Bengt Orup, litografi nr 8/100, signerad, daterad 1985.
57837
Final bid350 SEK
Dekorationsbrasa, plast, Rusta.
57855
Final bid350 SEK
Presentpappershållare, 3 st, metall/trä.
57896
Final bid350 SEK
Skulptur och leksak, sten/trä, Afrika.
57900
Final bid350 SEK
Alex Tallberg, ''Min granne'', etsning, signerad.
57963
Final bid350 SEK
Matta, Koliai, Iran, handknuten, ull.
57981
Final bid350 SEK
Keramikföremål, 11 st, 1900-tal.
58038
Final bid450 SEK
Taklampa, glas/smide, Kosta Boda Smide.
58046
Final bid350 SEK
Timo Sarpaneva, vas, glas, ''Jurmo'', Iittala, Finland, signerad.
58055
Final bid250 SEK
Tennföremål, 12 delar, 1900-tal.
58056
Final bid750 SEK
Marian Kozera, skulptur, trä, Polen, signerad, 1978.
58059
Final bid650 SEK
Dockservis, 8 delar, porslin, Carl Tielsch, Tyskland.
58098
Final bid650 SEK
Bord med gjutjärnsunderrede, samt 2 trädgårdsstolar, Ikea.
58111
Final bid350 SEK
Skivspelare, Micro Solid-1, Seiki.
58124
Final bid350 SEK
Korg, flätad.
58194
Korg, flätad.
Final bid400 SEK
Fickur, silver 800.
58207
Fickur, silver 800.
Final bid450 SEK
Gunnar Hansson, skulptur, keramik, Lomma, signerad.
58211
Final bid400 SEK
Radio, "Model One", Tivoli Audio, och Google Home.
58260
Final bid350 SEK
Lasse Åberg, glas, 12 st.
58274
Lasse Åberg, glas, 12 st.
Final bid300 SEK
Byrå, 3 lådor, teak, 1900-talets andra hälft.
58306
Final bid500 SEK
Trädgårdsbänk, metall/trä.
58314
Trädgårdsbänk, metall/trä.
Final bid450 SEK
Minnesmynt, 5 st, Sverige.
58323
Minnesmynt, 5 st, Sverige.
Final bid900 SEK
Puderdosa med spegel och läppstiftshållare, silver, importstämplat, 1900-tal.
58346
Final bid550 SEK
Kaffeskedar, 10 st, silver, ''Sachsisk''.
58347
Final bid1,200 SEK
Skulpturer, 3 st, elefanter, jade på träsockel, Kina, 1900-tal.
58356
Final bid900 SEK
Skivspelare, Luxor Dirigent 6000.
58362
Final bid450 SEK
Remmare, 6 st, glas.
58371
Remmare, 6 st, glas.
Final bid400 SEK
Broderad textil, ett parti, 1900-tal.
58376
Final bid550 SEK
Viola Gråsten, plädar, 2 st, ull, Tidstrand.
58419
Final bid300 SEK
58422
Final bid450 SEK
Väggfotogenlampor, 2 st, glas och mässing, 1900-tal.
58467
Final bid450 SEK
Koskinn, Gärsnäs Möbler.
58474
Koskinn, Gärsnäs Möbler.
Final bid500 SEK
Äggskål och äggkoppar, 1+6 st, flintgods, 1900-talets första del.
58477
Final bid450 SEK
Eldhund, gjutjärn, 1900-tal.
58488
Eldhund, gjutjärn, 1900-tal.
Final bid350 SEK
Gustav Bolin, litografi nr E.A, signerad.
58498
Final bid450 SEK
Armlänk, silver 925, 1900-tal.
58501
Final bid450 SEK
Stig Lindberg, "Jubileumsvas", porslin, KFS 100 år, Porslinsfabriken i Lidköping.
58512
Final bid400 SEK
Vasilij Kandinsky, posters, 2 st.
58514
Final bid300 SEK
Tomte med säck, lergods, 1900-tal.
58523
Final bid350 SEK
Blomkrukor och ytterfoder, 5 delar, keramik/porslin, bl.a Ekeby och Gustavsberg, 1900-tal.
58530
Final bid350 SEK
Årstallrikar, 12 st, Hummel, Goebel, 1975-1986.
58532
Final bid500 SEK
Provlinser och provbågar i trälåda, Kifa Stockholm.
58577
Final bid300 SEK
Glasservis, 31 delar, helgaslipning,  1900-tal.
58584
Final bid250 SEK
Takfotogenlampa och vägglampor, glas/gjutmetall, 1800/1900-tal.
58613
Final bid300 SEK
Semipendel, metall, Bonderup & Thorup, GUBI.
58629
Final bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
Brevpress, opakt glas, 1800/1900-tal.
58628
Final bid450 SEK
Mari Simmulson, vas, keramik.
58643
Mari Simmulson, vas, keramik.
Final bid350 SEK
Elis Bergh, glasservis, 71 delar, "Ekeberga pärlbård", Kosta Boda, 1900-talets första del.
58646
Final bid450 SEK