Stereo, Philips AS 680C, samt högtalare, ett par, Thomson A280.
55053
Final bid225 SEK
Träskulptur och diverse porslinsföremål, 6 delar, Kina och Japan, 1800/1900-tal.
55059
Final bid250 SEK
Tågbana, tåg m.m, ett parti, trä, Brio.
55078
Final bid400 SEK
Krukor med fat, 3 dekal, keramik.
55107
Final bid400 SEK
Dekorationskamin, plast, Rusta.
55110
Final bid300 SEK
Miniatyrkanon, brons/trä, 1900-tal.
55130
Final bid225 SEK
Stickgarn, ett parti.
55156
Stickgarn, ett parti.
Final bid300 SEK
Stig "Slas" Claesson, litografi 63/300, signerad, daterad 1976.
55195
Final bid400 SEK
Bordslampa, mässing.
55204
Bordslampa, mässing.
Final bid250 SEK
Dalahästar, 4 st, trä.
55252
Dalahästar, 4 st, trä.
Final bid300 SEK
Koppar, ett parti.
55281
Koppar, ett parti.
Final bid250 SEK
Kaffeskedar, 12 st, silver, ''Uppsala''.
54328
Final bid850 SEK
Skåp med låda, avlutad furu/glas, 1900-tal.
55329
Final bid300 SEK
Sikt och laggat kärl, furu, 1800/1900-tal.
55328
Final bid225 SEK
Fungia korall fossil samt snäckor, 3 delar.
55359
Final bid300 SEK
Multistege, aluminium.
55379
Multistege, aluminium.
Final bid650 SEK
Figuriner, 3 st, bl. a. Bing & Gröndahl.
55381
Final bid225 SEK
Figuriner, 6 st, porslin, bl. a. Lladro.
55383
Final bid400 SEK
Gunilla Mann, "Malmö", affisch.
55404
Final bid225 SEK
Ulla Kempe, Brantevik, ''Blommor'', olja på duk, signerad, daterad 1981.
55405
Final bid250 SEK
Karmstol, engelsk stil, samt bord med hylla, trä/skinn.
55434
Final bid225 SEK
Maritima föremål, 6 delar.
55436
Maritima föremål, 6 delar.
Final bid300 SEK
Vägglampetter för 2 ljus, ett par, brons, 1900-tal.
55441
Final bid300 SEK
Svend Nielsen, "Motiv Bornholm", olja på duk, signerad.
55445
Final bid200 SEK
Johan Thunell, tekanna, stengods, signerad.
55460
Final bid550 SEK
Philippe Starck, pallar med förvaring, ett par, plast, 2000-tal.
55459
Final bid225 SEK
Prydnadskanon, mässing/trä.
55465
Prydnadskanon, mässing/trä.
Final bid250 SEK
Trappstege, lättmetall, typ 800, hopfällbar.
55479
Final bid225 SEK
Anna Ehrner, taklampa, bambu/textil, ''Anna'', Atelje Lyktan, 1900-talets andra hälft.
55487
Final bid225 SEK
Vas och kanna/vas, keramik, Laholm Keramik och Ceramiche Campiones.
55506
Final bid300 SEK
Tallrikar, 4 st, porslin, Carl Larssons Jul, Royal Bellevue.
55517
Final bid250 SEK
Skulptur, häst, lergods på träsockel, osignerad.
55529
Final bid300 SEK
Bordslampa, plast, TAKE, Kartell, Italien.
55534
Final bid250 SEK
Skål och ytterfoder, 3 delar, porslin, ''Måsen'', Bing & Gröndahl, och ''Prins Eugens Waldermarsudde'', Rörstrand.
55544
Final bid350 SEK
Bestickservis, 36 delar, nysilver, mest ''Amsterdam'', Nilsjohan.
55553
Final bid225 SEK
Figurin, ballerina, porslin, Wallendorf.
55557
Final bid350 SEK
Karta över Skurup, Hylteberga, Sandåkra, Saritslöf och Ängamöllan.
55558
Final bid400 SEK
Ola Billgren, litografi nr 15/15, signerad, daterad 1961.
55562
Final bid225 SEK
Fat, porslin, Kina.
55570
Fat, porslin, Kina.
Final bid125 SEK
Modellbyggsatser m.m, 10 delar.
55580
Final bid350 SEK
Sockerskrin, nysilver.
55584
Sockerskrin, nysilver.
Final bid200 SEK
Muggar, brödburk, portionskaraffer, 19 delar,  Höganäs keramik, JH Sävsjö och Boda.
55590
Final bid250 SEK
Vapensköld, gjutjärn, 1900-tal.
55600
Final bid450 SEK
Biblar, ''Biblia'' 2 st, Lund, 1880-1890.
55615
Final bid350 SEK
Steroeo, Philips Micro System MC235B/12.
55631
Final bid225 SEK
Rolf Hallengren, olja på pannå/duk, 3 st, signerade, daterade 1985.
55647
Final bid200 SEK
Ljusstakar, vas m.m, 8 delar, stengods, Söholm, Bornholm Stentöj, Danmark.
55653
Final bid250 SEK
Fällknivar, 3 st, trä/metall, 1900-tal.
55654
Final bid400 SEK