56681
Figuriner, 4 st, keramik, Fohundar och groda, Kina.
Final bid350 SEK

56716
Oidentifierad konstnär, del av Jankapur Women's Art Project, blandteknik, osignerad, Nepal.
Final bid650 SEK

56731
Bertil Vallien, vas, glas, ''Satellit'', Kosta Boda.
Final bid550 SEK

56740
Matservis, 29 delar, porslin, Höganäs.
Final bid300 SEK

56803
Julstjärnor, 7 st, rödbetsad spån, 1900-talets andra hälft.
Final bid450 SEK

56805
Skivspelare, "Dirigent 8000", Luxor.
Final bid300 SEK

56872
Textil, allmoge m.m, ett parti.
Final bid400 SEK

56950
Ljuskuber, 2 st, plast, Power Beauty.
Final bid450 SEK

56949
Sytillbehör m.m, ett parti, bl.a Fiskars.
Final bid350 SEK

56954
Fat, 4 delar, flintgods, bl.a "Etruscan Vases", Rörstrand.
Final bid450 SEK

56956
Mjölkkanna, koppar, 1900-tal.
Final bid500 SEK

56969
Ljuslykta, metall/glas, Vinga of Sweden.
Final bid250 SEK

56986
Kaffebryggare, Moccamaster, Technivorm Clubline.
Final bid450 SEK

57007
Tennföremål, ett parti, bl.a Skurdal Pewter.
Final bid650 SEK

57021
Pappelina, gallerimatta, plast.
Final bid400 SEK

57053
Glasservis, 6+6+6 st, glas, Orrefors.
Final bid350 SEK

57069
Tomte, lergods, Heissner.
Final bid450 SEK

57073
Luftkylare, på hjul, plast, Anslut.
Final bid450 SEK

57089
Parkbänk, gjutjärn/trä.
Final bid550 SEK

57097
Remmare, 12 st, glas, 1900-tal.
Final bid400 SEK

57113
Mikael Björnstjerna, ströare, 3 st, rostfritt stål, Boda Nova.
Final bid225 SEK

57128
Stegpall, metall.
Final bid550 SEK

57134
Fotogenlampa, mässing/glas, E.S.Sørensen, Scantime, Danmark.
Final bid400 SEK

57146
Erik Walter Persson, olja på duk, signerad.
Final bid500 SEK

57165
Vaser, ett par, flussglas, handmålade, tidigt 1900-tal.
Final bid600 SEK

57195
Stereo med skivspelare, Panasonic, SG-X10.
Final bid550 SEK

57262
Tomtar, 3 st, lergods, Tyskland, 1900-tal.
Final bid450 SEK

57286
Gunghäst, bemålat trä, "Solvalla", Gemla, 1900-talets första hälft.
Final bid400 SEK

57310
Acetat silikon, 12 tuber, Dowsil 781, DOW.
Final bid450 SEK

57350
Fotogenlyktor, ett par, mässing/glas, G.V. Harnisch Efte, Köpenhamn.
Final bid350 SEK

57355
Skålar, 2 st, keramik, allmoge, 1900-talets början.
Final bid500 SEK

57399
Tapio Wirkkala, whiskyglas, 6 st, "Ultima Thule", Iittala.
Final bid550 SEK

57480
Överhandsfräs, hammarborrmaskin m.m, ett parti, bl.a Power G.
Final bid350 SEK

57550
Marianne Westman, pottor, ett par, porslin, Rörstrand.
Final bid350 SEK

57551
Ytterfoder, 5 st, porslin, Italien.
Final bid500 SEK

57555
Stegpall, plast/metall.
Final bid500 SEK

57564
Stina Sörman, ljusstakar, tuppar, 3 st, gips, signerade, daterade 1961.
Final bid450 SEK

57587
Takkrona, för 5 ljus, 6 ljuspunkter, glasprismor, mässing, 1900-tal.
Final bid600 SEK

57595
Frederik Ernlund, olja på duk, signerad.
Final bid850 SEK

57599
Spegel, fasettslipat glas, delvis förgylld, 1900-tal.
Final bid450 SEK

57602
Spegel, fasettslipat glas, delvis förgylld ram, 1900-tal.
Final bid350 SEK

57604
Spegel, förgylld ram, rokokostil, 1900-tal.
Final bid300 SEK

57609
Taklampa, Funkis, 1930/40-tal.
Final bid600 SEK

57615
Moccaservis, 24 delar, porslin, Classic Rose, Rosenthal.
Final bid550 SEK

57620
Reclinerfåtölj, "Elof", skinn, Mio.
Final bid400 SEK

57649
Jackie Lynd, kaffekoppar och fat, 8 st, porslin, "Julia", Gefle, 1976.
Final bid400 SEK

57651
Vägghögtalare, ett par, Cambridge Audio WS30.
Final bid800 SEK

57664
Dragspel, Hagström 813, med väska.
Final bid350 SEK