54960
Vas, glas, Hein Studio, Polen.
Final bid700 SEK

54975
Elfa, hyllsystem.
Final bid350 SEK

55010
Kaspsylöppnare, 6 st, metall.
Final bid550 SEK

55023
Spegel, förgylld ram.
Final bid350 SEK

55055
Gudrun Sjödén, dörrmatta, kokosfiber.
Final bid400 SEK

55062
Hörnskåp, bemålat trä, allmoge.
Final bid650 SEK

55070
Skulpturer, skål m.m, 4 delar, glas, bl.a Bertil Vallien.
Final bid450 SEK

55074
Trädgårdsstolar med dynor, ett par, Ashby Garden.
Final bid400 SEK

55080
Gasolkamin, Termo, samt gasolflaska.
Final bid300 SEK

55082
Skåp med låda, avlutad furu, 1800/1900-tal.
Final bid1,000 SEK

55102
Set med bilmattor, 7 st, olika modeller, Wave, obegagnade.
Final bid450 SEK

55139
Koffertar, 2 st, metall.
Final bid450 SEK

55142
Bordslampa, lackerad metall och mässing, nr 40, EWÅ, 1940/50-tal.
Final bid350 SEK

55157
Bordslampa, metall, Boréns, 1960/70-tal.
Final bid250 SEK

55163
Kaffeservis, 26 delar, benporslin, "Old Royal China", England.
Final bid700 SEK

55177
Halllampa, blyinfattat glas, 1900-tal.
Final bid450 SEK

55183
Oscar Reutersvärd, litografi 3/150, signerad.
Final bid450 SEK

55202
Gryta, koppar.
Final bid250 SEK

55213
Fåtölj, trä/textil, Stouby, Bella, Danmark.
Final bid850 SEK

55234
Philip von Schantz, tryck, monogramsignerad samt daterad 79 i trycket.
Final bid550 SEK

55244
Matryoshka, ryska dockor, 10 st, trä.
Final bid550 SEK

55265
Såsskålar, ett par, porslin, ''Ostindia'', Rörstrand.
Final bid350 SEK

55273
Miniatyrer, 3 st, keramik, bl.a Rolf Palm, Mölle.
Final bid300 SEK

55331
Figurin, porslin, Bing & Gröndahl.
Final bid350 SEK

55361
Oidentifierad konstnär, blandteknik, 2 st, otydligt signerade.
Final bid500 SEK

55380
Axel Locher, figuriner, 2 st, porslin, Bing & Gröndahl.
Final bid350 SEK

55400
Astrid Hede, akvarell, ''Höst'', signerad, daterad 1979.
Final bid350 SEK

55413
Peter Dahl, litografi ur Bellmanmappen, signerad.
Final bid400 SEK

55437
Båtratt m.m, 6 delar.
Final bid450 SEK

55477
Ulrica Hydman Vallien, skål, glas, ''Happy going'', Kosta Boda.
Final bid450 SEK

55482
Taxidermi, rapphöns, 2 st, inramade, målad bakgrund.
Final bid500 SEK

55525
Hålslagare, ''Tolvan'' och förstorningsglas, metall/glas, 1900-talets första hälft, bl.a AB Tengwall Helsingborg.
Final bid350 SEK

55579
Tête-à-tête-servis, 5 delar, äggskalsporslin, Sèvres, Frankrike, 1900-tal.
Final bid900 SEK

55636
Inkeri Leivo, servisdelar, 25 st, "Harlekin", Arabia, Finland.
Final bid450 SEK

55642
Plastbackar, 3 st.
Final bid400 SEK

55659
Vaser och ljusstakar, 8 delar, stengods, Michael Andersen & Son, Bornholm.
Final bid400 SEK

55661
Fat och tekanna, stengods, Michael Andersen & Son, Bornholm.
Final bid300 SEK

55663
Bordslampor, 3 st, stengods, Söholm, Bornholm.
Final bid1,300 SEK

55681
Golvlampa, metall, 2 ljuspunkter, 1900-talets slut.
Final bid250 SEK

55707
Carl Fagerlund, taklampa, glas, Orrefors.
Final bid500 SEK

55721
Gitarr, Landola, med golvställ.
Final bid350 SEK

55749
Verktygslådor, 2 st, med innehåll.
Final bid550 SEK

55757
Kopparbaljor, 2 st.
Final bid600 SEK

55774
Byrå, 3 lådor, furu, 1900-tal.
Final bid300 SEK

55791
Karmstol, ek, möjligen Bengt Åkerblom,1900-tal.
Final bid700 SEK

55792
Senapskål med kula, järn/trä.
Final bid500 SEK

55794
Spegeltrymå med stenskiva, bronserat trä, 1900-tal.
Final bid250 SEK

55805
Spegel, förgylld ram, trä, rokokostil, 1900-tal.
Final bid400 SEK