56721
Ingemar Salebrant, olja på pannå, signerad.
Final bid450 SEK

56729
Tempelklocka, brons, Asien.
Final bid400 SEK

56734
Roger Skärlund, blandteknik, signerad.
Final bid600 SEK

56736
Oidentifierad konstnär, olja på duk, osignerad, 1950-tal.
Final bid500 SEK

55122
Klädställning, metall.
Final bid250 SEK

56738
Glas, 2 olika modeller, samt karaff, 15 delar.
Final bid950 SEK

56775
Matservis, 52 delar, porslin, Bavaria, Tyskland.
Final bid250 SEK

56777
Fotogenlampa, glas/mässing.
Final bid450 SEK

56824
Vikter m.m, metall, 1900-tal.
Final bid250 SEK

56828
Vinglas, 8 st, olivslipade.
Final bid225 SEK

56829
Korgar, 3 st, flätade/ståltråd.
Final bid450 SEK

56833
Figuriner, 3 st, porslin, bl.a Bing & Gröndahl.
Final bid300 SEK

56843
Grästrimmer, Tanaka TBC-2251, bensindriven.
Final bid250 SEK

56091
Star Wars Triology Special Edition,
laserdiskar, 6 st, signerad av skådespelare.
Final bid2,000 SEK
Est2,000 SEK

56857
Collier, förgyllt silver och silver 835.
Final bid350 SEK

56891
Klädhängare, 2 st, metall/trä, bl.a Essem-hyllan.
Final bid400 SEK

56900
Tennföremål, ett parti, bl.a G. Ljung.
Final bid500 SEK

56908
Magnus Blomdahl, blandteknik på papper, signerad, daterad 81.
Final bid250 SEK

56913
Klas Sundkvist, litografier, 2 st, signerade.
Final bid350 SEK

56939
Carsten Jørgensen, tekanna, stål, "Naoko", Bodum.
Final bid450 SEK
Est800 SEK

56941
Arbetsbänk, Do-it, obegagnad.
Final bid225 SEK

56948
Stege, metall, hopfällbar, Silkeborg Stigefabrik.
Final bid300 SEK

56952
Fotogenlykta, Optimus No 930.
Final bid850 SEK

57024
Folke Wilhelmsson Berg, ''Vårvinden i fjället'', olja på duk, signerad.
Final bid250 SEK

57028
Anders Wallin, blandteknik, signerad.
Final bid300 SEK

57035
Vertygslådor, 2 st, samt verktyg, borrr m.m, ett parti.
Final bid175 SEK

57052
Walter Hickman, glasservis, 8+8+8 st, "Pippi", Kosta Boda.
Final bid500 SEK

57081
Henry Mayne, olja på pannå, signerad.
Final bid450 SEK
Est1,500 SEK

57107
Smörhundar, 4 st, metall.
Final bid300 SEK

57125
Brio Mec och tågbana, ett parti.
Final bid300 SEK

57136
Ytterfoder, majolika, jugend, 1900-talets början.
Final bid300 SEK

57178
Grafikväska.
Final bid500 SEK

57183
Trädgårdssoffa, trä/metall, hopfällbar.
Final bid400 SEK

57191
Mjölkkanna och kastrull, koppar, 1900-tal.
Final bid400 SEK

57192
Kompostkvarn, Alko Jubil 2000, samt gödningsspridare, modell 57627 Rohs Compliant.
Final bid350 SEK

57201
Modellbåt, trä, samtida.
Final bid300 SEK

57208
Stafflier m.m, ett parti.
Final bid225 SEK

57222
Figurin/byst, keramik, Liadro, Spanien.
Final bid300 SEK

57230
Champagneglas, 12 st, glas, Frankrike.
Final bid250 SEK

57252
Bord, spegel m.m, 6 delar, teak, Trip Trap, Danmark.
Final bid350 SEK

57260
Fisher-Price Toys, Play Family School, plast, 1970-tal.
Final bid200 SEK

57274
Kerstin Lundberg-Stenman, litografi nr 34/61, signerad.
Final bid500 SEK

57280
Sidobord, 2 st, glas/metall, 1900/2000-tal.
Final bid175 SEK

57282
Kaffekvarnar m.m, 10 delar, trä/mässing,bl.a Trösser, 1900-tal.
Final bid400 SEK

57291
Kaffeskedar och tång, 12+1 rosen, samt 2 udda kaffeskedar, silver 830.
Final bid1,200 SEK

57297
Bord och 2 stolar, bambu/glas/textil.
Final bid350 SEK

57333
Multiskrivare, Brother DCP-L25100, samt kablar.
Final bid350 SEK

57334
Ljudsystem, BOSE, 321 GSX, 4 delar, samt fjärrkontroll och kablar.
Final bid450 SEK