Servisdelar, 11 st, stengods, "Colonial Village", Old Staffordshire, England.
59475
Final bid350 SEK
Marianne Westman, tekanna och sockerburk, porslin, "Mon Ami", Rörstrand.
57648
Final bid400 SEK
Kompressor, FINI 40060 Zola Predosa, Italien.
57679
Final bid450 SEK
Lasse Åberg, glas, 10 st.
57683
Lasse Åberg, glas, 10 st.
Final bid450 SEK
Champagneglas, 9 st, slipad dekor med förgylld kant.
57820
Final bid300 SEK
Träfigur, skuren, ''Hästhandel'', osignerad, 1900-tal.
58435
Final bid400 SEK
Lasse Åberg, snapskaraff och snapsglas, 9 delar.
58192
Final bid500 SEK
Golvlampa, metall, flätad lampskärm.
59497
Final bid600 SEK
Carl-Einar Borgström, "Lilja", ljusstake, mässing, Ystad Metall.
59510
Final bid650 SEK
Spegel, förgylld ram.
59513
Spegel, förgylld ram.
Final bid500 SEK
Gunnar Eklöf, stol, mahogny och björk, modell 804/3B Åkerblom, omkring 1950.
59553
Final bid500 SEK
Kökskniv, Global, Japan.
59566
Kökskniv, Global, Japan.
Final bid500 SEK
Vinylskivor, 42 st, 1980/90-tal, bl. a Prince, Billy Idol och Tina Turner.
59600
Final bid550 SEK
Piedestaler, 2 st, keramik, 1900-tal.
59621
Final bid500 SEK
Armbandsur, 3 st, Certina och Caravelle.
59631
Final bid600 SEK
Ring, guld 18k med sten.
59641
Ring, guld 18k med sten.
Final bid1,200 SEK
Ljusstakar, ett par, metall, barockstil, 1900-tal.
59659
Final bid500 SEK
Sparkbil, plåt/plast, Hook & Lader.
59673
Final bid450 SEK
Golvlampa, ställbar, metall/textil.
59699
Final bid300 SEK
Trädgårdsgrupp, 4 delar, metall.
59717
Final bid650 SEK
Matbord och 6 stolar, jakaranda, Skaraborgs Möbelindustri, Tibro.
59723
Final bid2,300 SEK
Ljuskrona, 5 ljuspunkter, metall/trä/glas.
59725
Final bid350 SEK
Skruvdragare med tillbehör, DeWalt.
59730
Final bid550 SEK
Tågbana, ett parti, trä.
59743
Tågbana, ett parti, trä.
Final bid550 SEK
Cecilia Sikström, litografi nr 45/150, signerad.
59751
Final bid450 SEK
Salongsbord, ek/furu stenskiva, nyrokoko, 1800-talets slut.
59779
Final bid450 SEK
Matbord med iläggsskiva, furu, 1900-talets senare del.
59810
Final bid500 SEK
Satineringsmaskin, Metabo SE 17-200 RT, med tillbehör och väska.
59828
Final bid1,800 SEK
Est2,000 SEK
Ljusstakar och placeringssvanar m.m., 20 delar, bl. a nysilver.
59871
Final bid450 SEK
Systemkamera, Canon EOS 1000, med tillbehör.
59888
Final bid500 SEK
Juldekorationer, ett parti.
59916
Juldekorationer, ett parti.
Final bid300 SEK
Taklampa, 5 ljuspunkter, metall, troligen italien, 1900-talets andra hälft.
59920
Final bid700 SEK
Takkrona, 9 ljuspunkter, glas/metall, barockstil, 1900-tal.
59922
Final bid400 SEK
Figuriner, 2 st, porslin, Schaubasch Kunst och Wallendorf, Tyskland.
59939
Final bid450 SEK
Tommie Kjellberg, olja på duk, signerad.
59945
Final bid500 SEK
Kaffeskedar, 11 st, silver 830.
59958
Final bid950 SEK
Matskedar, 7 st, silver, olika modeller.
59963
Final bid3,800 SEK
Luftvärmepump, Toshiba, RAS-25N4AVPG-ND.
59987
Final bid600 SEK
Fiskespön och rullar, ett parti, bl.a ABU.
59989
Final bid350 SEK
Järnsäng på hjultrissor, Frankrike, 1800/1900-tal.
59999
Final bid500 SEK
Lisa Larson, figurin, stengods, "Väst" ur serien världens barn, Gustavsberg.
60016
Final bid450 SEK
Est1,000 SEK
Fohundar, ett par, porslin, Kina, 1900-tal.
60027
Final bid350 SEK
Konfektskål på fot, porslin, Wien-liknande märke , Österrike, 1900-tal.
60028
Final bid600 SEK
Skeppor, 14 delar, glas, BOET.
60031
Final bid450 SEK
Symaskin, Husqvarna Automatic 21E.
60046
Final bid500 SEK
Armband, gulddoublé.
60050
Armband, gulddoublé.
Final bid550 SEK
Beck och Jung, litografi nr 220/390, signerad, 1982-86.
60054
Final bid550 SEK
Ångmaskin med tillbehör, Wilesco.
60059
Final bid350 SEK