Piedestal, trä, 1900-tal.
56435
Piedestal, trä, 1900-tal.
Final bid400 SEK
Anders Pehrson, skrivbordslampa, metall/skinn, ''Simris'', 1900-talets andra hälft.
56447
Final bid400 SEK
Kaffeservis, 12 delar, benporslin, dekor av Oscar Reutersvärd, Rörstrand.
56448
Final bid500 SEK
Matts Åkerblom, ''Skördetid'', olja på duk, signerad a tergo, daterad 1984.
56453
Final bid250 SEK
Walter Persson, olja på duk, signerad.
56486
Final bid300 SEK
Fritz Hansen, spännben till elipsbord, 4 st, metall.
56497
Final bid700 SEK
Golvlampa, glas, samtida.
56499
Golvlampa, glas, samtida.
Final bid400 SEK
Krus, 4 st, keramik, bl.a Rörstrand och Gustavsberg.
56506
Final bid300 SEK
Takplafond, glas/metall.
56515
Takplafond, glas/metall.
Final bid450 SEK
Kaffekanna, porslin, Musselmalet, rifflet, Royal Copenhagen.
56542
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
Skålar och vas, 3 delar, glas, bl.a Bertil Vallien, ''Rainbow'', Kosta Boda.
56565
Final bid250 SEK
Linnedukar, 17 st.
56580
Linnedukar, 17 st.
Final bid600 SEK
Josef Simon, väggrelief,  stengods, Söholm Stentöj, Bornholm, Danmar, signerad.
56596
Final bid350 SEK
LP-skivor, ett parti, blandat, samt 4 plastbackar.
56599
Final bid400 SEK
Kopparbalja.
56614
Kopparbalja.
Final bid450 SEK
Transportkärra, 250 kilo.
56616
Transportkärra, 250 kilo.
Final bid600 SEK
Vägglampetter, ett par, mässing, 1900-tal.
56623
Final bid300 SEK
Ljusstake med klockfot, mässing, 1700-tal.
56646
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Flamskvävnader, 3 st.
56653
Flamskvävnader, 3 st.
Final bid350 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad W. Bosch.
56659
Final bid450 SEK
Julljusstakar m.m, ett parti.
56676
Julljusstakar m.m, ett parti.
Final bid350 SEK
Kjell Engman, ljuslyktor, 3 st, glas, "Ice Age", Kosta Boda.
56679
Final bid450 SEK
Fotogenlampa, mässing, järnplåt och glas, 1800.1900-tal.
56696
Final bid500 SEK
Gösta Werner, "Vetefarten", serigrafi 125/250, signerad.
56707
Final bid500 SEK
Bordslampa, metall, 1900-talets mitt.
56732
Final bid350 SEK
Svets Mini Compact 125.
56763
Svets Mini Compact 125.
Final bid400 SEK
Fotogenlampa, glas/mässing.
56780
Fotogenlampa, glas/mässing.
Final bid400 SEK
Klas Sundkvist, litografier, 2 st, signerade.
56782
Final bid750 SEK
Förstadagsbrev, ca 345 st.
56787
Förstadagsbrev, ca 345 st.
Final bid350 SEK
Diverse kuddfodral/dukar, jugendstil.
56816
Final bid600 SEK
Frostvakt och värmefläkt, bl.a Palma.
56830
Final bid500 SEK
Taklampa, 4 ljuspunkter, plast/metall, "Planet", Rydéns.
56853
Final bid500 SEK
56856
Final bid550 SEK
Roger Skärlund, blandteknik, 2 st, signerade.
56862
Final bid300 SEK
Muggar, 12 st, stengods, pärlband, Old Högnäs.
56870
Final bid350 SEK
56911
Final bid450 SEK
Balja, zink, 100 liter.
56920
Balja, zink, 100 liter.
Final bid450 SEK
Skivspelare, Rotel RP-1001.
56930
Skivspelare, Rotel RP-1001.
Final bid600 SEK
Gösta Calmeyer, olja på pannå, signerad, daterad 1959.
56963
Final bid750 SEK
Est2,000 SEK
Skulpturer, 2 st, sten.
56971
Skulpturer, 2 st, sten.
Final bid400 SEK
Crescent Haga Citybike, damcykel, 28 tum, 7 växlar.
57006
Final bid800 SEK
Maja Fjæstad, ''Ängsblommor'', handtryck, signerad.
57015
Final bid350 SEK
57050
Final bid300 SEK
Kaffeservis, 34 delar, porslin, "Klassiska Rosor", Schumann Arzberg.
57063
Final bid500 SEK
Elektrisk brasa, plast, Berry Magicoal, Rygby, England.
57067
Final bid300 SEK
Golvlampa, metall, ställbar, "Nymåne", IKEA.
57065
Final bid300 SEK
Krukor, 4 st, konstmaterial.
57085
Krukor, 4 st, konstmaterial.
Final bid300 SEK
Multistege, aluminium, modell HN4292, Harald Nyborg.
57108
Final bid400 SEK