Piedestal, trä/marmor, 1900-talets andra hälft.
55813
Final bid450 SEK
Skrivbord med 5 lådor samt stol, björk, 1800/1900-tal.
55833
Final bid600 SEK
Lykta och torparlampa, metallglas, bl.a Tyskland.
55841
Final bid500 SEK
Gåbil, metall, Retro roller.
55852
Gåbil, metall, Retro roller.
Final bid500 SEK
Spegel, glas, venetiansk.
55888
Spegel, glas, venetiansk.
Final bid300 SEK
Lampkupor och lampor, ett parti.
55901
Final bid400 SEK
Väggur, flintgods, Gustavsberg.
55919
Final bid550 SEK
Aldo Londi , katt, keramik, Bitossi, Italien.
55963
Final bid650 SEK
Taklampa och hallampa, glas/mässing.
55977
Final bid500 SEK
Matta, orientalisk stil, ull
55983
Matta, orientalisk stil, ull
Final bid450 SEK
Kikare, 10x42 mm, tasco FUTURA SE.
56014
Final bid500 SEK
Le Creuset, kanna, form m.m, 7 delar, stengods.
56021
Final bid550 SEK
Sablar, 2 st, dekorativa,  Indien.
56046
Final bid350 SEK
Dan Leonette, olja på duk, signerad, daterad 77.
56074
Final bid400 SEK
Soffa och fåtölj, rotting.
56105
Soffa och fåtölj, rotting.
Final bid550 SEK
Matservis, 22 delar, stengods, Old Höganäs.
56132
Final bid600 SEK
Bokhylla, blankpolerad mahogny, Svenska Möbelfabrikerna, Bodafors, 1900-talets andra hälft.
56164
Final bid400 SEK
Lull Kärfve, olja på duk, signerad, daterad 1944.
56166
Final bid450 SEK
Chiffonje, mahogny, svärtat trä och intarsia, 1800-talets mitt.
56180
Final bid850 SEK
Est3,000 SEK
Janeric Johansson, "70 Hästkrafter", litografi 80/100, signerad.
55443
Final bid950 SEK
Mobil luftkonditionering med fjärrkontroll, Malmbergs, samt tillbehör.
56191
Final bid600 SEK
Blomsterbord, rotting/glasskiva, 1900-talets mitt.
56197
Final bid300 SEK
Golvlampor, ett par, gulmetall, 1900-tal.
56222
Final bid400 SEK
Vinggranat och patron.
56255
Vinggranat och patron.
Final bid125 SEK
Gunnar Andersson, skulpturer, 2 st, handdrejad stengods, signerade, daterade -94.
56261
Final bid600 SEK
Ljuskrona, för 5 ljus, 3 ljuspunkter, glasprismor/mässing, Krebs.
56266
Final bid350 SEK
Penselvas, porslin, Kina, 1800-tal.
56276
Final bid750 SEK
Viktor Rasmussen, olja på duk uppfodrad på pannå, 3 st, signerade.
56283
Final bid350 SEK
55607
Final bid600 SEK
Stig, Slas, Claesson, litografi nr 86/300, signerad, daterad 76.
56343
Final bid600 SEK
Smurfar och smurfhus, ett parti.
56367
Final bid450 SEK
Ljusstakar, 6 delar, bl.a Markslöjd.
56379
Final bid400 SEK
Timo Sarpaneva, ljusstakar, 4 st, glas, ''Festivo'', Iittala.
56444
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
Ann Blom, ''Möte'',  serigrafi nr 95/120,  signerad.
56452
Final bid550 SEK
Taklampa, koppar, 4 ljuspunkter, jugend.
56480
Final bid600 SEK
Albert Larsen, olja på duk, signerad, daterad 1933.
56484
Final bid400 SEK
Brickbord, ek, hopfällbart.
56487
Brickbord, ek, hopfällbart.
Final bid600 SEK
Digitalkamera, Sony Alpha 33, 2 extra objektiv samt tillbehör.
56491
Final bid350 SEK
Servisdelar, 8 st, porslin, "Adria", Rörstrand.
56498
Final bid400 SEK
Dörrstoppar och dörrkläpp, 4+1 st, gjutjärn.
56536
Final bid400 SEK
Silversmycken m.m, 10 delar.
56554
Silversmycken m.m, 10 delar.
Final bid500 SEK
Bo Borgström, vaser, 6 st, "Bambu", glas, Åseda Glasbruk.
56577
Final bid550 SEK
Kaffeservis, 23 delar, porslin, Bavaria, 1900-tal.
56578
Final bid550 SEK
Tak och vägglampor, 3 delar, glas/metall, bl.a Orginal Tiffany, Gramcery Park, New York, USA.
56584
Final bid750 SEK
Skänk med 4 lådor och 2 skåp, trä.
56610
Final bid450 SEK
Auguste Moreau, efter, gjutmetall, på träsockel, 1800-tal.
56620
Final bid600 SEK
Kornett, mässing.
56627
Kornett, mässing.
Final bid350 SEK
56636
Final bid2,200 SEK
Est1,500 SEK