Categories

Closed
Ardy Strüwer, skål, konstglas, signerad, Johansfors glasbruk.
57119
Ardy Strüwer, skål, konstglas, signerad, Johansfors glasbruk.
Final bid350 SEK
Closed
Disneyfilmisar, 616 st, Disney Productions, 1970-tal.
57144
Disneyfilmisar, 616 st, Disney Productions, 1970-tal.
Final bid250 SEK
Closed
Vattenkanna, zink, Strilo, J-H Fabriken, Sävsjö.
57150
Vattenkanna, zink, Strilo, J-H Fabriken, Sävsjö.
Final bid350 SEK
Closed
Bägare, 4 st, silver.
57166
Bägare, 4 st, silver.
Final bid1,300 SEK
Closed
Glasservis, 11+10+12 st, "Blåklocka", Christineholm, Fyrklövern.
57218
Glasservis, 11+10+12 st, "Blåklocka", Christineholm, Fyrklövern.
Final bid250 SEK
Closed
Sängöverkast, 2 st, virkade.
57224
Sängöverkast, 2 st, virkade.
Final bid500 SEK
Closed
Kameror m.m, ett parti, bl.a Canon.
57240
Kameror m.m, ett parti, bl.a Canon.
Final bid300 SEK
Closed
Sågbord, Universalsåg CSK 315.
56433
Sågbord, Universalsåg CSK 315.
Final bid300 SEK
Closed
Ljusstake och vas, glas, Anne Nilsson, "Celeste" och Magnus Fortmeiier, "Organic, Orrefors.
57264
Ljusstake och vas, glas, Anne Nilsson, "Celeste" och Magnus Fortmeiier, "Organic, Orrefors.
Final bid250 SEK
Closed
Barnmöbler, 3 delar, trä, hopfällbara.
57275
Barnmöbler, 3 delar, trä, hopfällbara.
Final bid300 SEK
Closed
Parasoll, "Visby", Sunlife.
57281
Parasoll, "Visby", Sunlife.
Final bid400 SEK
Closed
Kompressor, Kaeser Kompressoren Coburg.
57283
Kompressor, Kaeser Kompressoren Coburg.
Final bid300 SEK
Closed
Jozefina Krosno, skålar på fot, 3 st, glas, Polen.
57285
Jozefina Krosno, skålar på fot, 3 st, glas, Polen.
Final bid450 SEK
Closed
Takkrona, för 5 ljus, 6 ljuspunkter, glasprismor/mässing, 1900-tal.
57307
Takkrona, för 5 ljus, 6 ljuspunkter, glasprismor/mässing, 1900-tal.
Final bid550 SEK
Closed
Burkrona, bemålad metall, 1900-tal.
56633
Burkrona, bemålad metall, 1900-tal.
Final bid300 SEK
Closed
Sparspis, gjutjärn, Husqvarna.
57313
Sparspis, gjutjärn, Husqvarna.
Final bid350 SEK
Closed
Lister, ett parti, bok.
57320
Lister, ett parti, bok.
Final bid300 SEK
Closed
Pannor och kastruller, 4 delar, koppar/metall.
57322
Pannor och kastruller, 4 delar, koppar/metall.
Final bid500 SEK
Closed
Trappstege, Wibe och multistege, Biltema.
57341
Trappstege, Wibe och multistege, Biltema.
Final bid700 SEK
Closed
Glasservis, 26 st.
57345
Glasservis, 26 st.
Final bid250 SEK
Closed
Takkrona, 8 ljuspunkter, glasprismor, mässing, 1900-tal.
57354
Takkrona, 8 ljuspunkter, glasprismor, mässing, 1900-tal.
Final bid750 SEK
Closed
Lakan och örngott ,ett parti, linne, med spets och brodyr.
57374
Lakan och örngott ,ett parti, linne, med spets och brodyr.
Final bid350 SEK
Closed
Damejeanner, 2 st, glas, i träställning.
57422
Damejeanner, 2 st, glas, i träställning.
Final bid350 SEK
Closed
Ytterfoder, majolika, troligen Österrike, omkring 1900.
57451
Ytterfoder, majolika, troligen Österrike, omkring 1900.
Final bid300 SEK
Closed
Marianne Westmann, burkar, 3 st, stengods, Rörstrand.
57467
Marianne Westmann, burkar, 3 st, stengods, Rörstrand.
Final bid450 SEK
Closed
Ljusmanschetter, ett parti, glas.
57469
Ljusmanschetter, ett parti, glas.
