57837
Bengt Orup, litografi nr 8/100, signerad, daterad 1985.
Final bid350 SEK

57855
Dekorationsbrasa, plast, Rusta.
Final bid350 SEK

57896
Presentpappershållare, 3 st, metall/trä.
Final bid350 SEK

57900
Skulptur och leksak, sten/trä, Afrika.
Final bid350 SEK

57963
Alex Tallberg, ''Min granne'', etsning, signerad.
Final bid350 SEK

57981
Matta, Koliai, Iran, handknuten, ull.
Final bid350 SEK

58038
Keramikföremål, 11 st, 1900-tal.
Final bid450 SEK

58046
Taklampa, glas/smide, Kosta Boda Smide.
Final bid350 SEK

58055
Timo Sarpaneva, vas, glas, ''Jurmo'', Iittala, Finland, signerad.
Final bid250 SEK

58056
Tennföremål, 12 delar, 1900-tal.
Final bid750 SEK

58059
Marian Kozera, skulptur, trä, Polen, signerad, 1978.
Final bid650 SEK

58098
Dockservis, 8 delar, porslin, Carl Tielsch, Tyskland.
Final bid650 SEK

58111
Bord med gjutjärnsunderrede, samt 2 trädgårdsstolar, Ikea.
Final bid350 SEK

58124
Skivspelare, Micro Solid-1, Seiki.
Final bid350 SEK

58194
Korg, flätad.
Final bid400 SEK

58207
Fickur, silver 800.
Final bid450 SEK

58211
Gunnar Hansson, skulptur, keramik, Lomma, signerad.
Final bid400 SEK

58260
Radio, "Model One", Tivoli Audio, och Google Home.
Final bid350 SEK

58274
Lasse Åberg, glas, 12 st.
Final bid300 SEK

58306
Byrå, 3 lådor, teak, 1900-talets andra hälft.
Final bid500 SEK

58314
Trädgårdsbänk, metall/trä.
Final bid450 SEK

58323
Minnesmynt, 5 st, Sverige.
Final bid900 SEK

58346
Puderdosa med spegel och läppstiftshållare, silver, importstämplat, 1900-tal.
Final bid550 SEK

58347
Kaffeskedar, 10 st, silver, ''Sachsisk''.
Final bid1,200 SEK

58356
Skulpturer, 3 st, elefanter, jade på träsockel, Kina, 1900-tal.
Final bid900 SEK

58362
Skivspelare, Luxor Dirigent 6000.
Final bid450 SEK

58371
Remmare, 6 st, glas.
Final bid400 SEK

58376
Broderad textil, ett parti, 1900-tal.
Final bid550 SEK

58419
Viola Gråsten, plädar, 2 st, ull, Tidstrand.
Final bid300 SEK

58422
Krus, 3 st, stengods, Göteborg och Rörstrand, 1900-talets första del.
Final bid450 SEK

58467
Väggfotogenlampor, 2 st, glas och mässing, 1900-tal.
Final bid450 SEK

58474
Koskinn, Gärsnäs Möbler.
Final bid500 SEK

58477
Äggskål och äggkoppar, 1+6 st, flintgods, 1900-talets första del.
Final bid450 SEK

58488
Eldhund, gjutjärn, 1900-tal.
Final bid350 SEK

58498
Gustav Bolin, litografi nr E.A, signerad.
Final bid450 SEK

58501
Armlänk, silver 925, 1900-tal.
Final bid450 SEK

58512
Stig Lindberg, "Jubileumsvas", porslin, KFS 100 år, Porslinsfabriken i Lidköping.
Final bid400 SEK

58514
Vasilij Kandinsky, posters, 2 st.
Final bid300 SEK

58523
Tomte med säck, lergods, 1900-tal.
Final bid350 SEK

58530
Blomkrukor och ytterfoder, 5 delar, keramik/porslin, bl.a Ekeby och Gustavsberg, 1900-tal.
Final bid350 SEK

58532
Årstallrikar, 12 st, Hummel, Goebel, 1975-1986.
Final bid500 SEK

58577
Provlinser och provbågar i trälåda, Kifa Stockholm.
Final bid300 SEK

58584
Glasservis, 31 delar, helgaslipning, 1900-tal.
Final bid250 SEK

58613
Takfotogenlampa och vägglampor, glas/gjutmetall, 1800/1900-tal.
Final bid300 SEK

58629
Semipendel, metall, Bonderup & Thorup, GUBI.
Final bid1,000 SEK
Est2,000 SEK

58628
Brevpress, opakt glas, 1800/1900-tal.
Final bid450 SEK

58643
Mari Simmulson, vas, keramik.
Final bid350 SEK

58646
Elis Bergh, glasservis, 71 delar, "Ekeberga pärlbård", Kosta Boda, 1900-talets första del.
Final bid450 SEK