Surfplatta Samsung, med laddningskabel.
57351
Final bid350 SEK
Byrå, 3 lådor, trä, 1900-tal.
57356
Byrå, 3 lådor, trä, 1900-tal.
Final bid250 SEK
Ytterfoder, majolika, 1900-tal.
57363
Final bid700 SEK
Sängöverkast, virkat.
57368
Sängöverkast, virkat.
Final bid450 SEK
Lakan och örngott ,ett parti, linne, med spets och brodyr.
57382
Final bid350 SEK
Bäddset, 6 delar,  bl.a Vinga, obegagnat.
57386
Final bid225 SEK
Dammsugare, Electrolux Silence, med tillbehör.
57390
Final bid450 SEK
Blombord, rotting, glasskiva, 1900-talets.
57406
Final bid450 SEK
Urna, porslin, Japan, ca 1910.
57409
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
Oidentifierad konstnär, blomsterstilleben, olja på duk, signerad H. Hansen.
57417
Final bid400 SEK
Handdukar, 12+12 st, linne.
57446
Handdukar, 12+12 st, linne.
Final bid400 SEK
Tekopp, porslin, Empirestil, 1800-tal.
57462
Final bid400 SEK
Krus, 10 liter, stengods, Höganäs.
57476
Final bid225 SEK
Elverktyg m.m, ett parti, Bosch och Bahco.
57490
Final bid250 SEK
Motorsåg, Husqvarna 321, och häcksax, Garden.
57496
Final bid350 SEK
Lisa Larson, figurin/sparbössa, stengods, ''Gunnar Sträng'', Gustavsberg.
57501
Final bid300 SEK
Dan Dahlqvist, ''Efter Regn'', olja på duk, monogramsignerad D.D.
56666
Final bid400 SEK
Matta, rölakan, ull.
57557
Matta, rölakan, ull.
Final bid400 SEK
Ytterfoder, majolika, Jugend, märkt SETTÍ.
57566
Final bid300 SEK
Handdukar, ett parti, linne.
57598
Handdukar, ett parti, linne.
Final bid350 SEK
Viola Gråsten, pläd, ull, omärkt.
57627
Final bid300 SEK
Matservis, 40 delar, porslin, Bavaria Tyskland.
57643
Final bid350 SEK
Förstärkare, Sonab R 4000-2.
57647
Förstärkare, Sonab R 4000-2.
Final bid650 SEK
Stilbyrå, 2 lådor, trä/stenskiva, gustaviansk stil, 1900-tal.
57689
Final bid600 SEK
Vinglas, 10 st, 3 olika modeller, böhmisk kristallglas, 1900-tal.
57694
Final bid800 SEK
Fönster, ett par, färgat glas, blyinfattade.
57706
Final bid250 SEK
Ljusstakar, ett par, malm, barockstil, Ystad Metall.
57709
Final bid250 SEK
Satsbord, 3 delar, trä.
57713
Satsbord, 3 delar, trä.
Final bid500 SEK
Ytterfoder och kandelaber, 5 delar, metall, Munka Sweden, samtida.
57718
Final bid250 SEK
Ljusstakar, 7 st, mässing, Munka Sweden, samtida.
57722
Final bid300 SEK
Peder Mönsted, tryck på duk, nr 904, ''Solrosor'', tryckt av Master Art.
57755
Final bid300 SEK
Trädgårdsstolar, ett par, plastrotting.
57795
Final bid350 SEK
Glasservisdelar, 31 delar, Kolmården Design.
57803
Final bid250 SEK
Bordslampa, 4 ljuspunkter, mässing, 1900-tal.
57806
Final bid350 SEK
Resegrammofon, Polydor Electrix och stenkakor, ett parti.
57866
Final bid400 SEK
Soffbord, bonad björk, chippendalstil, 1900-tal.
57869
Final bid225 SEK
Figuriner, 4 st, porslin, bl.a NAO Lladro.
57920
Final bid400 SEK
Skåp med lådor och skrivskiva, trä, Reprodux, England, 1900-talets senare del.
57923
Final bid400 SEK
Skålfat, porslin, Kina, 1800-tal.
57927
Final bid550 SEK
Vin och likörglas, 6+9 st, färgat glas.
57948
Final bid300 SEK
Gryta, gjutjärn/glas, Skeppshult.
57952
Final bid600 SEK
Richardt Branderup, "Pjerrot", affisch, Tivoli, Köpenhamn.
57959
Final bid500 SEK
Ljusstakar och gräddkanna, 3 delar, silver.
57968
Final bid1,200 SEK
Verktyg m.m, ett parti.
57970
Verktyg m.m, ett parti.
Final bid350 SEK
Gertrud Kudielka,  figurin, stengods,  ''Rebekka'', L. Hjorth, Danmark.
57982
Final bid250 SEK
Tv, Panasonic TX-L47DT50Y, med fjärrkontroll.
57998
Final bid400 SEK
Teservisdelar, 21 st, porslin, De Old English, J. & G. Meakin, England.
58023
Final bid650 SEK
Fiskespön, fiskerullar m.m, ett parti.
58058
Final bid225 SEK