Most number of bids

57674
Högtalare, HI PRO Italienska Musik, Malmö.
Final bid700 SEK

57720
Likörservis, 12 delar, grönt glas, 1900-talet.
Final bid400 SEK

57746
Cirkelskärare för tunnplåt, Tabergs Maskinfabriks AB.
Final bid350 SEK

57747
Soppservis med lock, 41 delar, porslin, Rörstrand.
Final bid550 SEK

57749
Seriemagasin , ett parti, bl,a Fantomen, Kronblom och Stengubbar.
Final bid600 SEK

57787
Armbandsur och pennor, 6 delar, bl.a Skagen, Jaques Lemans och Certina.
Final bid900 SEK

57789
Alvar Levaus, olja på duk, signerad.
Final bid500 SEK

57810
Tallrikar, 12 st, porslin, Mikasa, Maxima, Japan.
Final bid700 SEK

57815
Helmer Ringström, servisdelar, 14 st, flintgods, "Palace", Gefle, 1950-tal.
Final bid550 SEK

57838
Hörnskåp, mahogny/glas, engelsk stil, 1900-talet senare del.
Final bid400 SEK

57846
Bijouterier m.m, ett parti.
Final bid400 SEK

57867
Piedestal, björk.
Final bid600 SEK

57878
Lisa Larson, figurin, stengods, "Öst" ur serien Världens Barn, Gustavsberg.
Final bid500 SEK

57879
Ljusstakar, 11 st, mässing, bl. a Cawa, Danmark.
Final bid350 SEK

57894
Kopparföremål m.m, ett parti, 1900-tal.
Final bid350 SEK

57897
Transportlådor, 3 st, trä, metallskodda, Televerket.
Final bid450 SEK

57918
Figurin, porslin, häst,''The Winner'', Beswick, England.
Final bid700 SEK

57921
Figuriner, 2 st, porslin, bl.a GDR.
Final bid1,100 SEK

57938
Tallrikar och skålar, 6 delar, stengods, Le Creuset.
Final bid550 SEK

57953
Mattor, 2 st, orientaliska, handknutna, ull.
Final bid600 SEK

57980
Yttefoder, porslin, Prins Eugens Waldermansudde, Gustavsberg.
Final bid550 SEK

57995
Servisdelar, 17 st, flintgods, Willow-mönster, Gustavsberg och Wood & Sons, England.
Final bid400 SEK

58011
Carl Malmsten "Staken", golvlampor, ett par, björk, brännmärkta CM.
Final bid2,600 SEK
Est2,000 SEK

57012
Skåpbil, Toyota Proace, 2014.
Final bid50,000 SEK
Est65,000 SEK

58022
Vaser, 11 delar, porslin/glas, 1900-tal.
Final bid750 SEK

58027
Urnor, ett par, betong.
Final bid1,600 SEK
Est1,000 SEK

58062
Handdukar, ett parti, linne, olika modeller.
Final bid450 SEK

58073
Kniv, Muela, Spanien.
Final bid400 SEK

58086
Gert Kaffa, olja på duk, signerad, daterad 1984.
Final bid350 SEK

58107
Vaser, 4 st, glas.
Final bid350 SEK

58118
Figurin, porslin, kvinna på häst, Schaubach Kunst, Tyskland.
Final bid650 SEK

58136
Moccaskedar och kaktänger, 14 delar, silver.
Final bid1,300 SEK

58172
Klädställning på hjul, krom.
Final bid550 SEK

58188
Gungstol, "Isabella", bonad björk, snörad sits, Gemla, 1930/40-tal.
Final bid450 SEK

58187
Henrik Allert, figurin, höna, keramik, monogramsignerad H.A.
Final bid1,200 SEK
Est3,000 SEK

58226
Silver, 13 delar.
Final bid3,500 SEK

58268
Taklampa, metall, TS Belysning, Danmark, 1960-tal.
Final bid500 SEK

58330
Sidobord med en låda, njurformat, trä/sten/mässing, 1900-talets senare hälft.
Final bid650 SEK

58414
Walter Liljenberg, olja på duk, signerad.
Final bid450 SEK

58413
Gunilla Mann, ''Piratens Österlen'', tryck, signerad i trycket.
Final bid350 SEK

58443
Tomteglas och kanna, ett parti, bl.a mummaglas och glöggmuggar, 1900-tal.
Final bid550 SEK

58478
Gunnar Willford, "Ringmuren, Visby", olja på duk, signerad.
Final bid450 SEK

58531
Vicke Lindstrand, glasservis, 36 delar, "Diamant", Kosta Boda.
Final bid400 SEK

58614
Kaffeservis, 36 delar, porslin, Ballerina, Bing & Gröndahl.
Final bid300 SEK

58624
Bestickservis, 66 delar, nysilver, "Augsburger", Nils Johan.
Final bid300 SEK

58680
Viola Gråsten, plädar, ett par, ull, Tidstrand.
Final bid400 SEK

58707
Dagbädd, teak, 1900-talets andra hälft.
Final bid200 SEK

58710
Ytterfoder, 2 st, flintgods/porslin, bl.a ''Daldansen'', Rörstrand.
Final bid350 SEK
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.



