Vas, glas, Hein Studio, Polen.
54960
Final bid700 SEK
Elfa, hyllsystem.
54975
Elfa, hyllsystem.
Final bid350 SEK
Kaspsylöppnare, 6 st, metall.
55010
Kaspsylöppnare, 6 st, metall.
Final bid550 SEK
Spegel, förgylld ram.
55023
Spegel, förgylld ram.
Final bid350 SEK
Gudrun Sjödén, dörrmatta, kokosfiber.
55055
Final bid400 SEK
Hörnskåp, bemålat trä, allmoge.
55062
Final bid650 SEK
Skulpturer, skål m.m, 4 delar, glas, bl.a Bertil Vallien.
55070
Final bid450 SEK
Trädgårdsstolar med dynor, ett par, Ashby Garden.
55074
Final bid400 SEK
Gasolkamin, Termo, samt gasolflaska.
55080
Final bid300 SEK
Skåp med låda, avlutad furu, 1800/1900-tal.
55082
Final bid1,000 SEK
Set med bilmattor, 7 st, olika modeller, Wave, obegagnade.
55102
Final bid450 SEK
Koffertar, 2 st, metall.
55139
Koffertar, 2 st, metall.
Final bid450 SEK
Bordslampa, lackerad metall och mässing, nr 40, EWÅ, 1940/50-tal.
55142
Final bid350 SEK
Bordslampa, metall, Boréns, 1960/70-tal.
55157
Final bid250 SEK
Kaffeservis, 26 delar, benporslin, "Old Royal China", England.
55163
Final bid700 SEK
Halllampa, blyinfattat glas, 1900-tal.
55177
Final bid450 SEK
Oscar Reutersvärd, litografi 3/150, signerad.
55183
Final bid450 SEK
Gryta, koppar.
55202
Gryta, koppar.
Final bid250 SEK
Fåtölj, trä/textil, Stouby, Bella, Danmark.
55213
Final bid850 SEK
55234
Final bid550 SEK
Matryoshka, ryska dockor, 10 st, trä.
55244
Final bid550 SEK
Såsskålar, ett par, porslin, ''Ostindia'', Rörstrand.
55265
Final bid350 SEK
Miniatyrer, 3 st, keramik, bl.a Rolf Palm, Mölle.
55273
Final bid300 SEK
Figurin, porslin, Bing & Gröndahl.
55331
Final bid350 SEK
Oidentifierad konstnär, blandteknik, 2 st, otydligt signerade.
55361
Final bid500 SEK
Axel Locher, figuriner, 2 st, porslin, Bing & Gröndahl.
55380
Final bid350 SEK
Astrid Hede, akvarell, ''Höst'', signerad, daterad 1979.
55400
Final bid350 SEK
Peter Dahl, litografi ur Bellmanmappen, signerad.
55413
Final bid400 SEK
Båtratt m.m, 6 delar.
55437
Båtratt m.m, 6 delar.
Final bid450 SEK
Ulrica Hydman Vallien, skål, glas, ''Happy going'', Kosta Boda.
55477
Final bid450 SEK
Taxidermi, rapphöns, 2 st, inramade, målad bakgrund.
55482
Final bid500 SEK
Hålslagare, ''Tolvan'' och förstorningsglas, metall/glas, 1900-talets första hälft, bl.a AB Tengwall Helsingborg.
55525
Final bid350 SEK
Tête-à-tête-servis, 5 delar, äggskalsporslin, Sèvres, Frankrike, 1900-tal.
55579
Final bid900 SEK
Inkeri Leivo, servisdelar, 25 st, "Harlekin", Arabia, Finland.
55636
Final bid450 SEK
Plastbackar, 3 st.
55642
Plastbackar, 3 st.
Final bid400 SEK
Vaser och ljusstakar, 8 delar, stengods, Michael Andersen & Son, Bornholm.
55659
Final bid400 SEK
Fat och tekanna, stengods, Michael Andersen & Son, Bornholm.
55661
Final bid300 SEK
Bordslampor, 3 st, stengods, Söholm, Bornholm.
55663
Final bid1,300 SEK
Golvlampa, metall, 2 ljuspunkter, 1900-talets slut.
55681
Final bid250 SEK
Carl Fagerlund, taklampa, glas, Orrefors.
55707
Final bid500 SEK
Gitarr, Landola, med golvställ.
55721
Final bid350 SEK
Verktygslådor, 2 st, med innehåll.
55749
Final bid550 SEK
Kopparbaljor, 2 st.
55757
Kopparbaljor, 2 st.
Final bid600 SEK
Byrå, 3 lådor, furu, 1900-tal.
55774
Final bid300 SEK
Karmstol, ek, möjligen Bengt Åkerblom,1900-tal.
55791
Final bid700 SEK
Senapskål med kula, järn/trä.
55792
Senapskål med kula, järn/trä.
Final bid500 SEK
Spegeltrymå med stenskiva, bronserat trä, 1900-tal.
55794
Final bid250 SEK
Spegel, förgylld ram, trä, rokokostil, 1900-tal.
55805
Final bid400 SEK