55813
Piedestal, trä/marmor, 1900-talets andra hälft.
Final bid450 SEK

55833
Skrivbord med 5 lådor samt stol, björk, 1800/1900-tal.
Final bid600 SEK

55841
Lykta och torparlampa, metallglas, bl.a Tyskland.
Final bid500 SEK

55852
Gåbil, metall, Retro roller.
Final bid500 SEK

55888
Spegel, glas, venetiansk.
Final bid300 SEK

55901
Lampkupor och lampor, ett parti.
Final bid400 SEK

55919
Väggur, flintgods, Gustavsberg.
Final bid550 SEK

55963
Aldo Londi , katt, keramik, Bitossi, Italien.
Final bid650 SEK

55977
Taklampa och hallampa, glas/mässing.
Final bid500 SEK

55983
Matta, orientalisk stil, ull
Final bid450 SEK

56014
Kikare, 10x42 mm, tasco FUTURA SE.
Final bid500 SEK

56021
Le Creuset, kanna, form m.m, 7 delar, stengods.
Final bid550 SEK

56046
Sablar, 2 st, dekorativa, Indien.
Final bid350 SEK

56074
Dan Leonette, olja på duk, signerad, daterad 77.
Final bid400 SEK

56105
Soffa och fåtölj, rotting.
Final bid550 SEK

56132
Matservis, 22 delar, stengods, Old Höganäs.
Final bid600 SEK

56164
Bokhylla, blankpolerad mahogny, Svenska Möbelfabrikerna, Bodafors, 1900-talets andra hälft.
Final bid400 SEK

56166
Lull Kärfve, olja på duk, signerad, daterad 1944.
Final bid450 SEK

56180
Chiffonje, mahogny, svärtat trä och intarsia, 1800-talets mitt.
Final bid850 SEK
Est3,000 SEK

55443
Janeric Johansson, "70 Hästkrafter", litografi 80/100, signerad.
Final bid950 SEK

56191
Mobil luftkonditionering med fjärrkontroll, Malmbergs, samt tillbehör.
Final bid600 SEK

56197
Blomsterbord, rotting/glasskiva, 1900-talets mitt.
Final bid300 SEK

56222
Golvlampor, ett par, gulmetall, 1900-tal.
Final bid400 SEK

56255
Vinggranat och patron.
Final bid125 SEK

56261
Gunnar Andersson, skulpturer, 2 st, handdrejad stengods, signerade, daterade -94.
Final bid600 SEK

56266
Ljuskrona, för 5 ljus, 3 ljuspunkter, glasprismor/mässing, Krebs.
Final bid350 SEK

56276
Penselvas, porslin, Kina, 1800-tal.
Final bid750 SEK

56283
Viktor Rasmussen, olja på duk uppfodrad på pannå, 3 st, signerade.
Final bid350 SEK

55607
Matsalsgrupp, 5 delar, ommålat trä/textil, gustaviansk stil, 1900-tal.
Final bid600 SEK

56343
Stig, Slas, Claesson, litografi nr 86/300, signerad, daterad 76.
Final bid600 SEK

56367
Smurfar och smurfhus, ett parti.
Final bid450 SEK

56379
Ljusstakar, 6 delar, bl.a Markslöjd.
Final bid400 SEK

56444
Timo Sarpaneva, ljusstakar, 4 st, glas, ''Festivo'', Iittala.
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK

56452
Ann Blom, ''Möte'', serigrafi nr 95/120, signerad.
Final bid550 SEK

56480
Taklampa, koppar, 4 ljuspunkter, jugend.
Final bid600 SEK

56484
Albert Larsen, olja på duk, signerad, daterad 1933.
Final bid400 SEK

56487
Brickbord, ek, hopfällbart.
Final bid600 SEK

56491
Digitalkamera, Sony Alpha 33, 2 extra objektiv samt tillbehör.
Final bid350 SEK

56498
Servisdelar, 8 st, porslin, "Adria", Rörstrand.
Final bid400 SEK

56536
Dörrstoppar och dörrkläpp, 4+1 st, gjutjärn.
Final bid400 SEK

56554
Silversmycken m.m, 10 delar.
Final bid500 SEK

56577
Bo Borgström, vaser, 6 st, "Bambu", glas, Åseda Glasbruk.
Final bid550 SEK

56578
Kaffeservis, 23 delar, porslin, Bavaria, 1900-tal.
Final bid550 SEK

56584
Tak och vägglampor, 3 delar, glas/metall, bl.a Orginal Tiffany, Gramcery Park, New York, USA.
Final bid750 SEK

56610
Skänk med 4 lådor och 2 skåp, trä.
Final bid450 SEK

56620
Auguste Moreau, efter, gjutmetall, på träsockel, 1800-tal.
Final bid600 SEK

56627
Kornett, mässing.
Final bid350 SEK

56636
Final bid2,200 SEK
Est1,500 SEK