60084
Fiskedrag och fiskrullar, ett parti, bl.a Abu Garcia.
Final bid400 SEK

60156
Bestickservis, 34 delar, nysilver, Christofle, Frankrike, 1900-talets första del.
Final bid400 SEK

60191
Taklampa, plexiglas/mässing, 1950-tal.
Final bid750 SEK

60207
Gerda Strömberg, glasservis, 66 delar, slipat glas, Strömbergshyttan.
Final bid300 SEK

60219
Rökbord, björk/koppar, 1900-tal.
Final bid500 SEK

60230
Vaser och skål, 6 delar, glas.
Final bid400 SEK

60248
Pussel, 5 st á 1000 bitar, Wasgij.
Final bid350 SEK

59391
Damcykel, 28 tum, 3 växlar, Rocky Arena.
Final bid300 SEK

43250
Munspel, gulmetall, "Hohner Comet", M Hohner, med etui.
Final bid400 SEK

43252
Bordslampa, brons/glas, art deco.
Final bid300 SEK

43255
Bordslampa, smidesjärn/marmorerat glas, tidigt 1900-tal.
Final bid250 SEK

43393
Lampkupor, 2 st, glas.
Final bid250 SEK

43398
Byrå, 4 lådor, bemålat trä, 1900-talets andra hälft.
Final bid400 SEK

43406
Matta, ull, rölakan, 1900-tal.
Final bid500 SEK

43412
Bokhylla, teakfanér, 1950/60-tal.
Final bid550 SEK

43441
Matta, ull, handknuten, Pakistan.
Final bid500 SEK

43446
Vattenbehållare med tappkran, koppar.
Final bid350 SEK

43469
Vinglas/remmare, 8 st, etsad dekor, 1900-tal.
Final bid400 SEK

43498
Ekiperingsskåp, 7 lådor, trä/glas, 1900-tal.
Final bid1,300 SEK

43503
Kapsylöppnare, andhuvud, mässing.
Final bid400 SEK

43576
Diverse koppar m.m, 14 delar.
Final bid300 SEK

43583
Eric Smith, bordsdekoration, glas/metall, Smith´s Konsthantverk.
Final bid450 SEK

43588
Anna-Lisa Thomson, vas, lergods.
Final bid400 SEK

43590
Slagbord, björk, "Björka", Nils-Göran Gustafsson, Stolab.
Final bid550 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK

43596
Eric Smith, hylla, 4 st hyllfack, glas/metall, Smith´s Konsthantverk.
Final bid300 SEK

43605
Högtryckstvätt och lövblås, Nilfisk.
Final bid350 SEK

43787
Opalglasbitar, ett parti.
Final bid250 SEK

43794
Opalglasbitar, ett parti.
Final bid250 SEK

43833
Arbetsbord, verktyg m.m, ett parti.
Final bid400 SEK

43881
Blyinfattade fönster med metallram, 2 st, 1900-tal.
Final bid550 SEK

43924
Byrå med marmorskiva, trä/mässing, rokokostil, 1900-tal.
Final bid400 SEK

43927
Byrå med marmorskiva, mahognyfaner, rokokostil, 1900-tal.
Final bid550 SEK

43937
Förstoringsslampa.
Final bid350 SEK

43987
Pippi Långstrump-docka och Lyckotroll, med tillbehör.
Final bid250 SEK

44060
Medaljer, 9 st, silver, 1900-tal.
Final bid350 SEK

44085
Satsbord, 3-delar, trä, 1900-talets mitt.
Final bid400 SEK

44100
Etikettskrivare, Brother QL-800.
Final bid350 SEK

44112
Vägglampa, 2 ljuskällor, mässing/metall, AJH, 1900-talets mitt.
Final bid600 SEK

44157
Ulrica Hydman Vallien, champagneglas, 2 st, ''Tulipa'', signerade, Kosta Boda.
Final bid350 SEK

44178
Displayhyllor, ett par, glas/metall, Smith´s Konsthantverk.
Final bid500 SEK

44203
Hängare, smide.
Final bid350 SEK

44252
Kantskärare, Texas.
Final bid550 SEK

44265
Stormlyktor, 2 st, metall/glas, Feuerhand.
Final bid350 SEK

44268
Dragspel med väska, Ebert Special.
Final bid450 SEK

44296
Final bid250 SEK

44323
Max Walter Svanberg, litografi nr XLIX/C, signerad.
Final bid550 SEK

44332
Fickkniv, damaskusstål/läder, 1900-talets andra hälft.
Final bid400 SEK

44333
Joseph Simon, väggrelief, keramik, Söholm.
Final bid500 SEK