"Österlen", tryck, copyright Rolf Gösta Calmeyer.
54234
Final bid400 SEK
54240
Final bid400 SEK
Väggpendyl, ommålad,  sengustaviansk, 1800-talets första del.
54284
Final bid550 SEK
Crosstrainer, Abiblica.
54323
Crosstrainer, Abiblica.
Final bid550 SEK
Lampetter, 3 st, stengods, Söholm, Bornholm, Danmark.
54354
Final bid300 SEK
Bestickserviser, 60 delar, 2 modeller, nysilver, ''Svensk spets'' och ''Vasa''.
54366
Final bid350 SEK
Plåtburkar, biljetter, mynt m.m, ett parti.
54376
Final bid450 SEK
Gertrud Carlsson, olja på pannå, 2 st, signerade, daterade -78 och -79.
54379
Final bid250 SEK
Helge Lundström, olja på pannå, signerad, daterad 1959.
54389
Final bid450 SEK
Skålar, 3 st, stengods, Söholm, Bornholm, Danmark, bl.a Noomi.
54394
Final bid300 SEK
Skärmväggar, 4 sektioner, aluminium.
54406
Final bid225 SEK
Herrcykel, 26 tum, DBS Classic, 5 växlar.
54448
Final bid300 SEK
Cykel, 26 tum, Crescent Orion, 21 växlar.
54480
Final bid400 SEK
Herrbetjänt, trä, hjultrissor.
54504
Final bid400 SEK
Domkraft, 2,5 ton, Meec Tools.
54506
Final bid400 SEK
Pall, galon/bok, 1900-talets andra hälft.
54509
Final bid250 SEK
Överkast till dubbelsäng, virkat.
54530
Final bid350 SEK
"Slott och borgar i Sydöstra Skåne", affisch, tecknade av Lennart Frantzén.
54535
Final bid300 SEK
Maria Philippi, teservis, 53 delar, stengods, ''Granit'', Bornholm,  Söholm, Danmark.
54559
Final bid300 SEK
Afrikanska stenskulpturer, 2 st.
54577
Final bid550 SEK
Märklin, räls, byggnader och vagn, ett parti.
54584
Final bid300 SEK
Verktyg, ett parti.
54593
Verktyg, ett parti.
Final bid250 SEK
Jacob Jensen, Bang & Olufsen, stereoreceiver, Beomaster 3000-2.
54617
Final bid450 SEK
Byrå med stenskiva, 2 lådor, olika träslag, intarsia, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
54637
Final bid400 SEK
Skålar, 5 st, glas, Orrefors, bl.a ''Corona''.
54639
Final bid400 SEK
Campingset, 5 delar, Weile,1900-talets mitt.
54654
Final bid400 SEK
Matservisdelar, ett parti, porslin, mest "Willow", Gustafsberg.
54672
Final bid700 SEK
Knivar, 6 st, med slidor, bl.a Normark.
54677
Final bid650 SEK
Oscar C H Wickström, olja på duk, monogramsignerad.
54699
Final bid300 SEK
Slangvinda med slang, Gardena.
54718
Final bid350 SEK
Bordslampa och figuriner, 4 delar, porslin, Goebel.
54720
Final bid400 SEK
54739
Final bid350 SEK
Byrå, 7 lådor, trå, 1900-tal.
54764
Byrå, 7 lådor, trå, 1900-tal.
Final bid550 SEK
Motorsåg, Partner, bensindriven.
54765
Final bid450 SEK
Bengt Fredriksson, blandteknik, signerad.
54772
Final bid500 SEK
Skottkärra, Ekeby, Hörby Bruk.
54777
Final bid400 SEK
Vägghylla, trä.
54784
Vägghylla, trä.
Final bid400 SEK
Sidobord och byrå med två lådor, bemålat trä, 1900-tal.
54795
Final bid600 SEK
54798
Final bid650 SEK
53995
Final bid650 SEK
54835
Final bid350 SEK
Bestickservis, 36 delar, nysilver, ''Rådhus''.
54839
Final bid300 SEK
Fotogenlampa, majolika.
54847
Fotogenlampa, majolika.
Final bid650 SEK
Paul Hoff, figurin, stengods, ''Ishavstärna'', Gustavsberg.
54859
Final bid250 SEK
Vaser, 3 st, stengods, Söholm, Bornholm.
54915
Final bid250 SEK
Simon Gate, vas, glas, "Tusen fönster", Orrefors.
54923
Final bid300 SEK
Stenbordsdukar m.m, 5 delar, allmogetextil.
54938
Final bid400 SEK
Skålar, brickor m.m, ett parti, trä, Söwe Konst, Sövestad.
54940
Final bid350 SEK