53996
Sittgrupp, 4 delar, bambu, samtida.
Final bid700 SEK

53997
Trädgårdsmöbler, 4 delar, bemålat trä.
Final bid550 SEK

54017
Handväskor, 4 st, skinn, bl.a Lancaster.
Final bid400 SEK

54077
Vedställ, smide, 1900-tal.
Final bid400 SEK

53394
Ryamatta, 1970-tal.
Final bid600 SEK

54155
Matservisdelar, 52 st, flintgods, "Willow", Gustavsberg.
Final bid800 SEK

54225
Bestickservis, 83 delar, nysilver, ''Amsterdam''.
Final bid400 SEK

54251
Sideboard, trä, Jysk, samtida.
Final bid550 SEK

54253
Tång och saltkar, 3 delar, silver/glas.
Final bid450 SEK

54297
Bordsfotogenlampa, mässing/trä/glas, Kosmos Brenner.
Final bid500 SEK

54319
Brosch/hänge till folkdräkt, metall, filigranarbete.
Final bid350 SEK

54332
Moccaskedar, 12 st, silver, 1949.
Final bid550 SEK

54396
Skålar, 3 st, stengods, Söholm, Bornholm, Danmark.
Final bid250 SEK

54420
Final bid450 SEK

54458
Kaffeservisdelar, 15 delar, benporslin, Blå Blom", Old Gustavsberg.
Final bid300 SEK

54498
Krus och skålar, 5 delar, stengods, bl.a Höganäs.
Final bid300 SEK

54538
Byrå, 5 lådor, bemålat trä, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
Final bid650 SEK

54539
Träskulpturer, fåglar, 4 delar.
Final bid400 SEK

54553
Stringhylla, 3-plan, teak/metall.
Final bid500 SEK

54554
Symaskin, Husqvarna Automatic, CI 21.
Final bid550 SEK

54560
Bord med låda, avlutad furu.
Final bid600 SEK

54563
Fiskservis, 15 delar, porslin, Karlskrona Upsala-Ekeby.
Final bid500 SEK

54568
Bockbord med klaffar, avlutad furu, 1900-tal.
Final bid350 SEK

54601
Final bid400 SEK

54605
Ljusstakar, ett par, silverpläterade, England.
Final bid350 SEK

54611
Christian Dior, scarf, silke.
Final bid400 SEK

54644
Final bid400 SEK

54655
Vas, porslin, Kina, 1900-tal.
Final bid350 SEK

54681
Väggur och barometer, trä/glas.
Final bid350 SEK

54688
Ulf Trotzig, färgetsning, Èpreuve d´artiste, signerad.
Final bid600 SEK

54704
Frans Lundberg, olja på pannå, signerad.
Final bid350 SEK

54713
Kaffeservis, 36 delar, porslin, ''Flora Alpina'', Svaneholm.
Final bid500 SEK

54726
Gösta Calmeyer, olja på duk, signerad.
Final bid300 SEK

54744
Verktygstavla med verktyg.
Final bid650 SEK

54762
Dockskåp med dockor och möbler, ett parti, Lundby
Final bid550 SEK

54779
Kruka, glaserad keramik.
Final bid350 SEK

54789
Sidobord med 3 lådor, trä, mässingsdetaljer, gustaviansk stil, 1900-tal.
Final bid600 SEK

54791
Sidobord med låda, 2 hyllplan, trä, mässingsdetaljer, 1900-tal.
Final bid550 SEK

54806
Böcker, 4 st, Bauhaus.
Final bid300 SEK

54816
Tissot Seven Automatic, armbandsur, automatiskt, datumvisare.
Final bid350 SEK

54845
John Andersson, skål, lergods, Höganäs, 1900-talets första del.
Final bid300 SEK

54852
Ulrica Hydman Vallien, vas, glas, ''Tulpan'', Kosta Boda, signerad.
Final bid600 SEK

54879
Kabel m.m, ett parti, 3-fas, 16-125 amp.
Final bid400 SEK

54890
Henning Nilsson, vas, stengods, oxblodsglasyr, Höganäs, signerad.
Final bid600 SEK

54916
Bilbanor, 2 st, Scalextric, John Cooper Challenge och Start!.
Final bid400 SEK

54921
Vas, stengods, Söholm, Bornholm.
Final bid350 SEK

54928
Simon Gate, skål med lock, glas, Sandviks Glasbruk, 1918-1919.
Final bid450 SEK

54946
Bestickservisdelar, ett parti, nysilver, olika modeller, bl.a "Amsterdam", Nilsjohan.
Final bid300 SEK