49286
Brödkorgar, 2 st, stringmodell, 1950-tal.
Final bid225 SEK

49325
Ulla Hurting A:son, olja på pannå, signerad, daterad 1950.
Final bid300 SEK

49363
Bengt Edenfalk ,askar, ett par, glas/teak, Skruf, 1950-tal.
Final bid450 SEK

49365
Emmafåtölj, textil/trä, 1900-tal.
Final bid550 SEK

49505
Skrivbord, höj- och sänkbart, IKEA.
Final bid300 SEK

49478
Diverse mässing m.m, ett parti, bl.a Grillby.
Final bid300 SEK

49541
Golvlampor, ett par, metall.
Final bid350 SEK

49642
Hertha Bengtsson, fat och form, porslin, ''Koka'', Rörstrand.
Final bid350 SEK

49678
Ostkupa och vattenkittel, glas/rostfritt stål, bl.a Kockums.
Final bid250 SEK

49705
Parti dukar m.m, bl. a. Almedahls.
Final bid250 SEK

49726
Bänkdiskmaskin, Elektro Helios.
Final bid400 SEK

49756
Gerhard Nordström, originallitografi 5/99 signerad.
Final bid400 SEK

49802
Malin Lindahl, vas, glas, ''Precious'', Orrefors.
Final bid300 SEK

49846
Krus m.m, 4 delar, keramik, bl.a Gustavsberg.
Final bid350 SEK

49916
Takkrona, 3 ljuspunkter, metall/glas.
Final bid350 SEK

49933
Kassettspelare, Sony Walkman FM/AM Sports, med hörlurar.
Final bid350 SEK

49935
Damcykel, 28 tum, Logan Broadway, med tillbehör.
Final bid400 SEK

49941
Byrå, 3 lådor, teak, 1950/60-tal.
Final bid350 SEK

49944
Matta, orientalisk stil, maskinvävd.
Final bid500 SEK

49975
Louis Bastin, "Stilleben med röd vas", färgträsnitt, artist proof, signerad, daterad 1956.
Final bid350 SEK

50016
Trälådor, 3 st, Danmark, bl.a Maribo Öl.
Final bid300 SEK

50041
Åke Holm, vas, stengods, signerad, Höganäs.
Final bid350 SEK

50051
Polermaskiner m.m, ett parti. bl.a Atlas Copco.
Final bid350 SEK

50093
Kompressor, Toolman TA-2024A.
Final bid400 SEK

50096
Stegpall och pall, trä.
Final bid300 SEK

50119
Halslänk och armlänkar, 5 delar, sterling silver 925.
Final bid550 SEK

50143
Överdel till skåp, trä.
Final bid400 SEK

50151
Aina Kånge, "Bruzaholm", matta, sniljeflossa, Tabergs Yllefabrik AB, 1900-talets mitt.
Final bid700 SEK

50179
Sypall, björk.
Final bid450 SEK

50190
Byrå, 6 lådor, teak, 1950/60-tal.
Final bid400 SEK

50206
Ljusstake, barockstil, mässing, Ystad Metall.
Final bid300 SEK

50235
Ytterfoder, 2 st, porslin, ''Prins Eugens Waldermansudde'', Gustavsberg.
Final bid400 SEK

50243
Projektor, Vivitek, med fjärrkontroll m.m.
Final bid300 SEK

50257
Taklampa, glas med etsat mönster, prismor, 3 ljuspunkter, 1930/40-tal.
Final bid450 SEK

50264
Herrbetjänt, trä, hjultrissor, Brevetatto, Italien.
Final bid400 SEK

50305
LP-skivor, ett parti, blandat.
Final bid350 SEK

50318
Spelautomat, "Minimatch", Panco, Norge, 1970-tal.
Final bid550 SEK

50365
Kaffeservis, porslin, 30 delar, ''Linnaea Borealis'', Hackefors.
Final bid300 SEK

50395
Edvard Persson, "Stinsen på Lyckås", filmaffisch, Europafilm Stockholm, 1942.
Final bid450 SEK

50399
Bestickservis, 16 delar, rostfritt stål 18-8, ''Fuga Blank'', Gense, obegagnade.
Final bid400 SEK

50425
Gjutjärnsgryta, 4 liter, Paul Bocuse, Frankrike.
Final bid400 SEK

50442
Förstoringslampa, golvmodell, LED, LivarnoLux.
Final bid400 SEK

50455
Takkrona, metall/glas.
Final bid300 SEK

50458
Ölglas, 12 st, gråtonat glas med guldkant, Gullaskruf.
Final bid300 SEK

50479
Blomsterbord, bemålat trä.
Final bid500 SEK

50481
Häcksax, med batteri och laddare, Garden.
Final bid350 SEK

50543
Final bid350 SEK

50544
Kaffeservis, 27 delar, porslin, ''Empire'', Bing & Gröndahl, Danmark.
Final bid600 SEK