Categories

Closed
Sittgrupp, 4 delar, bambu, samtida.
53996
Sittgrupp, 4 delar, bambu, samtida.
Final bid700 SEK
Closed
Trädgårdsmöbler, 4 delar, bemålat trä.
53997
Trädgårdsmöbler, 4 delar, bemålat trä.
Final bid550 SEK
Closed
Handväskor, 4 st, skinn, bl.a Lancaster.
54017
Handväskor, 4 st, skinn, bl.a Lancaster.
Final bid400 SEK
Closed
Vedställ, smide, 1900-tal.
54077
Vedställ, smide, 1900-tal.
Final bid400 SEK
Closed
Ryamatta, 1970-tal.
53394
Ryamatta, 1970-tal.
Final bid600 SEK
Closed
Matservisdelar, 52 st, flintgods, "Willow", Gustavsberg.
54155
Matservisdelar, 52 st, flintgods, "Willow", Gustavsberg.
Final bid800 SEK
Closed
Bestickservis, 83 delar, nysilver, ''Amsterdam''.
54225
Bestickservis, 83 delar, nysilver, ''Amsterdam''.
Final bid400 SEK
Closed
Sideboard, trä, Jysk, samtida.
54251
Sideboard, trä, Jysk, samtida.
Final bid550 SEK
Closed
Tång och saltkar, 3 delar, silver/glas.
54253
Tång och saltkar, 3 delar, silver/glas.
Final bid450 SEK
Closed
Bordsfotogenlampa, mässing/trä/glas, Kosmos Brenner.
54297
Bordsfotogenlampa, mässing/trä/glas, Kosmos Brenner.
Final bid500 SEK
Closed
Brosch/hänge till folkdräkt, metall, filigranarbete.
54319
Brosch/hänge till folkdräkt, metall, filigranarbete.
Final bid350 SEK
Closed
Moccaskedar, 12 st, silver, 1949.
54332
Moccaskedar, 12 st, silver, 1949.
Final bid550 SEK
Closed
Skålar, 3 st, stengods, Söholm, Bornholm, Danmark.
54396
Skålar, 3 st, stengods, Söholm, Bornholm, Danmark.
Final bid250 SEK
Closed
Matta, orientalisk, handknuten, ull.
54420
Matta, orientalisk, handknuten, ull.
Final bid450 SEK
Closed
Kaffeservisdelar, 15 delar, benporslin, Blå Blom", Old Gustavsberg.
54458
Kaffeservisdelar, 15 delar, benporslin, Blå Blom", Old Gustavsberg.
Final bid300 SEK
Closed
Krus och skålar, 5 delar, stengods, bl.a Höganäs.
54498
Krus och skålar, 5 delar, stengods, bl.a Höganäs.
Final bid300 SEK
Closed
Byrå, 5 lådor, bemålat trä, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
54538
Byrå, 5 lådor, bemålat trä, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
Final bid650 SEK
Closed
Träskulpturer, fåglar, 4 delar.
54539
Träskulpturer, fåglar, 4 delar.
Final bid400 SEK
Closed
Stringhylla, 3-plan, teak/metall.
54553
Stringhylla, 3-plan, teak/metall.
Final bid500 SEK
Closed
Symaskin, Husqvarna Automatic, CI 21.
54554
Symaskin, Husqvarna Automatic, CI 21.
Final bid550 SEK
Closed
Bord med låda, avlutad furu.
54560
Bord med låda, avlutad furu.
Final bid600 SEK
Closed
Fiskservis, 15 delar, porslin, Karlskrona Upsala-Ekeby.
54563
Fiskservis, 15 delar, porslin, Karlskrona Upsala-Ekeby.
Final bid500 SEK
Closed
Bockbord med klaffar, avlutad furu, 1900-tal.
54568
Bockbord med klaffar, avlutad furu, 1900-tal.
Final bid350 SEK
Closed
Stege, trä, hopfällbar.
54601
Stege, trä, hopfällbar.
Final bid400 SEK
Closed
Ljusstakar, ett par, silverpläterade, England.
54605
Ljusstakar, ett par, silverpläterade, England.
Final bid350 SEK
Closed
Christian Dior, scarf, silke.
54611
Christian Dior, scarf, silke.
Final bid400 SEK
Closed
Matta, orientalisk, handknuten, ull.
54644
Matta, orientalisk, handknuten, ull.
