54234
"Österlen", tryck, copyright Rolf Gösta Calmeyer.
Final bid400 SEK

54240
Final bid400 SEK

54284
Väggpendyl, ommålad, sengustaviansk, 1800-talets första del.
Final bid550 SEK

54323
Crosstrainer, Abiblica.
Final bid550 SEK

54354
Lampetter, 3 st, stengods, Söholm, Bornholm, Danmark.
Final bid300 SEK

54366
Bestickserviser, 60 delar, 2 modeller, nysilver, ''Svensk spets'' och ''Vasa''.
Final bid350 SEK

54376
Plåtburkar, biljetter, mynt m.m, ett parti.
Final bid450 SEK

54379
Gertrud Carlsson, olja på pannå, 2 st, signerade, daterade -78 och -79.
Final bid250 SEK

54389
Helge Lundström, olja på pannå, signerad, daterad 1959.
Final bid450 SEK

54394
Skålar, 3 st, stengods, Söholm, Bornholm, Danmark, bl.a Noomi.
Final bid300 SEK

54406
Skärmväggar, 4 sektioner, aluminium.
Final bid225 SEK

54448
Herrcykel, 26 tum, DBS Classic, 5 växlar.
Final bid300 SEK

54480
Cykel, 26 tum, Crescent Orion, 21 växlar.
Final bid400 SEK

54504
Herrbetjänt, trä, hjultrissor.
Final bid400 SEK

54506
Domkraft, 2,5 ton, Meec Tools.
Final bid400 SEK

54509
Pall, galon/bok, 1900-talets andra hälft.
Final bid250 SEK

54530
Överkast till dubbelsäng, virkat.
Final bid350 SEK

54535
"Slott och borgar i Sydöstra Skåne", affisch, tecknade av Lennart Frantzén.
Final bid300 SEK

54559
Maria Philippi, teservis, 53 delar, stengods, ''Granit'', Bornholm, Söholm, Danmark.
Final bid300 SEK

54577
Afrikanska stenskulpturer, 2 st.
Final bid550 SEK

54584
Märklin, räls, byggnader och vagn, ett parti.
Final bid300 SEK

54593
Verktyg, ett parti.
Final bid250 SEK

54617
Jacob Jensen, Bang & Olufsen, stereoreceiver, Beomaster 3000-2.
Final bid450 SEK

54637
Byrå med stenskiva, 2 lådor, olika träslag, intarsia, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
Final bid400 SEK

54639
Skålar, 5 st, glas, Orrefors, bl.a ''Corona''.
Final bid400 SEK

54654
Campingset, 5 delar, Weile,1900-talets mitt.
Final bid400 SEK

54672
Matservisdelar, ett parti, porslin, mest "Willow", Gustafsberg.
Final bid700 SEK

54677
Knivar, 6 st, med slidor, bl.a Normark.
Final bid650 SEK

54699
Oscar C H Wickström, olja på duk, monogramsignerad.
Final bid300 SEK

54718
Slangvinda med slang, Gardena.
Final bid350 SEK

54720
Bordslampa och figuriner, 4 delar, porslin, Goebel.
Final bid400 SEK

54739
Final bid350 SEK

54764
Byrå, 7 lådor, trå, 1900-tal.
Final bid550 SEK

54765
Motorsåg, Partner, bensindriven.
Final bid450 SEK

54772
Bengt Fredriksson, blandteknik, signerad.
Final bid500 SEK

54777
Skottkärra, Ekeby, Hörby Bruk.
Final bid400 SEK

54784
Vägghylla, trä.
Final bid400 SEK

54795
Sidobord och byrå med två lådor, bemålat trä, 1900-tal.
Final bid600 SEK

54798
Final bid650 SEK

53995
Final bid650 SEK

54835
Final bid350 SEK

54839
Bestickservis, 36 delar, nysilver, ''Rådhus''.
Final bid300 SEK

54847
Fotogenlampa, majolika.
Final bid650 SEK

54859
Paul Hoff, figurin, stengods, ''Ishavstärna'', Gustavsberg.
Final bid250 SEK

54915
Vaser, 3 st, stengods, Söholm, Bornholm.
Final bid250 SEK

54923
Simon Gate, vas, glas, "Tusen fönster", Orrefors.
Final bid300 SEK

54938
Stenbordsdukar m.m, 5 delar, allmogetextil.
Final bid400 SEK

54940
Skålar, brickor m.m, ett parti, trä, Söwe Konst, Sövestad.
Final bid350 SEK