Figuriner, 4 st, keramik, Fohundar och groda, Kina.
56681
Final bid350 SEK
Oidentifierad konstnär, del av Jankapur Women's Art Project, blandteknik, osignerad, Nepal.
56716
Final bid650 SEK
Bertil Vallien, vas, glas, ''Satellit'', Kosta Boda.
56731
Final bid550 SEK
Matservis, 29 delar, porslin, Höganäs.
56740
Final bid300 SEK
Julstjärnor, 7 st, rödbetsad spån, 1900-talets andra hälft.
56803
Final bid450 SEK
Skivspelare, "Dirigent 8000", Luxor.
56805
Final bid300 SEK
Textil, allmoge m.m, ett parti.
56872
Final bid400 SEK
Ljuskuber, 2 st, plast, Power Beauty.
56950
Final bid450 SEK
Sytillbehör m.m, ett parti, bl.a Fiskars.
56949
Final bid350 SEK
Fat, 4 delar, flintgods, bl.a "Etruscan Vases", Rörstrand.
56954
Final bid450 SEK
Mjölkkanna, koppar, 1900-tal.
56956
Mjölkkanna, koppar, 1900-tal.
Final bid500 SEK
Ljuslykta, metall/glas, Vinga of Sweden.
56969
Final bid250 SEK
Kaffebryggare, Moccamaster, Technivorm Clubline.
56986
Final bid450 SEK
Tennföremål, ett parti, bl.a Skurdal Pewter.
57007
Final bid650 SEK
Pappelina, gallerimatta, plast.
57021
Final bid400 SEK
Glasservis, 6+6+6 st, glas, Orrefors.
57053
Final bid350 SEK
Tomte, lergods, Heissner.
57069
Tomte, lergods, Heissner.
Final bid450 SEK
Luftkylare, på hjul, plast, Anslut.
57073
Final bid450 SEK
Parkbänk, gjutjärn/trä.
57089
Parkbänk, gjutjärn/trä.
Final bid550 SEK
Remmare, 12 st, glas, 1900-tal.
57097
Final bid400 SEK
Mikael Björnstjerna, ströare, 3 st, rostfritt stål, Boda Nova.
57113
Final bid225 SEK
Stegpall, metall.
57128
Stegpall, metall.
Final bid550 SEK
Fotogenlampa, mässing/glas, E.S.Sørensen, Scantime, Danmark.
57134
Final bid400 SEK
Erik Walter Persson, olja på duk, signerad.
57146
Final bid500 SEK
Vaser, ett par, flussglas, handmålade, tidigt 1900-tal.
57165
Final bid600 SEK
Stereo med skivspelare, Panasonic, SG-X10.
57195
Final bid550 SEK
Tomtar, 3 st, lergods, Tyskland, 1900-tal.
57262
Final bid450 SEK
Gunghäst, bemålat trä, "Solvalla", Gemla, 1900-talets första hälft.
57286
Final bid400 SEK
Acetat silikon, 12 tuber, Dowsil 781, DOW.
57310
Final bid450 SEK
Fotogenlyktor, ett par, mässing/glas, G.V. Harnisch Efte, Köpenhamn.
57350
Final bid350 SEK
Skålar, 2 st, keramik, allmoge, 1900-talets början.
57355
Final bid500 SEK
Tapio Wirkkala, whiskyglas, 6 st, "Ultima Thule", Iittala.
57399
Final bid550 SEK
Överhandsfräs, hammarborrmaskin m.m, ett parti, bl.a Power G.
57480
Final bid350 SEK
Marianne Westman, pottor, ett par, porslin, Rörstrand.
57550
Final bid350 SEK
Ytterfoder, 5 st, porslin, Italien.
57551
Final bid500 SEK
Stegpall, plast/metall.
57555
Stegpall, plast/metall.
Final bid500 SEK
Stina Sörman, ljusstakar, tuppar, 3 st, gips, signerade, daterade 1961.
57564
Final bid450 SEK
Takkrona, för 5 ljus, 6 ljuspunkter, glasprismor, mässing, 1900-tal.
57587
Final bid600 SEK
Frederik Ernlund, olja på duk, signerad.
57595
Final bid850 SEK
Spegel, fasettslipat glas, delvis förgylld, 1900-tal.
57599
Final bid450 SEK
Spegel, fasettslipat glas, delvis förgylld ram, 1900-tal.
57602
Final bid350 SEK
Spegel, förgylld ram, rokokostil, 1900-tal.
57604
Final bid300 SEK
Taklampa, Funkis, 1930/40-tal.
57609
Final bid600 SEK
Moccaservis, 24 delar, porslin, Classic Rose, Rosenthal.
57615
Final bid550 SEK
Reclinerfåtölj, "Elof", skinn, Mio.
57620
Final bid400 SEK
Jackie Lynd, kaffekoppar och fat, 8 st, porslin, "Julia", Gefle, 1976.
57649
Final bid400 SEK
Vägghögtalare, ett par, Cambridge Audio WS30.
57651
Final bid800 SEK
Dragspel, Hagström 813, med väska.
57664
Final bid350 SEK