Most number of bids

58719
Hundkorg, flätad.
Final bid300 SEK

58722
Dalahästar, 4 st, trä, 1900-talets mitt.
Final bid550 SEK

58779
Jordfräs, Mantis.
Final bid500 SEK

58788
Skivspelare, Thorens TD166 MkII.
Final bid600 SEK

58821
Niels Nielsen och Svend Jespersen, figuriner, 2 st, porslin, Bing & Grøndahl.
Final bid500 SEK

58831
Knud Möller, figurin, sjölejon, porslin, nr 1733, Bing & Gröndahl.
Final bid500 SEK

58861
Tapio Wirkkala, skålar, 2 st, "Ultima Thule", Iittala, 1968.
Final bid450 SEK

58863
Andersson & Johansson, golvurna, stengods, Höganäs.
Final bid450 SEK
Est1,500 SEK

58872
Elljusstakar, 2 st, mässing, bl.a Norsholm, Markslöjd.
Final bid400 SEK

58873
Fåtöljer, ett par, snurrbara, metall/textil. 1900-talets andra hälft.
Final bid650 SEK

58892
Kobratelefon, plast, LM Ericsson.
Final bid250 SEK

58922
Teservis, 14 delar, flintgods, Vinranka, Gefle.
Final bid450 SEK

58928
Tygrullar, 7 st, bl.a Strömma.
Final bid300 SEK

58932
Väggskåp, furu.
Final bid350 SEK

58948
Hasse Andersson, Skanör, olja på duk, signerad, daterad 91.
Final bid600 SEK

58998
Bilbana m.m, ett parti, Scalextric, 2000-tal.
Final bid400 SEK

59008
Àlvar Suñol, litografi nr XLII/L, signerad.
Final bid500 SEK

59017
Lisa Larson, tomtefamilj, 4 delar, keramik, Gustavsberg.
Final bid2,100 SEK
Est2,000 SEK

59019
Byggradio, DeWalt DCRE016.
Final bid400 SEK

59049
Kaffeskedar och tårtspade, 12+1 st, silver, "Rosen", 161 gram.
Final bid950 SEK

59052
Bordslampa, glas/plast, typ 4516, Graewe, 1960/70-tal.
Final bid350 SEK

59080
Erik Wörtz, vitrinskåp, ekfanér, IKEA, 1900-talets andra hälft.
Final bid500 SEK

59083
Champagnekylare, "Lanson", metall.
Final bid650 SEK

59091
Matservis, 52 delar, flintgods, "Formosa", röd kant, Rörstrand, 1886-87.
Final bid950 SEK
Est2,000 SEK

59095
Speglar, ett par, bemålat gjutjärn, 1800/1900-tal.
Final bid350 SEK

59103
Gunnar Ander, ljusstakar, 3 st, metall/glas, Ystad Metall.
Final bid350 SEK

59112
Ulrika Hydman Vallien och Bertil Vallien, miniatyrer, 4 st, Kosta Boda.
Final bid400 SEK

59117
Hallampa, metall/glas, 1930/40-tal.
Final bid500 SEK

59134
Vykort, ett parti, mest Skåne.
Final bid500 SEK

59148
Trädgårdstomtar, 4 st, konstmaterial.
Final bid350 SEK

59170
Skålar, vas, ljuslyktor, 5 delar, glas, bl.a Kosta Boda och Royal Krona.
Final bid450 SEK

59176
Snurrpall och stegpall, trä.
Final bid350 SEK

59186
Märklin, räls, växlar och transformator, ett parti.
Final bid300 SEK

59194
Stig Lindberg, skål och burk med lock, stengods, "Silur", Gustavsberg.
Final bid550 SEK

59224
Glas, ett parti, bl.a Kosta Boda och Pukeberg.
Final bid450 SEK

59230
Armbandsur, Seiko Sportsman, Sea Horse, manuell, 17-jewels, 1960/70-tal.
Final bid650 SEK

59320
Solstolar och regissörstol, 4 delar, trä/textil, hopfällbara, 1900-tal.
Final bid400 SEK

59330
Fiskfat, 2 delar, metall, Stelton, Danmark.
Final bid350 SEK

59335
Julkrubba och figurer, 13 delar, trä, Bethlehem.
Final bid400 SEK

59339
Taklampa, metall/glas.
Final bid500 SEK

59348
Stegstol, med strykbräda, trä, 1900-tal.
Final bid600 SEK

59345
Kuddar, m.m, ett parti, 1900-tal.
Final bid300 SEK

59351
Dockhus och möbler, ett parti, bl. a Lundby.
Final bid600 SEK

59367
Bordsdukar, 15 st, linne.
Final bid350 SEK

59373
Öltunna, trä och metall, tidigt 1900-tal.
Final bid500 SEK

59380
Bang & Olufsen, TV, BeoVision 7, med fjärrkontroll.
Final bid650 SEK

59436
Kontorsstol, snurrbar, trä/metall.
Final bid450 SEK

59454
Sideboard, 3 lådor och 2 skåp, teak, Oscar Edv. Ekelunds Snickerifabriks AB.
Final bid550 SEK
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.



