56435
Piedestal, trä, 1900-tal.
Final bid400 SEK

56447
Anders Pehrson, skrivbordslampa, metall/skinn, ''Simris'', 1900-talets andra hälft.
Final bid400 SEK

56448
Kaffeservis, 12 delar, benporslin, dekor av Oscar Reutersvärd, Rörstrand.
Final bid500 SEK

56453
Matts Åkerblom, ''Skördetid'', olja på duk, signerad a tergo, daterad 1984.
Final bid250 SEK

56486
Walter Persson, olja på duk, signerad.
Final bid300 SEK

56497
Fritz Hansen, spännben till elipsbord, 4 st, metall.
Final bid700 SEK

56499
Golvlampa, glas, samtida.
Final bid400 SEK

56506
Krus, 4 st, keramik, bl.a Rörstrand och Gustavsberg.
Final bid300 SEK

56515
Takplafond, glas/metall.
Final bid450 SEK

56542
Kaffekanna, porslin, Musselmalet, rifflet, Royal Copenhagen.
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK

56565
Skålar och vas, 3 delar, glas, bl.a Bertil Vallien, ''Rainbow'', Kosta Boda.
Final bid250 SEK

56580
Linnedukar, 17 st.
Final bid600 SEK

56596
Josef Simon, väggrelief, stengods, Söholm Stentöj, Bornholm, Danmar, signerad.
Final bid350 SEK

56599
LP-skivor, ett parti, blandat, samt 4 plastbackar.
Final bid400 SEK

56614
Kopparbalja.
Final bid450 SEK

56616
Transportkärra, 250 kilo.
Final bid600 SEK

56623
Vägglampetter, ett par, mässing, 1900-tal.
Final bid300 SEK

56646
Ljusstake med klockfot, mässing, 1700-tal.
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK

56653
Flamskvävnader, 3 st.
Final bid350 SEK

56659
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad W. Bosch.
Final bid450 SEK

56676
Julljusstakar m.m, ett parti.
Final bid350 SEK

56679
Kjell Engman, ljuslyktor, 3 st, glas, "Ice Age", Kosta Boda.
Final bid450 SEK

56696
Fotogenlampa, mässing, järnplåt och glas, 1800.1900-tal.
Final bid500 SEK

56707
Gösta Werner, "Vetefarten", serigrafi 125/250, signerad.
Final bid500 SEK

56732
Bordslampa, metall, 1900-talets mitt.
Final bid350 SEK

56763
Svets Mini Compact 125.
Final bid400 SEK

56780
Fotogenlampa, glas/mässing.
Final bid400 SEK

56782
Klas Sundkvist, litografier, 2 st, signerade.
Final bid750 SEK

56787
Förstadagsbrev, ca 345 st.
Final bid350 SEK

56816
Diverse kuddfodral/dukar, jugendstil.
Final bid600 SEK

56830
Frostvakt och värmefläkt, bl.a Palma.
Final bid500 SEK

56853
Taklampa, 4 ljuspunkter, plast/metall, "Planet", Rydéns.
Final bid500 SEK

56856
Final bid550 SEK

56862
Roger Skärlund, blandteknik, 2 st, signerade.
Final bid300 SEK

56870
Muggar, 12 st, stengods, pärlband, Old Högnäs.
Final bid350 SEK

56911
Final bid450 SEK

56920
Balja, zink, 100 liter.
Final bid450 SEK

56930
Skivspelare, Rotel RP-1001.
Final bid600 SEK

56963
Gösta Calmeyer, olja på pannå, signerad, daterad 1959.
Final bid750 SEK
Est2,000 SEK

56971
Skulpturer, 2 st, sten.
Final bid400 SEK

57006
Crescent Haga Citybike, damcykel, 28 tum, 7 växlar.
Final bid800 SEK

57015
Maja Fjæstad, ''Ängsblommor'', handtryck, signerad.
Final bid350 SEK

57050
Ulrica Hydman-Vallien, skål på fot, glas, Kosta Boda, signerad.
Final bid300 SEK

57063
Kaffeservis, 34 delar, porslin, "Klassiska Rosor", Schumann Arzberg.
Final bid500 SEK

57067
Elektrisk brasa, plast, Berry Magicoal, Rygby, England.
Final bid300 SEK

57065
Golvlampa, metall, ställbar, "Nymåne", IKEA.
Final bid300 SEK

57085
Krukor, 4 st, konstmaterial.
Final bid300 SEK

57108
Multistege, aluminium, modell HN4292, Harald Nyborg.
Final bid400 SEK