Categories

Closed
Stormlykta, glas, 1900-talets början.
58648
Stormlykta, glas, 1900-talets början.
Final bid500 SEK
Closed
Ljusstakar, ett par, mässing, barockstil, G. Carlsson, Eskilsstuna.
58696
Ljusstakar, ett par, mässing, barockstil, G. Carlsson, Eskilsstuna.
Final bid350 SEK
Closed
Paolo Venini, skål, glas, Murano, Italien.
58713
Paolo Venini, skål, glas, Murano, Italien.
Final bid450 SEK
Closed
Dalahästar, 5 st, trä, tidigt 1900-tal.
58721
Dalahästar, 5 st, trä, tidigt 1900-tal.
Final bid500 SEK
Closed
Vikter, 10 kg, 2 st, gjutjärn.
58746
Vikter, 10 kg, 2 st, gjutjärn.
Final bid350 SEK
Closed
Halsband, tahitipärlor.
58806
Halsband, tahitipärlor.
Final bid600 SEK
Closed
Slagbord för väggplacering, bemålat trä,  "Bergslagen", IKEA:s 1700-talsserie.
58811
Slagbord för väggplacering, bemålat trä, "Bergslagen", IKEA:s 1700-talsserie.
Final bid350 SEK
Closed
Allmoge, ett parti, bl.a kopparbunke, 1800/1900-tal.
58812
Allmoge, ett parti, bl.a kopparbunke, 1800/1900-tal.
Final bid350 SEK
Closed
Sminkbord, med spegel och lampa, teak, 1900-talets andra hälft.
58840
Sminkbord, med spegel och lampa, teak, 1900-talets andra hälft.
Final bid450 SEK
Closed
Koffert, flätad pil.
58846
Koffert, flätad pil.
Final bid500 SEK
Closed
Dvd-spelare, 3 st, med fjärrkontroller, Philips, Samsung, Sony.
58867
Dvd-spelare, 3 st, med fjärrkontroller, Philips, Samsung, Sony.
Final bid250 SEK
Closed
Hantverkarstyltor, höj/sänkbara, metall/plast.
58869
Hantverkarstyltor, höj/sänkbara, metall/plast.
Final bid300 SEK
Closed
Henri Matisse, "Nu aux oranges", affisch, monogramsignerad i trycket.
58879
Henri Matisse, "Nu aux oranges", affisch, monogramsignerad i trycket.
Final bid300 SEK
Closed
Portabel högtalare med förstärkare, Luxor TSBT 100, samt mikrofon och kablar.
58889
Portabel högtalare med förstärkare, Luxor TSBT 100, samt mikrofon och kablar.
Final bid400 SEK
Closed
Snickarbänk, trä.
58915
Snickarbänk, trä.
Final bid500 SEK
Closed
Vykort, ett parti, bl.a julkort.
58980
Vykort, ett parti, bl.a julkort.
Final bid400 SEK
Closed
Julgranskulor, spira m.m, ett parti, 1900-tal.
58982
Julgranskulor, spira m.m, ett parti, 1900-tal.
Final bid300 SEK
Closed
Matta, orientalisk, handknuten, ull.
59016
Matta, orientalisk, handknuten, ull.
Final bid450 SEK
Closed
Momentförstärkare.
59020
Momentförstärkare.
Final bid600 SEK
Closed
Kakburk och figurin, porslin, Christineholm/Fyrklövern och Goebel.
59023
Kakburk och figurin, porslin, Christineholm/Fyrklövern och Goebel.
Final bid450 SEK
Closed
Keramik, ett parti, lergökar, krus m.m, bl.a Raus och Elfstrand, Sjöbo, 1900-tal.
59040
Keramik, ett parti, lergökar, krus m.m, bl.a Raus och Elfstrand, Sjöbo, 1900-tal.
Final bid500 SEK
Closed
Mari Simmulsson, vas, keramik, Upsala Ekeby.
59046
Mari Simmulsson, vas, keramik, Upsala Ekeby.
Final bid300 SEK
Closed
Strålkastare för scen, metall, jugend, 1900-talets början.
59051
Strålkastare för scen, metall, jugend, 1900-talets början.
Final bid500 SEK
Closed
Hallampa, glas, metall, 1900-tal.
59054
Hallampa, glas, metall, 1900-tal.
Final bid300 SEK
Closed
Dorothy Clough, väggplakett, "Hästar", keramik, Upsala Ekeby.
59064
Dorothy Clough, väggplakett, "Hästar", keramik, Upsala Ekeby.
