60196
Carl Thore, taklampa, mässing, 1970-tal.
Final bid400 SEK

60205
Leo Sjöbom, "Skånsk vårskog", olja på pannå, signerad.
Final bid400 SEK

60208
Robert Storm Petersen, "Tilbage til naturen", tryck, signerad i trycket, daterad 1945, Storm P.-Museet.
Final bid300 SEK

60218
Klädställ på hjul, hopfällbart, metall.
Final bid400 SEK

60239
Kaffeskedar och tårtspade, 15 delar, silver, ''Rosen'' och ''Snäck''.
Final bid2,000 SEK

43232
Stol, bok/rotting/krom, "Bauhaus", Made in Italy.
Final bid250 SEK

43258
Kaffeservis, 24 delar, stengods, "Ruska", Arabia.
Final bid400 SEK

43273
Trädgårdstolar, 6 st, plastrotting/metall, stapelbara.
Final bid300 SEK

43298
Brasställ, 5 delar, smide, 1900-tal.
Final bid300 SEK

43354
Modellhus och slagsax/vals, 9+1, metall/trä, 1900-talets andra hälft.
Final bid250 SEK

43359
Gitarr, aukustisk, Levin.
Final bid500 SEK

43361
Bertil Vallien, ljuskrona, glas/smide, "Lilla påven", Boda Smide.
Final bid300 SEK

43369
Tamburmajor, 2 delar, förgylld metall, 1900-tal.
Final bid600 SEK

43374
Golvlampa, mässing, Hw armatur L2, 1900-talets andra hälft.
Final bid800 SEK

43377
Skivspelare, Lenco L70, Schweiz.
Final bid350 SEK

43392
Gallerimatta, ull, Harsin-Kilim, Kermanshah, Persien.
Final bid650 SEK

43416
Cafébord, trä, tillhört Café Kaffekoppen, Ystad, 1940/50-tal.
Final bid225 SEK

43422
Bjällerkrans, 11 bjällror, skinn/mässing.
Final bid350 SEK

43438
Matta, ull, handknuten, Pakistan.
Final bid350 SEK

43461
Bordslampa, trä/glas/metaller. 1900-tal.
Final bid300 SEK

43506
Kapsylöppnare, 2 st samt isbitstång, metall, bl.a Georg Jensen, Danmark.
Final bid300 SEK

43512
Kamera, Konica FT1-Motor, 2 objektiv och tillbehör.
Final bid350 SEK

43561
Barstolar, 4 st, sammet/trä, samtida.
Final bid225 SEK

43585
Kartonger, ett parti, obegagnat.
Final bid250 SEK

43597
Skrotsilver, ett parti, silver 830, Sverige.
Final bid750 SEK

43602
Herrcykel, 28", 3-växlad, Crescent.
Final bid500 SEK

43604
Eric Smith, displayhyllor, 2 st, glas/metall, Smith´s Konsthantverk.
Final bid300 SEK

43785
Verner Panton, termomuggar, 9 st, porslin, Menu.
Final bid200 SEK

43798
Final bid250 SEK

43805
Opalglasbitar, ett parti.
Final bid225 SEK

43815
Opalglasbitar, ett parti.
Final bid225 SEK

43825
Final bid200 SEK

43829
Final bid350 SEK

43848
Bestickservis, 45 delar, rostfritt stål 18/8, ''Chicago'', Gunnar Åkerlind, Nilsjohan.
Final bid300 SEK

43856
Vaser och dricksglas, 9 delar, glas, Bertil Vallien, Kosta Boda och Kai Koppel.
Final bid300 SEK

43865
Spön med haspelrullar, 2+1, bl.a teleskopiskt, Fladen, 10-40g.
Final bid200 SEK

43867
Pyssel och hobbymaterial, ett parti, obegagnat.
Final bid175 SEK

43874
Skål och urna, porslin.
Final bid225 SEK

43885
Rene Lalique, konstglas, blomma, signerad Lalique France.
Final bid300 SEK

43898
Musselmalet, ljusstakar, ett par, porslin, No.1138, helblond.
Final bid600 SEK

43907
Vitrinskåp, teak/glas, 1900-tal.
Final bid250 SEK

43914
AC med handkontroll, König, 792W.
Final bid350 SEK

43939
Kaffeservis, 31 delar porslin, "Blåklint", Boda Shop.
Final bid225 SEK

43940
Köksmaskin, Bosch MUM48, med tillbehör.
Final bid225 SEK

43962
Ljusstakar, 2 st par, mässing/malm, bl.a Scandia Malm.
Final bid250 SEK

43973
Stringhylla, metall/teakfanér, 1950/60-tal.
Final bid300 SEK

43978
Final bid250 SEK

44007
Matta, ull, handknuten, orientalisk.
Final bid225 SEK