Kaffeskedar, 6 delar, silver, ''Amsterdam'', 1950.
54948
Final bid450 SEK
Cay Cedergren, figurin, lergods, ''Backafallsflickan'', signerad.
54955
Final bid350 SEK
Karaffer, 4 st, glas, bl.a Holmegaard, Danmark.
54961
Final bid300 SEK
Karaffer, 5 st, glas.
55001
Karaffer, 5 st, glas.
Final bid250 SEK
Bordskalender, sk evighetskalender, sterlingsilver, art deco, 1900-talets första hälft.
55013
Final bid750 SEK
Gunnar Norrman, litografi nr. 148/175, ''Slättutsikt I'', signerad, daterad 1955.
55028
Final bid450 SEK
Rabattkanter, 4 st, metall.
55034
Rabattkanter, 4 st, metall.
Final bid450 SEK
Rabattkanter, 2 st, metall.
55036
Rabattkanter, 2 st, metall.
Final bid500 SEK
Kaffeservis, 28 delar, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl/ Royal Copenhagen.
55114
Final bid400 SEK
Trappstege, aluminium, hopfällbar, Hard Head.
55123
Final bid250 SEK
Tallrikar, 12 st, ''Preussisk Blomst'', Bing & Gröndahl, Danmark.
55134
Final bid1,800 SEK
Fotogenbordslampa, glas/mässing.
55140
Final bid450 SEK
Kaffeservis, 14 delar, porslin, "Svenska Slott", Rörstrand.
55149
Final bid450 SEK
Vinglas, 8 st.
55182
Vinglas, 8 st.
Final bid250 SEK
Ljuskrona, 5 ljuspunkter, mässing/glas.
55185
Final bid350 SEK
55230
Final bid350 SEK
Matryoshka, ryska dockor, 9 st, trä.
55242
Final bid400 SEK
Elverktyg m.m, 4 delar, bl.a Black & Decker.
55250
Final bid300 SEK
Lisa Larson, ''Gunnar Sträng'', sparbössa, stengods, Gustavsberg.
55253
Final bid300 SEK
Byrå, 3 lådor, ek, 1900-tal.
55270
Byrå, 3 lådor, ek, 1900-tal.
Final bid450 SEK
Syskrin, 2 st, björk, med innehåll.
55326
Final bid650 SEK
Aldo Londi, vas, stengods, ''Rimini Blue'', Bitossi, Italien, 1900-talets andra hälft.
55364
Final bid350 SEK
Lego, ett parti, samt instruktionsböcker.
55375
Final bid1,400 SEK
Skrivbord, 10 lådor, teak, 1900-talets andra hälft.
55382
Final bid500 SEK
Soffbord, mässing/stenskiva, 1900-talets andra hälft.
55385
Final bid300 SEK
Kandelaber for 5 ljus, trä, ''Bergmansstaken'' Sandbergs, Nora Stad.
55391
Final bid300 SEK
Henrik Allert, litografi nr 174/225, signerad.
55399
Final bid450 SEK
Bengt Orup, litografi 116/120, signerad.
55446
Final bid700 SEK
Philippe Starck, pallar med förvaring, ett par, plast, 2000-tal.
55457
Final bid550 SEK
Josef Frank, citronpressar, ett par, metall, Firma Svenskt Tenn.
55462
Final bid450 SEK
Kaffekvarn, metall, Mahlkönig, 3-fas.
55472
Final bid300 SEK
Soptunna, zink, Gigant.
55478
Soptunna, zink, Gigant.
Final bid400 SEK
Imre Anthony, blandteknik, signerad, daterad 2006.
55490
Final bid550 SEK
Est1,500 SEK
Wilhelm Rosenstand, olja på duk, signerad, 1800/1900-tal.
55489
Final bid250 SEK
Est1,000 SEK
Anna Ehrner, "Atoll", ljusstakar, 3 st, glas, Kosta Boda.
55520
Final bid400 SEK
Gregor Hellberg, Fregatten "Grosvenor", olja på duk, signerad.
55528
Final bid300 SEK
Krus med tappkran, 3 liter, stengods/smide, Höganäs.
55546
Final bid300 SEK
Krus m.m, 9 delar, stengods, Höganäs.
55585
Final bid300 SEK
Byst, Dante, gips, ''Dantes''.
55608
Final bid350 SEK
Fat, lockskålar och kanna, 4 delar, porslin, bl.a Rosenthal.
55612
Final bid600 SEK
CoPilot 24, tandemcykel för vuxen/barn, bakre styrning, 5 växlar.
55629
Final bid1,300 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
Rolf Hallengren, olja på duk, 2 st, signerade, daterade 1985/94.
55646
Final bid250 SEK
Vaser, lampa m.m, 7 delar, stengods, Söholm, Bornholm Stentöj, Danmark.
55655
Final bid400 SEK
Bordslampor, 2 st, stengods, Söholm, Bornholm Stentöj, Danmark.
55657
Final bid650 SEK
Gunna Brandstedt, vas och karaff, glas, Pukeberg.
55686
Final bid350 SEK
Einar Johansen, bordslampa, stengods, Söholm, Bornholm.
55691
Final bid350 SEK
Allan Egnell, olja på duk, signerad.
55705
Final bid400 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad A. Carlo.
55706
Final bid400 SEK