54948
Kaffeskedar, 6 delar, silver, ''Amsterdam'', 1950.
Final bid450 SEK

54955
Cay Cedergren, figurin, lergods, ''Backafallsflickan'', signerad.
Final bid350 SEK

54961
Karaffer, 4 st, glas, bl.a Holmegaard, Danmark.
Final bid300 SEK

55001
Karaffer, 5 st, glas.
Final bid250 SEK

55013
Bordskalender, sk evighetskalender, sterlingsilver, art deco, 1900-talets första hälft.
Final bid750 SEK

55028
Gunnar Norrman, litografi nr. 148/175, ''Slättutsikt I'', signerad, daterad 1955.
Final bid450 SEK

55034
Rabattkanter, 4 st, metall.
Final bid450 SEK

55036
Rabattkanter, 2 st, metall.
Final bid500 SEK

55114
Kaffeservis, 28 delar, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl/ Royal Copenhagen.
Final bid400 SEK

55123
Trappstege, aluminium, hopfällbar, Hard Head.
Final bid250 SEK

55134
Tallrikar, 12 st, ''Preussisk Blomst'', Bing & Gröndahl, Danmark.
Final bid1,800 SEK

55140
Fotogenbordslampa, glas/mässing.
Final bid450 SEK

55149
Kaffeservis, 14 delar, porslin, "Svenska Slott", Rörstrand.
Final bid450 SEK

55182
Vinglas, 8 st.
Final bid250 SEK

55185
Ljuskrona, 5 ljuspunkter, mässing/glas.
Final bid350 SEK

55230
Final bid350 SEK

55242
Matryoshka, ryska dockor, 9 st, trä.
Final bid400 SEK

55250
Elverktyg m.m, 4 delar, bl.a Black & Decker.
Final bid300 SEK

55253
Lisa Larson, ''Gunnar Sträng'', sparbössa, stengods, Gustavsberg.
Final bid300 SEK

55270
Byrå, 3 lådor, ek, 1900-tal.
Final bid450 SEK

55326
Syskrin, 2 st, björk, med innehåll.
Final bid650 SEK

55364
Aldo Londi, vas, stengods, ''Rimini Blue'', Bitossi, Italien, 1900-talets andra hälft.
Final bid350 SEK

55375
Lego, ett parti, samt instruktionsböcker.
Final bid1,400 SEK

55382
Skrivbord, 10 lådor, teak, 1900-talets andra hälft.
Final bid500 SEK

55385
Soffbord, mässing/stenskiva, 1900-talets andra hälft.
Final bid300 SEK

55391
Kandelaber for 5 ljus, trä, ''Bergmansstaken'' Sandbergs, Nora Stad.
Final bid300 SEK

55399
Henrik Allert, litografi nr 174/225, signerad.
Final bid450 SEK

55446
Bengt Orup, litografi 116/120, signerad.
Final bid700 SEK

55457
Philippe Starck, pallar med förvaring, ett par, plast, 2000-tal.
Final bid550 SEK

55462
Josef Frank, citronpressar, ett par, metall, Firma Svenskt Tenn.
Final bid450 SEK

55472
Kaffekvarn, metall, Mahlkönig, 3-fas.
Final bid300 SEK

55478
Soptunna, zink, Gigant.
Final bid400 SEK

55490
Imre Anthony, blandteknik, signerad, daterad 2006.
Final bid550 SEK
Est1,500 SEK

55489
Wilhelm Rosenstand, olja på duk, signerad, 1800/1900-tal.
Final bid250 SEK
Est1,000 SEK

55520
Anna Ehrner, "Atoll", ljusstakar, 3 st, glas, Kosta Boda.
Final bid400 SEK

55528
Gregor Hellberg, Fregatten "Grosvenor", olja på duk, signerad.
Final bid300 SEK

55546
Krus med tappkran, 3 liter, stengods/smide, Höganäs.
Final bid300 SEK

55585
Krus m.m, 9 delar, stengods, Höganäs.
Final bid300 SEK

55608
Byst, Dante, gips, ''Dantes''.
Final bid350 SEK

55612
Fat, lockskålar och kanna, 4 delar, porslin, bl.a Rosenthal.
Final bid600 SEK

55629
CoPilot 24, tandemcykel för vuxen/barn, bakre styrning, 5 växlar.
Final bid1,300 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK

55646
Rolf Hallengren, olja på duk, 2 st, signerade, daterade 1985/94.
Final bid250 SEK

55655
Vaser, lampa m.m, 7 delar, stengods, Söholm, Bornholm Stentöj, Danmark.
Final bid400 SEK

55657
Bordslampor, 2 st, stengods, Söholm, Bornholm Stentöj, Danmark.
Final bid650 SEK

55686
Gunna Brandstedt, vas och karaff, glas, Pukeberg.
Final bid350 SEK

55691
Einar Johansen, bordslampa, stengods, Söholm, Bornholm.
Final bid350 SEK

55705
Allan Egnell, olja på duk, signerad.
Final bid400 SEK

55706
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad A. Carlo.
Final bid400 SEK