57119
Ardy Strüwer, skål, konstglas, signerad, Johansfors glasbruk.
Final bid350 SEK

57144
Disneyfilmisar, 616 st, Disney Productions, 1970-tal.
Final bid250 SEK

57150
Vattenkanna, zink, Strilo, J-H Fabriken, Sävsjö.
Final bid350 SEK

57166
Bägare, 4 st, silver.
Final bid1,300 SEK

57218
Glasservis, 11+10+12 st, "Blåklocka", Christineholm, Fyrklövern.
Final bid250 SEK

57224
Sängöverkast, 2 st, virkade.
Final bid500 SEK

57240
Kameror m.m, ett parti, bl.a Canon.
Final bid300 SEK

56433
Sågbord, Universalsåg CSK 315.
Final bid300 SEK

57264
Ljusstake och vas, glas, Anne Nilsson, "Celeste" och Magnus Fortmeiier, "Organic, Orrefors.
Final bid250 SEK

57275
Barnmöbler, 3 delar, trä, hopfällbara.
Final bid300 SEK

57281
Parasoll, "Visby", Sunlife.
Final bid400 SEK

57283
Kompressor, Kaeser Kompressoren Coburg.
Final bid300 SEK

57285
Jozefina Krosno, skålar på fot, 3 st, glas, Polen.
Final bid450 SEK

57307
Takkrona, för 5 ljus, 6 ljuspunkter, glasprismor/mässing, 1900-tal.
Final bid550 SEK

56633
Burkrona, bemålad metall, 1900-tal.
Final bid300 SEK

57313
Sparspis, gjutjärn, Husqvarna.
Final bid350 SEK

57320
Lister, ett parti, bok.
Final bid300 SEK

57322
Pannor och kastruller, 4 delar, koppar/metall.
Final bid500 SEK

57341
Trappstege, Wibe och multistege, Biltema.
Final bid700 SEK

57345
Glasservis, 26 st.
Final bid250 SEK

57354
Takkrona, 8 ljuspunkter, glasprismor, mässing, 1900-tal.
Final bid750 SEK

57374
Lakan och örngott ,ett parti, linne, med spets och brodyr.
Final bid350 SEK

57422
Damejeanner, 2 st, glas, i träställning.
Final bid350 SEK

57451
Ytterfoder, majolika, troligen Österrike, omkring 1900.
Final bid300 SEK

57467
Marianne Westmann, burkar, 3 st, stengods, Rörstrand.
Final bid450 SEK

57469
Ljusmanschetter, ett parti, glas.
Final bid300 SEK

57475
Tubkikare, skinn/metall på stativ, trä, höj/sänkbart.
Final bid400 SEK

57495
Fruktservis, 8+1 st, porslin, Rosenthal.
Final bid450 SEK

57559
Matta, Turkmen, ull, handknuten.
Final bid600 SEK

57579
Matta, Pakistan, handknuten, ull.
Final bid600 SEK

57580
Matta, Old Malayer, Persien, handknuten, ull.
Final bid900 SEK

57605
Väskor, 3 st, näverslöjd.
Final bid400 SEK

57607
Skylt med belysning, "Lavazza", metall/plast.
Final bid450 SEK

57611
Arnold Krogh, kaffeservis, 27 delar, porslin, ''Blå Vifte'', Royal Copenhagen.
Final bid900 SEK

57625
Stringhylla, 7 delar, teak/metall, 1900-talets andra hälft.
Final bid500 SEK

57657
Krus, 9 st, stengods, bl.a Höganäs.
Final bid300 SEK

57680
Varseloverall och kängor, ett par, Bluewear, obegagnat.
Final bid600 SEK

57682
Piedestal, trä/marmor, 1900-talets andra hälft.
Final bid350 SEK

57684
Bänk, trä, textil 1900-tal.
Final bid225 SEK

57702
Bajonett med balja, trä/metall, Eskiltuna Jernmanufaktur AB., 1900-talets början.
Final bid400 SEK

57717
Likörservis, 10 delar, rökfärgat glas, 1900-talet.
Final bid400 SEK

57721
Ljusstakar, 6 st, mässing, samtida.
Final bid550 SEK

57726
Skålar, ljusstakar och ytterfoder, 6 delar, mässing, Munka Sweden, samtida.
Final bid300 SEK

57728
Ljusstakar, 13 st, mässing, samtida.
Final bid350 SEK

57740
Pierre Cardin, kulspetspennor, 2 st.
Final bid300 SEK

57768
Burkar och krus, 7 delar, stengods, bl.a Höganäs.
Final bid250 SEK

57776
Spindelur, vitmetall, urtavla märkt Wallerius, Norrköping, sent 1700-tal.
Final bid300 SEK

57781
Armbandsur, dam, Citizen EcoDrive.
Final bid450 SEK