Final bid300 SEK
Closed
Trädgårdstomte, betong.
59078
Trädgårdstomte, betong.
Final bid400 SEK
Closed
Handdukar, 13+ 6 st, bl.a linne.
59088
Handdukar, 13+ 6 st, bl.a linne.
Final bid300 SEK
Closed
Pepparkvarn, trä, Peugeot, och mortel, mässing.
59102
Pepparkvarn, trä, Peugeot, och mortel, mässing.
Final bid850 SEK
Closed
Julkrubba med figuriner, 20 delar, bl. a keramik, 1900-tal.
59109
Julkrubba med figuriner, 20 delar, bl. a keramik, 1900-tal.
Final bid400 SEK
Closed
Traktor, metall, Ford 7700, ERTL, USA.
59126
Traktor, metall, Ford 7700, ERTL, USA.
Final bid250 SEK
Closed
Pepsi, ljusskylt. 1990-tal.
59128
Pepsi, ljusskylt. 1990-tal.
Final bid300 SEK
Closed
Bordslampa och vaser, 5 delar, porslin, Bing & Gröndahl.
59142
Bordslampa och vaser, 5 delar, porslin, Bing & Gröndahl.
Final bid350 SEK
Closed
Staffan Englesson, "Cylinder 2000", ljusstakar, 3 st, mässing/vitmetall.
59165
Staffan Englesson, "Cylinder 2000", ljusstakar, 3 st, mässing/vitmetall.
Final bid550 SEK
Closed
Kälkar, 2 st, trä/metall, 1900-tal.
59184
Kälkar, 2 st, trä/metall, 1900-tal.
Final bid500 SEK
Closed
Klädhängare, metall.
59187
Klädhängare, metall.
Final bid400 SEK
Closed
Miniatyrljusstakar, 4 st, förgylld mässing, Skultuna.
59199
Miniatyrljusstakar, 4 st, förgylld mässing, Skultuna.
Final bid350 SEK
Closed
Saara Hopea, vinglas, 6 st, "Traviata", Arabia.
59201
Saara Hopea, vinglas, 6 st, "Traviata", Arabia.
Final bid300 SEK
Closed
Gunnar Nylund, kanna, stengods, harpälsglasyr, Rörstrand.
59208
Gunnar Nylund, kanna, stengods, harpälsglasyr, Rörstrand.
Final bid350 SEK
Closed
Lisa Larson, figurin, stengods, "Katt" ur serien Lilla Zoo, Gustavsberg.
59206
Lisa Larson, figurin, stengods, "Katt" ur serien Lilla Zoo, Gustavsberg.
Final bid850 SEK
Est1,500 SEK
Closed
Figuriner, 4 st, porslin, bl.a Lladro och Nao.
59210
Figuriner, 4 st, porslin, bl.a Lladro och Nao.
Final bid400 SEK
Closed
Bestickservis, 36 delar, nysilver, Auerhahn 90.
59237
Bestickservis, 36 delar, nysilver, Auerhahn 90.
Final bid450 SEK
Closed
Viola Gråsten, pläd, ull.
59239
Viola Gråsten, pläd, ull.
Final bid250 SEK
Closed
Vaser, 2 st, glas, "Savoy", Alvar Aalto, Iittala.
59244
Vaser, 2 st, glas, "Savoy", Alvar Aalto, Iittala.
Final bid200 SEK
Closed
Handdukar, 16 st, linne, olika modeller.
59248
Handdukar, 16 st, linne, olika modeller.
Final bid300 SEK
Closed
Bänk på bockar, trä/metall, justerbar längd.
59255
Bänk på bockar, trä/metall, justerbar längd.
Final bid400 SEK
Closed
Klädställningar på hjul, 2 st, metall, höjd/sänkbara, IKEA.
59268
Klädställningar på hjul, 2 st, metall, höjd/sänkbara, IKEA.
Final bid350 SEK
Closed
Duschpall, Trust.
59270
Duschpall, Trust.
Final bid400 SEK
Closed
Fiskeutrustning, ett parti, bl. a fiskerulle Ambassadeur 7000 CS Pro Rocket.
59340
Fiskeutrustning, ett parti, bl. a fiskerulle Ambassadeur 7000 CS Pro Rocket.
Final bid450 SEK
Contact

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

+46(0)411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Opening hours

Monday: 13-18
Tuesday: 13-18
Wednesday: 13-19
Friday: 11-14

Follow us on social media

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.