55053
Stereo, Philips AS 680C, samt högtalare, ett par, Thomson A280.
Final bid225 SEK

55059
Träskulptur och diverse porslinsföremål, 6 delar, Kina och Japan, 1800/1900-tal.
Final bid250 SEK

55078
Tågbana, tåg m.m, ett parti, trä, Brio.
Final bid400 SEK

55107
Krukor med fat, 3 dekal, keramik.
Final bid400 SEK

55110
Dekorationskamin, plast, Rusta.
Final bid300 SEK

55130
Miniatyrkanon, brons/trä, 1900-tal.
Final bid225 SEK

55156
Stickgarn, ett parti.
Final bid300 SEK

55195
Stig "Slas" Claesson, litografi 63/300, signerad, daterad 1976.
Final bid400 SEK

55204
Bordslampa, mässing.
Final bid250 SEK

55252
Dalahästar, 4 st, trä.
Final bid300 SEK

55281
Koppar, ett parti.
Final bid250 SEK

54328
Kaffeskedar, 12 st, silver, ''Uppsala''.
Final bid850 SEK

55329
Skåp med låda, avlutad furu/glas, 1900-tal.
Final bid300 SEK

55328
Sikt och laggat kärl, furu, 1800/1900-tal.
Final bid225 SEK

55359
Fungia korall fossil samt snäckor, 3 delar.
Final bid300 SEK

55379
Multistege, aluminium.
Final bid650 SEK

55381
Figuriner, 3 st, bl. a. Bing & Gröndahl.
Final bid225 SEK

55383
Figuriner, 6 st, porslin, bl. a. Lladro.
Final bid400 SEK

55404
Gunilla Mann, "Malmö", affisch.
Final bid225 SEK

55405
Ulla Kempe, Brantevik, ''Blommor'', olja på duk, signerad, daterad 1981.
Final bid250 SEK

55434
Karmstol, engelsk stil, samt bord med hylla, trä/skinn.
Final bid225 SEK

55436
Maritima föremål, 6 delar.
Final bid300 SEK

55441
Vägglampetter för 2 ljus, ett par, brons, 1900-tal.
Final bid300 SEK

55445
Svend Nielsen, "Motiv Bornholm", olja på duk, signerad.
Final bid200 SEK

55460
Johan Thunell, tekanna, stengods, signerad.
Final bid550 SEK

55459
Philippe Starck, pallar med förvaring, ett par, plast, 2000-tal.
Final bid225 SEK

55465
Prydnadskanon, mässing/trä.
Final bid250 SEK

55479
Trappstege, lättmetall, typ 800, hopfällbar.
Final bid225 SEK

55487
Anna Ehrner, taklampa, bambu/textil, ''Anna'', Atelje Lyktan, 1900-talets andra hälft.
Final bid225 SEK

55506
Vas och kanna/vas, keramik, Laholm Keramik och Ceramiche Campiones.
Final bid300 SEK

55517
Tallrikar, 4 st, porslin, Carl Larssons Jul, Royal Bellevue.
Final bid250 SEK

55529
Skulptur, häst, lergods på träsockel, osignerad.
Final bid300 SEK

55534
Bordslampa, plast, TAKE, Kartell, Italien.
Final bid250 SEK

55544
Skål och ytterfoder, 3 delar, porslin, ''Måsen'', Bing & Gröndahl, och ''Prins Eugens Waldermarsudde'', Rörstrand.
Final bid350 SEK

55553
Bestickservis, 36 delar, nysilver, mest ''Amsterdam'', Nilsjohan.
Final bid225 SEK

55557
Figurin, ballerina, porslin, Wallendorf.
Final bid350 SEK

55558
Karta över Skurup, Hylteberga, Sandåkra, Saritslöf och Ängamöllan.
Final bid400 SEK

55562
Ola Billgren, litografi nr 15/15, signerad, daterad 1961.
Final bid225 SEK

55570
Fat, porslin, Kina.
Final bid125 SEK

55580
Modellbyggsatser m.m, 10 delar.
Final bid350 SEK

55584
Sockerskrin, nysilver.
Final bid200 SEK

55590
Muggar, brödburk, portionskaraffer, 19 delar, Höganäs keramik, JH Sävsjö och Boda.
Final bid250 SEK

55600
Vapensköld, gjutjärn, 1900-tal.
Final bid450 SEK

55615
Biblar, ''Biblia'' 2 st, Lund, 1880-1890.
Final bid350 SEK

55631
Steroeo, Philips Micro System MC235B/12.
Final bid225 SEK

55647
Rolf Hallengren, olja på pannå/duk, 3 st, signerade, daterade 1985.
Final bid200 SEK

55653
Ljusstakar, vas m.m, 8 delar, stengods, Söholm, Bornholm Stentöj, Danmark.
Final bid250 SEK

55654
Fällknivar, 3 st, trä/metall, 1900-tal.
Final bid400 SEK