Categories

Closed
Högtalare, HI PRO Italienska Musik, Malmö.
57674
Högtalare, HI PRO Italienska Musik, Malmö.
Final bid700 SEK
Closed
Likörservis, 12 delar, grönt glas, 1900-talet.
57720
Likörservis, 12 delar, grönt glas, 1900-talet.
Final bid400 SEK
Closed
Cirkelskärare för tunnplåt, Tabergs Maskinfabriks AB.
57746
Cirkelskärare för tunnplåt, Tabergs Maskinfabriks AB.
Final bid350 SEK
Closed
Soppservis med lock, 41 delar, porslin, Rörstrand.
57747
Soppservis med lock, 41 delar, porslin, Rörstrand.
Final bid550 SEK
Closed
Seriemagasin , ett parti, bl,a Fantomen, Kronblom och Stengubbar.
57749
Seriemagasin , ett parti, bl,a Fantomen, Kronblom och Stengubbar.
Final bid600 SEK
Closed
Armbandsur och pennor, 6 delar, bl.a Skagen, Jaques Lemans och Certina.
57787
Armbandsur och pennor, 6 delar, bl.a Skagen, Jaques Lemans och Certina.
Final bid900 SEK
Closed
Alvar Levaus, olja på duk, signerad.
57789
Alvar Levaus, olja på duk, signerad.
Final bid500 SEK
Closed
Tallrikar, 12 st, porslin, Mikasa, Maxima, Japan.
57810
Tallrikar, 12 st, porslin, Mikasa, Maxima, Japan.
Final bid700 SEK
Closed
Helmer Ringström, servisdelar, 14 st, flintgods, "Palace", Gefle, 1950-tal.
57815
Helmer Ringström, servisdelar, 14 st, flintgods, "Palace", Gefle, 1950-tal.
Final bid550 SEK
Closed
Hörnskåp, mahogny/glas, engelsk stil, 1900-talet senare del.
57838
Hörnskåp, mahogny/glas, engelsk stil, 1900-talet senare del.
Final bid400 SEK
Closed
Bijouterier m.m, ett parti.
57846
Bijouterier m.m, ett parti.
Final bid400 SEK
Closed
Piedestal, björk.
57867
Piedestal, björk.
Final bid600 SEK
Closed
Lisa Larson, figurin, stengods, "Öst" ur serien Världens Barn, Gustavsberg.
57878
Lisa Larson, figurin, stengods, "Öst" ur serien Världens Barn, Gustavsberg.
Final bid500 SEK
Closed
Ljusstakar, 11 st, mässing, bl. a Cawa, Danmark.
57879
Ljusstakar, 11 st, mässing, bl. a Cawa, Danmark.
Final bid350 SEK
Closed
Kopparföremål m.m, ett parti, 1900-tal.
57894
Kopparföremål m.m, ett parti, 1900-tal.
Final bid350 SEK
Closed
Transportlådor, 3 st, trä, metallskodda, Televerket.
57897
Transportlådor, 3 st, trä, metallskodda, Televerket.
Final bid450 SEK
Closed
Figurin, porslin, häst,''The Winner'', Beswick, England.
57918
Figurin, porslin, häst,''The Winner'', Beswick, England.
Final bid700 SEK
Closed
Figuriner, 2 st, porslin, bl.a GDR.
57921
Figuriner, 2 st, porslin, bl.a GDR.
Final bid1,100 SEK
Closed
Tallrikar och skålar, 6 delar, stengods, Le Creuset.
57938
Tallrikar och skålar, 6 delar, stengods, Le Creuset.
Final bid550 SEK
Closed
Mattor, 2 st, orientaliska, handknutna, ull.
57953
Mattor, 2 st, orientaliska, handknutna, ull.
Final bid600 SEK
Closed
Yttefoder, porslin, Prins Eugens Waldermansudde, Gustavsberg.
57980
Yttefoder, porslin, Prins Eugens Waldermansudde, Gustavsberg.
Final bid550 SEK
Closed
Servisdelar, 17 st, flintgods, Willow-mönster, Gustavsberg och Wood & Sons, England.
57995
Servisdelar, 17 st, flintgods, Willow-mönster, Gustavsberg och Wood & Sons, England.
Final bid400 SEK
Closed
Carl Malmsten "Staken", golvlampor, ett par, björk, brännmärkta CM.
58011
Carl Malmsten "Staken", golvlampor, ett par, björk, brännmärkta CM.
Final bid2,600 SEK
Est2,000 SEK
Closed
Skåpbil, Toyota Proace, 2014.
57012
Skåpbil, Toyota Proace, 2014.
Final bid50,000 SEK
Est65,000 SEK
Closed
Vaser, 11 delar, porslin/glas, 1900-tal.
58022