Final bid400 SEK
Closed
Vas, porslin, Kina, 1900-tal.
54655
Vas, porslin, Kina, 1900-tal.
Final bid350 SEK
Closed
Väggur och barometer, trä/glas.
54681
Väggur och barometer, trä/glas.
Final bid350 SEK
Closed
Ulf Trotzig, färgetsning, Èpreuve d´artiste, signerad.
54688
Ulf Trotzig, färgetsning, Èpreuve d´artiste, signerad.
Final bid600 SEK
Closed
Frans Lundberg, olja på pannå, signerad.
54704
Frans Lundberg, olja på pannå, signerad.
Final bid350 SEK
Closed
Kaffeservis, 36 delar, porslin, ''Flora Alpina'', Svaneholm.
54713
Kaffeservis, 36 delar, porslin, ''Flora Alpina'', Svaneholm.
Final bid500 SEK
Closed
Gösta Calmeyer, olja på duk, signerad.
54726
Gösta Calmeyer, olja på duk, signerad.
Final bid300 SEK
Closed
Verktygstavla med verktyg.
54744
Verktygstavla med verktyg.
Final bid650 SEK
Closed
Dockskåp med dockor och möbler, ett parti, Lundby
54762
Dockskåp med dockor och möbler, ett parti, Lundby
Final bid550 SEK
Closed
Kruka, glaserad keramik.
54779
Kruka, glaserad keramik.
Final bid350 SEK
Closed
Sidobord med 3 lådor, trä, mässingsdetaljer, gustaviansk stil, 1900-tal.
54789
Sidobord med 3 lådor, trä, mässingsdetaljer, gustaviansk stil, 1900-tal.
Final bid600 SEK
Closed
Sidobord med låda, 2 hyllplan, trä, mässingsdetaljer, 1900-tal.
54791
Sidobord med låda, 2 hyllplan, trä, mässingsdetaljer, 1900-tal.
Final bid550 SEK
Closed
Böcker, 4 st, Bauhaus.
54806
Böcker, 4 st, Bauhaus.
Final bid300 SEK
Closed
Tissot Seven Automatic, armbandsur, automatiskt, datumvisare.
54816
Tissot Seven Automatic, armbandsur, automatiskt, datumvisare.
Final bid350 SEK
Closed
John Andersson, skål, lergods, Höganäs, 1900-talets första del.
54845
John Andersson, skål, lergods, Höganäs, 1900-talets första del.
Final bid300 SEK
Closed
Ulrica Hydman Vallien, vas, glas, ''Tulpan'', Kosta Boda, signerad.
54852
Ulrica Hydman Vallien, vas, glas, ''Tulpan'', Kosta Boda, signerad.
Final bid600 SEK
Closed
Kabel m.m, ett parti, 3-fas, 16-125 amp.
54879
Kabel m.m, ett parti, 3-fas, 16-125 amp.
Final bid400 SEK
Closed
Henning Nilsson, vas, stengods, oxblodsglasyr, Höganäs, signerad.
54890
Henning Nilsson, vas, stengods, oxblodsglasyr, Höganäs, signerad.
Final bid600 SEK
Closed
Bilbanor, 2 st, Scalextric, John Cooper Challenge och Start!.
54916
Bilbanor, 2 st, Scalextric, John Cooper Challenge och Start!.
Final bid400 SEK
Closed
Vas, stengods, Söholm, Bornholm.
54921
Vas, stengods, Söholm, Bornholm.
Final bid350 SEK
Closed
Simon Gate, skål med lock, glas, Sandviks Glasbruk, 1918-1919.
54928
Simon Gate, skål med lock, glas, Sandviks Glasbruk, 1918-1919.
Final bid450 SEK
Closed
Bestickservisdelar, ett parti, nysilver, olika modeller, bl.a "Amsterdam", Nilsjohan.
54946
Bestickservisdelar, ett parti, nysilver, olika modeller, bl.a "Amsterdam", Nilsjohan.
Final bid300 SEK
Contact

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

+46(0)411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Opening hours

Monday: 13-18
Tuesday: 13-18
Wednesday: 13-19
Friday: 11-14

Follow us on social media

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.