Final bid300 SEK
Closed
Tubkikare, skinn/metall på stativ, trä, höj/sänkbart.
57475
Tubkikare, skinn/metall på stativ, trä, höj/sänkbart.
Final bid400 SEK
Closed
Fruktservis, 8+1 st, porslin, Rosenthal.
57495
Fruktservis, 8+1 st, porslin, Rosenthal.
Final bid450 SEK
Closed
Matta, Turkmen, ull, handknuten.
57559
Matta, Turkmen, ull, handknuten.
Final bid600 SEK
Closed
Matta, Pakistan, handknuten, ull.
57579
Matta, Pakistan, handknuten, ull.
Final bid600 SEK
Closed
Matta, Old Malayer, Persien, handknuten, ull.
57580
Matta, Old Malayer, Persien, handknuten, ull.
Final bid900 SEK
Closed
Väskor, 3 st, näverslöjd.
57605
Väskor, 3 st, näverslöjd.
Final bid400 SEK
Closed
Skylt med belysning, "Lavazza", metall/plast.
57607
Skylt med belysning, "Lavazza", metall/plast.
Final bid450 SEK
Closed
Arnold Krogh, kaffeservis, 27 delar, porslin, ''Blå Vifte'', Royal Copenhagen.
57611
Arnold Krogh, kaffeservis, 27 delar, porslin, ''Blå Vifte'', Royal Copenhagen.
Final bid900 SEK
Closed
Stringhylla, 7 delar, teak/metall, 1900-talets andra hälft.
57625
Stringhylla, 7 delar, teak/metall, 1900-talets andra hälft.
Final bid500 SEK
Closed
Krus, 9 st, stengods, bl.a Höganäs.
57657
Krus, 9 st, stengods, bl.a Höganäs.
Final bid300 SEK
Closed
Varseloverall och kängor, ett par, Bluewear, obegagnat.
57680
Varseloverall och kängor, ett par, Bluewear, obegagnat.
Final bid600 SEK
Closed
Piedestal, trä/marmor, 1900-talets andra hälft.
57682
Piedestal, trä/marmor, 1900-talets andra hälft.
Final bid350 SEK
Closed
Bänk, trä, textil 1900-tal.
57684
Bänk, trä, textil 1900-tal.
Final bid225 SEK
Closed
Bajonett med balja, trä/metall, Eskiltuna Jernmanufaktur AB., 1900-talets början.
57702
Bajonett med balja, trä/metall, Eskiltuna Jernmanufaktur AB., 1900-talets början.
Final bid400 SEK
Closed
Likörservis, 10 delar, rökfärgat glas, 1900-talet.
57717
Likörservis, 10 delar, rökfärgat glas, 1900-talet.
Final bid400 SEK
Closed
Ljusstakar, 6 st, mässing, samtida.
57721
Ljusstakar, 6 st, mässing, samtida.
Final bid550 SEK
Closed
Skålar, ljusstakar och ytterfoder, 6 delar, mässing, Munka Sweden, samtida.
57726
Skålar, ljusstakar och ytterfoder, 6 delar, mässing, Munka Sweden, samtida.
Final bid300 SEK
Closed
Ljusstakar, 13 st, mässing, samtida.
57728
Ljusstakar, 13 st, mässing, samtida.
Final bid350 SEK
Closed
Pierre Cardin, kulspetspennor, 2 st.
57740
Pierre Cardin, kulspetspennor, 2 st.
Final bid300 SEK
Closed
Burkar och krus, 7 delar, stengods, bl.a Höganäs.
57768
Burkar och krus, 7 delar, stengods, bl.a Höganäs.
Final bid250 SEK
Closed
Spindelur, vitmetall, urtavla märkt Wallerius, Norrköping, sent 1700-tal.
57776
Spindelur, vitmetall, urtavla märkt Wallerius, Norrköping, sent 1700-tal.
Final bid300 SEK
Closed
Armbandsur, dam, Citizen EcoDrive.
57781
Armbandsur, dam, Citizen EcoDrive.
Final bid450 SEK
Contact

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

+46(0)411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Opening hours

Monday: 13-18
Tuesday: 13-18
Wednesday: 13-19
Friday: 11-14

Follow us on social media

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.