Vaser, 11 delar, porslin/glas, 1900-tal.
Final bid750 SEK
Closed
Urnor, ett par, betong.
58027
Urnor, ett par, betong.
Final bid1,600 SEK
Est1,000 SEK
Closed
Handdukar, ett parti, linne, olika modeller.
58062
Handdukar, ett parti, linne, olika modeller.
Final bid450 SEK
Closed
Kniv, Muela, Spanien.
58073
Kniv, Muela, Spanien.
Final bid400 SEK
Closed
Gert Kaffa, olja på duk, signerad, daterad 1984.
58086
Gert Kaffa, olja på duk, signerad, daterad 1984.
Final bid350 SEK
Closed
Vaser, 4 st, glas.
58107
Vaser, 4 st, glas.
Final bid350 SEK
Closed
Figurin, porslin, kvinna på häst, Schaubach Kunst, Tyskland.
58118
Figurin, porslin, kvinna på häst, Schaubach Kunst, Tyskland.
Final bid650 SEK
Closed
Moccaskedar och kaktänger, 14 delar, silver.
58136
Moccaskedar och kaktänger, 14 delar, silver.
Final bid1,300 SEK
Closed
Klädställning på hjul, krom.
58172
Klädställning på hjul, krom.
Final bid550 SEK
Closed
Gungstol, "Isabella", bonad björk, snörad sits, Gemla, 1930/40-tal.
58188
Gungstol, "Isabella", bonad björk, snörad sits, Gemla, 1930/40-tal.
Final bid450 SEK
Closed
Henrik Allert, figurin, höna, keramik, monogramsignerad H.A.
58187
Henrik Allert, figurin, höna, keramik, monogramsignerad H.A.
Final bid1,200 SEK
Est3,000 SEK
Closed
Silver, 13 delar.
58226
Silver, 13 delar.
Final bid3,500 SEK
Closed
Taklampa, metall, TS Belysning, Danmark, 1960-tal.
58268
Taklampa, metall, TS Belysning, Danmark, 1960-tal.
Final bid500 SEK
Closed
Sidobord med en låda, njurformat, trä/sten/mässing, 1900-talets senare hälft.
58330
Sidobord med en låda, njurformat, trä/sten/mässing, 1900-talets senare hälft.
Final bid650 SEK
Closed
Walter Liljenberg, olja på duk, signerad.
58414
Walter Liljenberg, olja på duk, signerad.
Final bid450 SEK
Closed
Gunilla Mann, ''Piratens Österlen'', tryck, signerad i trycket.
58413
Gunilla Mann, ''Piratens Österlen'', tryck, signerad i trycket.
Final bid350 SEK
Closed
Tomteglas och kanna, ett parti, bl.a mummaglas och glöggmuggar, 1900-tal.
58443
Tomteglas och kanna, ett parti, bl.a mummaglas och glöggmuggar, 1900-tal.
Final bid550 SEK
Closed
Gunnar Willford, "Ringmuren, Visby", olja på duk, signerad.
58478
Gunnar Willford, "Ringmuren, Visby", olja på duk, signerad.
Final bid450 SEK
Closed
Vicke Lindstrand, glasservis, 36 delar, "Diamant", Kosta Boda.
58531
Vicke Lindstrand, glasservis, 36 delar, "Diamant", Kosta Boda.
Final bid400 SEK
Closed
Kaffeservis, 36 delar, porslin, Ballerina, Bing & Gröndahl.
58614
Kaffeservis, 36 delar, porslin, Ballerina, Bing & Gröndahl.
Final bid300 SEK
Closed
Bestickservis, 66 delar, nysilver, "Augsburger", Nils Johan.
58624
Bestickservis, 66 delar, nysilver, "Augsburger", Nils Johan.
Final bid300 SEK
Closed
Viola Gråsten, plädar, ett par, ull,  Tidstrand.
58680
Viola Gråsten, plädar, ett par, ull, Tidstrand.
Final bid400 SEK
Closed
Dagbädd, teak, 1900-talets andra hälft.
58707
Dagbädd, teak, 1900-talets andra hälft.
Final bid200 SEK
Closed
Ytterfoder, 2 st, flintgods/porslin, bl.a ''Daldansen'', Rörstrand.
58710
Ytterfoder, 2 st, flintgods/porslin, bl.a ''Daldansen'', Rörstrand.
Final bid350 SEK
Contact

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

+46(0)411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Opening hours

Monday: 13-18
Tuesday: 13-18
Wednesday: 13-19
Friday: 11-14

Follow us on social media

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.