55672
Päls, mink, Uno Theander, Jönköping.
Final bid250 SEK

55696
Skålar, 2 st, glas, Villeroy & Boch och Kerttu Nurminen, Nuutajärvi.
Final bid225 SEK

55734
Kanapé, mahogny/textil, 1800/1900-tal.
Final bid250 SEK

55742
Damcykel, 27 växlar, 28 tum, "Chelsea", Kelly´s.
Final bid250 SEK

55745
Spelbord, utfällbart, löstagbar skiva, mahogny/filt, 1900-tal.
Final bid400 SEK

55762
Ove Sandberg, bordslampor, ett par, glas, Kosta.
Final bid225 SEK

55763
Krus, stengods, 10 liter, Höganäs.
Final bid225 SEK

55780
Rakknivar, 9 st.
Final bid225 SEK

55783
Styrbjörn Leander-Engström, olja på duk, signerad.
Final bid300 SEK

55802
Matservis, 28 delar, stengods, Old Höganäs.
Final bid300 SEK

55824
Itera, cykel, 26 tum, 3 växlar.
Final bid450 SEK

55831
Stormkök, gasol.
Final bid225 SEK

55842
Figuriner, 11 st, porslin, bl.a Casades.
Final bid350 SEK

55853
Dragspel, Hohner, Student WM.
Final bid500 SEK

55858
Väggplåtar, ett par, mässing, 1900-tal.
Final bid225 SEK

55861
Glas och bägare, 53 st, Scandia Tenn.
Final bid500 SEK

55883
Carl Fagerlund, taklampa, glas/mässing, 1900-talets mitt.
Final bid400 SEK

55889
Fotoramar, ett par, metall, jugend.
Final bid225 SEK

55897
Lego byggset, Castle 375.
Final bid1,500 SEK
Est2,000 SEK

55900
Plåtburkar m.m, 10 delar.
Final bid250 SEK

55913
Väggplakett, keramik, Ruscha Keramik, Tyskland.
Final bid225 SEK

55921
Serveringsfat, form och ostkupa, porslin, Gantofta och Upsala-Ekeby Gefle.
Final bid200 SEK

55922
Filmisar m.m, ett parti, bl.a Beatles och Rolling Stones.
Final bid250 SEK

55928
Skeppslampa och taklampa, glas/mässing.
Final bid225 SEK

55929
Matz Borgström, champagneglas, 12 st, SagaForm.
Final bid225 SEK

55947
Tennföremål, ett parti, bl.a Oslo Metall, Norway.
Final bid700 SEK

55974
Ytterfoder, 4 st, porslin, ''Empire'', Gustavsberg.
Final bid225 SEK

55997
Byrå, 2 lådor, trä, stenskiva, rokokostil, 1900-tal.
Final bid250 SEK

56000
Ljusstake, mässing, "Gloria", Broberg & Ridderstråle, Klong.
Final bid300 SEK

56027
Gunnar Nylund, vas, stengods, Rörstrand.
Final bid200 SEK

56044
Blomsterbord, stringmodell, teakfanér, 1950/60-tal.
Final bid250 SEK

56045
Kast, trä.
Final bid300 SEK

56049
Hockeykort, ett parti.
Final bid300 SEK

56066
Hängande ljusstake, smidesjärn/stengods, Nittsjö, 1960/70-tal.
Final bid450 SEK

56070
Arne Aspelin, olja på duk, signerad.
Final bid200 SEK

56073
Gösta Calmeyer, "Från Mälarhusen", olja på pannå, signerad, daterad 98.
Final bid225 SEK
Est1,500 SEK

56088
Tidningsställ, 2 st, rotting, 1900-tal.
Final bid400 SEK

56101
Göran Hansson, ''Högsommar'', olja på duk, signerad.
Final bid225 SEK
Est1,300 SEK

56108
Occano, barncykel, 20 tum, 3 växlar.
Final bid350 SEK

56126
Juldekorationer, ett parti.
Final bid225 SEK

56129
Sybord/lyrbord, mahogny, Karl Johan stil, 1900-talets första hälft.
Final bid350 SEK

56134
Golvstaffli, palett m.m, ett parti.
Final bid225 SEK

56143
Vägglampetter, ett par, mässing.
Final bid300 SEK

56157
Nalle, textil, Vida XL.
Final bid200 SEK

56170
Max Papart, färgetsning nr 22/125, signerad.
Final bid250 SEK

56203
Yxor, 2 st, bl.a Sandvik, Sverige.
Final bid200 SEK

56208
Glas, 10+1 st, "Måtta", Orrefors.
Final bid250 SEK

56211
Skylt, trä, samt lösa lappar med text.
Final bid400 SEK