålar, 11 st, glas,1900-tal.
53307
Final bid350 SEK
Skiftnycklar m.m, ett parti, bl.a , Bahco.
53315
Final bid650 SEK
Oidentifierad konstnär, "Fiskargubbe", olja på duk, otydligt signerad.
53319
Final bid500 SEK
Stereo-receiver, Sonab R-4000-2.
52552
Final bid600 SEK
Pallkragar, 6 st, 114x74 cm.
53408
Pallkragar, 6 st, 114x74 cm.
Final bid400 SEK
Figurin, keramik, Llardo.
53435
Figurin, keramik, Llardo.
Final bid850 SEK
Carl Fagerlund, bordslampa, glas/mässing, Orrefors.
53497
Final bid650 SEK
Telefonhylla, teak/metall, 1950/60-tal.
53504
Final bid400 SEK
Figuriner, 5 st, fåglar, porslin, bl.a Goebel.
53527
Final bid250 SEK
Bordsur, nyrokoko, brons, 1800-tal.
53534
Final bid900 SEK
Ljusstakar, figurin m.m, 6 delar, porslin, bl.a Von Schierholz, Tyskland.
53607
Final bid750 SEK
Oidentifierad konstnär, blandteknik, otydligt signerad.
53616
Final bid350 SEK
Ralf Arzt, litografi 43/250, signerad.
53619
Final bid700 SEK
Emaljföremål, ett parti, Kockums.
53640
Final bid650 SEK
Vicke Lindstrand, skål på fot, ''Kantarell'', Kosta, signerad.
53694
Final bid850 SEK
Dahliaknölar, ett parti, röda.
53821
Final bid350 SEK
Piedestal med skiva i Kolmårdsmarmor, 1900-tal.
53773
Final bid850 SEK
Kylbox, plast, Carwise.
53793
Kylbox, plast, Carwise.
Final bid300 SEK
Bordslampor, ett par, metall, samtida.
53792
Final bid550 SEK
Tvättfat och tvålhållare, metall, Marocko.
53858
Final bid350 SEK
Köksverktygsset, 9 delar, rostfritt stål, Novaline.
53912
Final bid450 SEK
Kaffeservis, 24 delar , porslin, "Ballerina", Bing & Gröndahl.
53930
Final bid300 SEK
Kylskåp, 91 liter, Klarstein.
53958
Kylskåp, 91 liter, Klarstein.
Final bid600 SEK
Bockar, 2 st, metall/trä, hopfällbara.
53961
Final bid250 SEK
Kaffeskedar m.m, 14 delar, silver, ''Rosen'', Gewe.
53962
Final bid1,000 SEK