Torbjörn Martinsson, ''Flugsnappare med ungar'', olja på duk, signerad a tergo.
58729
Final bid250 SEK
Tomte, keramik, 1900-tal.
58752
Tomte, keramik, 1900-tal.
Final bid450 SEK
Tomte, lergods.
58753
Tomte, lergods.
Final bid300 SEK
Projektor, Toshiba  MT 200.
58754
Projektor, Toshiba MT 200.
Final bid250 SEK
Svets, Parkside PFDS 33B4.
58775
Svets, Parkside PFDS 33B4.
Final bid300 SEK
Fotogenlampa och elektrifierad fotogenlampa, metall/glas.
58789
Final bid300 SEK
Fönster med karm, 12+2 st.
58791
Fönster med karm, 12+2 st.
Final bid400 SEK
Tomtar, 3 st, lergods, bl.a ILAB.
58828
Final bid250 SEK
Växtpress, trä.
58845
Växtpress, trä.
Final bid400 SEK
Slangvinda med slang, Gardena.
58849
Final bid350 SEK
Gryta, gjutjärn, emaljerad, Husqvarna.
58852
Final bid450 SEK
Glasföremål, 10 delar, bl. a Orrefors.
58858
Final bid350 SEK
Elljusstakar, ett par, mässing.
58870
Final bid300 SEK
Peter Dahl, "Hemlig klenod", litografi, E.A, signerad.
58877
Final bid1,500 SEK
Est2,000 SEK
Tomtefiguriner, 2 st, porslin, efter Jenny Nyström, Kalmar Läns Museum.
58894
Final bid400 SEK
Golvvas, porslin, Kina, 1900-tal.
58897
Final bid400 SEK
Tvättställ, flintgods/metall, 1900-tal.
58910
Final bid350 SEK
Kaffebryggare, Melitta, Look Selection, obegagnad.
58925
Final bid250 SEK
Skåp med spegel, trä.
58946
Skåp med spegel, trä.
Final bid300 SEK
Krus, 3 st, 3 stengods, 3 liter, Höganäs och Ystad.
58950
Final bid250 SEK
Teaterstolar, 3 st, textil/trä.
58979
Final bid400 SEK
Stefan Gellerstedt, skålfat, glas, Pukeberg.
59031
Final bid300 SEK
Ljusstake, malm, Ohlsson klockgjuteri, Ystad.
59034
Final bid600 SEK
Tamburmajor, metall, Rörmekano i Skåne Fagerhult AB.
59089
Final bid350 SEK
Bing & Gröndahl, kaffeservis, 14 delar, porslin.
59105
Final bid300 SEK
Golvlampa, metall/textil.
59120
Golvlampa, metall/textil.
Final bid250 SEK
Karmstol, trä, Nesto.
59159
Karmstol, trä, Nesto.
Final bid350 SEK
Blombord, trä, 1900-tal.
59160
Blombord, trä, 1900-tal.
Final bid350 SEK
Heiki Orviola, "Kivi", ljuslyktor, 10 st, glas, Ittala.
59167
Final bid300 SEK
Kjäll Arvidsson, olja på duk, signerad, daterad -04.
59211
Final bid350 SEK
Bertil Vallien, glasskulptur, Kosta Boda.
59220
Final bid500 SEK
Taklampa, 5 ljuspunkter, metall, Rydèns, samtida.
59222
Final bid400 SEK
Bordslampor, 2 st, tenn, 1900-tal.
59225
Final bid300 SEK
Bordslampor, ett par, trä/glas, Elpe-Armatur AB.
59228
Final bid250 SEK
Skål, chamotterat lergods, Drejargruppen, Rörstrand, 1972.
59247
Final bid300 SEK
Hasse Andersson, litografi nr 32/300, signerad.
59258
Final bid350 SEK
Arbetsbänk, Workmate, Black & Decker.
59275
Final bid350 SEK
Lådhurts på hjul, 6 lådor, metall.
59281
Final bid175 SEK
Märken och pins , ett parti.
59282
Märken och pins , ett parti.
Final bid600 SEK
Skärmaskin, metall/plast, Bosch.
59285
Final bid350 SEK
Ljusstakar, ett par, malm, Ystad Metall.
59296
Final bid300 SEK
Bordsdukar, 11 st, bomull.
59364
Bordsdukar, 11 st, bomull.
Final bid450 SEK
Laique, bokstöd, kristall, "Hirondelle Swallow".
59383
Final bid600 SEK
Sminkbord, en låda och 2 skåp, avlutad furu.
59382
Final bid225 SEK
Stenbordsdukar, 5 delar, textil, 1900-tal.
59441
Final bid350 SEK
Vas, porslin, Meiji, Satsuma, Japan, 1800/1900-tal.
59482
Final bid500 SEK
Ljusstakar, ett par, tenn, 1900-tal.
59491
Final bid300 SEK
Åsa Brandt, pokalglas, 2 st, signerade.
57727
Final bid400 SEK