59475
Servisdelar, 11 st, stengods, "Colonial Village", Old Staffordshire, England.
Final bid350 SEK

57648
Marianne Westman, tekanna och sockerburk, porslin, "Mon Ami", Rörstrand.
Final bid400 SEK

57679
Kompressor, FINI 40060 Zola Predosa, Italien.
Final bid450 SEK

57683
Lasse Åberg, glas, 10 st.
Final bid450 SEK

57820
Champagneglas, 9 st, slipad dekor med förgylld kant.
Final bid300 SEK

58435
Träfigur, skuren, ''Hästhandel'', osignerad, 1900-tal.
Final bid400 SEK

58192
Lasse Åberg, snapskaraff och snapsglas, 9 delar.
Final bid500 SEK

59497
Golvlampa, metall, flätad lampskärm.
Final bid600 SEK

59510
Carl-Einar Borgström, "Lilja", ljusstake, mässing, Ystad Metall.
Final bid650 SEK

59513
Spegel, förgylld ram.
Final bid500 SEK

59553
Gunnar Eklöf, stol, mahogny och björk, modell 804/3B Åkerblom, omkring 1950.
Final bid500 SEK

59566
Kökskniv, Global, Japan.
Final bid500 SEK

59600
Vinylskivor, 42 st, 1980/90-tal, bl. a Prince, Billy Idol och Tina Turner.
Final bid550 SEK

59621
Piedestaler, 2 st, keramik, 1900-tal.
Final bid500 SEK

59631
Armbandsur, 3 st, Certina och Caravelle.
Final bid600 SEK

59641
Ring, guld 18k med sten.
Final bid1,200 SEK

59659
Ljusstakar, ett par, metall, barockstil, 1900-tal.
Final bid500 SEK

59673
Sparkbil, plåt/plast, Hook & Lader.
Final bid450 SEK

59699
Golvlampa, ställbar, metall/textil.
Final bid300 SEK

59717
Trädgårdsgrupp, 4 delar, metall.
Final bid650 SEK

59723
Matbord och 6 stolar, jakaranda, Skaraborgs Möbelindustri, Tibro.
Final bid2,300 SEK

59725
Ljuskrona, 5 ljuspunkter, metall/trä/glas.
Final bid350 SEK

59730
Skruvdragare med tillbehör, DeWalt.
Final bid550 SEK

59743
Tågbana, ett parti, trä.
Final bid550 SEK

59751
Cecilia Sikström, litografi nr 45/150, signerad.
Final bid450 SEK

59779
Salongsbord, ek/furu stenskiva, nyrokoko, 1800-talets slut.
Final bid450 SEK

59810
Matbord med iläggsskiva, furu, 1900-talets senare del.
Final bid500 SEK

59828
Satineringsmaskin, Metabo SE 17-200 RT, med tillbehör och väska.
Final bid1,800 SEK
Est2,000 SEK

59871
Ljusstakar och placeringssvanar m.m., 20 delar, bl. a nysilver.
Final bid450 SEK

59888
Systemkamera, Canon EOS 1000, med tillbehör.
Final bid500 SEK

59916
Juldekorationer, ett parti.
Final bid300 SEK

59920
Taklampa, 5 ljuspunkter, metall, troligen italien, 1900-talets andra hälft.
Final bid700 SEK

59922
Takkrona, 9 ljuspunkter, glas/metall, barockstil, 1900-tal.
Final bid400 SEK

59939
Figuriner, 2 st, porslin, Schaubasch Kunst och Wallendorf, Tyskland.
Final bid450 SEK

59945
Tommie Kjellberg, olja på duk, signerad.
Final bid500 SEK

59958
Kaffeskedar, 11 st, silver 830.
Final bid950 SEK

59963
Matskedar, 7 st, silver, olika modeller.
Final bid3,800 SEK

59987
Luftvärmepump, Toshiba, RAS-25N4AVPG-ND.
Final bid600 SEK

59989
Fiskespön och rullar, ett parti, bl.a ABU.
Final bid350 SEK

59999
Järnsäng på hjultrissor, Frankrike, 1800/1900-tal.
Final bid500 SEK

60016
Lisa Larson, figurin, stengods, "Väst" ur serien världens barn, Gustavsberg.
Final bid450 SEK
Est1,000 SEK

60027
Fohundar, ett par, porslin, Kina, 1900-tal.
Final bid350 SEK

60028
Konfektskål på fot, porslin, Wien-liknande märke , Österrike, 1900-tal.
Final bid600 SEK

60031
Skeppor, 14 delar, glas, BOET.
Final bid450 SEK

60046
Symaskin, Husqvarna Automatic 21E.
Final bid500 SEK

60050
Armband, gulddoublé.
Final bid550 SEK

60054
Beck och Jung, litografi nr 220/390, signerad, 1982-86.
Final bid550 SEK

60059
Ångmaskin med tillbehör, Wilesco.
Final bid350 SEK