Most number of bids

58729
Torbjörn Martinsson, ''Flugsnappare med ungar'', olja på duk, signerad a tergo.
Final bid250 SEK

58752
Tomte, keramik, 1900-tal.
Final bid450 SEK

58753
Tomte, lergods.
Final bid300 SEK

58754
Projektor, Toshiba MT 200.
Final bid250 SEK

58775
Svets, Parkside PFDS 33B4.
Final bid300 SEK

58789
Fotogenlampa och elektrifierad fotogenlampa, metall/glas.
Final bid300 SEK

58791
Fönster med karm, 12+2 st.
Final bid400 SEK

58828
Tomtar, 3 st, lergods, bl.a ILAB.
Final bid250 SEK

58845
Växtpress, trä.
Final bid400 SEK

58849
Slangvinda med slang, Gardena.
Final bid350 SEK

58852
Gryta, gjutjärn, emaljerad, Husqvarna.
Final bid450 SEK

58858
Glasföremål, 10 delar, bl. a Orrefors.
Final bid350 SEK

58870
Elljusstakar, ett par, mässing.
Final bid300 SEK

58877
Peter Dahl, "Hemlig klenod", litografi, E.A, signerad.
Final bid1,500 SEK
Est2,000 SEK

58894
Tomtefiguriner, 2 st, porslin, efter Jenny Nyström, Kalmar Läns Museum.
Final bid400 SEK

58897
Golvvas, porslin, Kina, 1900-tal.
Final bid400 SEK

58910
Tvättställ, flintgods/metall, 1900-tal.
Final bid350 SEK

58925
Kaffebryggare, Melitta, Look Selection, obegagnad.
Final bid250 SEK

58946
Skåp med spegel, trä.
Final bid300 SEK

58950
Krus, 3 st, 3 stengods, 3 liter, Höganäs och Ystad.
Final bid250 SEK

58979
Teaterstolar, 3 st, textil/trä.
Final bid400 SEK

59031
Stefan Gellerstedt, skålfat, glas, Pukeberg.
Final bid300 SEK

59034
Ljusstake, malm, Ohlsson klockgjuteri, Ystad.
Final bid600 SEK

59089
Tamburmajor, metall, Rörmekano i Skåne Fagerhult AB.
Final bid350 SEK

59105
Bing & Gröndahl, kaffeservis, 14 delar, porslin.
Final bid300 SEK

59120
Golvlampa, metall/textil.
Final bid250 SEK

59159
Karmstol, trä, Nesto.
Final bid350 SEK

59160
Blombord, trä, 1900-tal.
Final bid350 SEK

59167
Heiki Orviola, "Kivi", ljuslyktor, 10 st, glas, Ittala.
Final bid300 SEK

59211
Kjäll Arvidsson, olja på duk, signerad, daterad -04.
Final bid350 SEK

59220
Bertil Vallien, glasskulptur, Kosta Boda.
Final bid500 SEK

59222
Taklampa, 5 ljuspunkter, metall, Rydèns, samtida.
Final bid400 SEK

59225
Bordslampor, 2 st, tenn, 1900-tal.
Final bid300 SEK

59228
Bordslampor, ett par, trä/glas, Elpe-Armatur AB.
Final bid250 SEK

59247
Skål, chamotterat lergods, Drejargruppen, Rörstrand, 1972.
Final bid300 SEK

59258
Hasse Andersson, litografi nr 32/300, signerad.
Final bid350 SEK

59275
Arbetsbänk, Workmate, Black & Decker.
Final bid350 SEK

59281
Lådhurts på hjul, 6 lådor, metall.
Final bid175 SEK

59282
Märken och pins , ett parti.
Final bid600 SEK

59285
Skärmaskin, metall/plast, Bosch.
Final bid350 SEK

59296
Ljusstakar, ett par, malm, Ystad Metall.
Final bid300 SEK

59364
Bordsdukar, 11 st, bomull.
Final bid450 SEK

59383
Laique, bokstöd, kristall, "Hirondelle Swallow".
Final bid600 SEK

59382
Sminkbord, en låda och 2 skåp, avlutad furu.
Final bid225 SEK

59441
Stenbordsdukar, 5 delar, textil, 1900-tal.
Final bid350 SEK

59482
Vas, porslin, Meiji, Satsuma, Japan, 1800/1900-tal.
Final bid500 SEK

59491
Ljusstakar, ett par, tenn, 1900-tal.
Final bid300 SEK

57727
Åsa Brandt, pokalglas, 2 st, signerade.
Final bid400 SEK
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.



