58648
Stormlykta, glas, 1900-talets början.
Final bid500 SEK

58696
Ljusstakar, ett par, mässing, barockstil, G. Carlsson, Eskilsstuna.
Final bid350 SEK

58713
Paolo Venini, skål, glas, Murano, Italien.
Final bid450 SEK

58721
Dalahästar, 5 st, trä, tidigt 1900-tal.
Final bid500 SEK

58746
Vikter, 10 kg, 2 st, gjutjärn.
Final bid350 SEK

58806
Halsband, tahitipärlor.
Final bid600 SEK

58811
Slagbord för väggplacering, bemålat trä, "Bergslagen", IKEA:s 1700-talsserie.
Final bid350 SEK

58812
Allmoge, ett parti, bl.a kopparbunke, 1800/1900-tal.
Final bid350 SEK

58840
Sminkbord, med spegel och lampa, teak, 1900-talets andra hälft.
Final bid450 SEK

58846
Koffert, flätad pil.
Final bid500 SEK

58867
Dvd-spelare, 3 st, med fjärrkontroller, Philips, Samsung, Sony.
Final bid250 SEK

58869
Hantverkarstyltor, höj/sänkbara, metall/plast.
Final bid300 SEK

58879
Henri Matisse, "Nu aux oranges", affisch, monogramsignerad i trycket.
Final bid300 SEK

58889
Portabel högtalare med förstärkare, Luxor TSBT 100, samt mikrofon och kablar.
Final bid400 SEK

58915
Snickarbänk, trä.
Final bid500 SEK

58980
Vykort, ett parti, bl.a julkort.
Final bid400 SEK

58982
Julgranskulor, spira m.m, ett parti, 1900-tal.
Final bid300 SEK

59016
Final bid450 SEK

59020
Momentförstärkare.
Final bid600 SEK

59023
Kakburk och figurin, porslin, Christineholm/Fyrklövern och Goebel.
Final bid450 SEK

59040
Keramik, ett parti, lergökar, krus m.m, bl.a Raus och Elfstrand, Sjöbo, 1900-tal.
Final bid500 SEK

59046
Mari Simmulsson, vas, keramik, Upsala Ekeby.
Final bid300 SEK

59051
Strålkastare för scen, metall, jugend, 1900-talets början.
Final bid500 SEK

59054
Hallampa, glas, metall, 1900-tal.
Final bid300 SEK

59064
Dorothy Clough, väggplakett, "Hästar", keramik, Upsala Ekeby.
Final bid300 SEK

59078
Trädgårdstomte, betong.
Final bid400 SEK

59088
Handdukar, 13+ 6 st, bl.a linne.
Final bid300 SEK

59102
Pepparkvarn, trä, Peugeot, och mortel, mässing.
Final bid850 SEK

59109
Julkrubba med figuriner, 20 delar, bl. a keramik, 1900-tal.
Final bid400 SEK

59126
Traktor, metall, Ford 7700, ERTL, USA.
Final bid250 SEK

59128
Pepsi, ljusskylt. 1990-tal.
Final bid300 SEK

59142
Bordslampa och vaser, 5 delar, porslin, Bing & Gröndahl.
Final bid350 SEK

59165
Staffan Englesson, "Cylinder 2000", ljusstakar, 3 st, mässing/vitmetall.
Final bid550 SEK

59184
Kälkar, 2 st, trä/metall, 1900-tal.
Final bid500 SEK

59187
Klädhängare, metall.
Final bid400 SEK

59199
Miniatyrljusstakar, 4 st, förgylld mässing, Skultuna.
Final bid350 SEK

59201
Saara Hopea, vinglas, 6 st, "Traviata", Arabia.
Final bid300 SEK

59208
Gunnar Nylund, kanna, stengods, harpälsglasyr, Rörstrand.
Final bid350 SEK

59206
Lisa Larson, figurin, stengods, "Katt" ur serien Lilla Zoo, Gustavsberg.
Final bid850 SEK
Est1,500 SEK

59210
Figuriner, 4 st, porslin, bl.a Lladro och Nao.
Final bid400 SEK

59237
Bestickservis, 36 delar, nysilver, Auerhahn 90.
Final bid450 SEK

59239
Viola Gråsten, pläd, ull.
Final bid250 SEK

59244
Vaser, 2 st, glas, "Savoy", Alvar Aalto, Iittala.
Final bid200 SEK

59248
Handdukar, 16 st, linne, olika modeller.
Final bid300 SEK

59255
Bänk på bockar, trä/metall, justerbar längd.
Final bid400 SEK

59268
Klädställningar på hjul, 2 st, metall, höjd/sänkbara, IKEA.
Final bid350 SEK

59270
Duschpall, Trust.
Final bid400 SEK

59340
Fiskeutrustning, ett parti, bl. a fiskerulle Ambassadeur 7000 CS Pro Rocket.
Final bid450 SEK