Päls, mink, Uno Theander, Jönköping.
55672
Final bid250 SEK
Skålar, 2 st, glas, Villeroy & Boch och Kerttu Nurminen, Nuutajärvi.
55696
Final bid225 SEK
Kanapé, mahogny/textil, 1800/1900-tal.
55734
Final bid250 SEK
Damcykel, 27 växlar, 28 tum, "Chelsea", Kelly´s.
55742
Final bid250 SEK
Spelbord, utfällbart, löstagbar skiva, mahogny/filt, 1900-tal.
55745
Final bid400 SEK
Ove Sandberg, bordslampor, ett par, glas, Kosta.
55762
Final bid225 SEK
Krus, stengods, 10 liter, Höganäs.
55763
Final bid225 SEK
Rakknivar, 9 st.
55780
Rakknivar, 9 st.
Final bid225 SEK
Styrbjörn Leander-Engström, olja på duk, signerad.
55783
Final bid300 SEK
Matservis, 28 delar, stengods, Old Höganäs.
55802
Final bid300 SEK
Itera, cykel, 26 tum, 3 växlar.
55824
Final bid450 SEK
Stormkök, gasol.
55831
Stormkök, gasol.
Final bid225 SEK
Figuriner, 11 st, porslin, bl.a Casades.
55842
Final bid350 SEK
Dragspel, Hohner, Student WM.
55853
Dragspel, Hohner, Student WM.
Final bid500 SEK
Väggplåtar, ett par, mässing, 1900-tal.
55858
Final bid225 SEK
Glas och bägare, 53 st, Scandia Tenn.
55861
Final bid500 SEK
Carl Fagerlund, taklampa, glas/mässing, 1900-talets mitt.
55883
Final bid400 SEK
Fotoramar, ett par, metall, jugend.
55889
Final bid225 SEK
Lego byggset, Castle 375.
55897
Lego byggset, Castle 375.
Final bid1,500 SEK
Est2,000 SEK
Plåtburkar m.m, 10 delar.
55900
Plåtburkar m.m, 10 delar.
Final bid250 SEK
Väggplakett, keramik, Ruscha Keramik, Tyskland.
55913
Final bid225 SEK
Serveringsfat, form och ostkupa, porslin, Gantofta och Upsala-Ekeby Gefle.
55921
Final bid200 SEK
Filmisar m.m, ett parti, bl.a Beatles och Rolling Stones.
55922
Final bid250 SEK
Skeppslampa och taklampa, glas/mässing.
55928
Final bid225 SEK
Matz Borgström, champagneglas, 12 st, SagaForm.
55929
Final bid225 SEK
Tennföremål, ett parti, bl.a Oslo Metall, Norway.
55947
Final bid700 SEK
Ytterfoder, 4 st, porslin, ''Empire'', Gustavsberg.
55974
Final bid225 SEK
Byrå, 2 lådor, trä, stenskiva, rokokostil, 1900-tal.
55997
Final bid250 SEK
Ljusstake, mässing, "Gloria", Broberg & Ridderstråle, Klong.
56000
Final bid300 SEK
Gunnar Nylund, vas, stengods, Rörstrand.
56027
Final bid200 SEK
Blomsterbord, stringmodell, teakfanér, 1950/60-tal.
56044
Final bid250 SEK
Kast, trä.
56045
Kast, trä.
Final bid300 SEK
Hockeykort, ett parti.
56049
Hockeykort, ett parti.
Final bid300 SEK
Hängande ljusstake, smidesjärn/stengods, Nittsjö, 1960/70-tal.
56066
Final bid450 SEK
Arne Aspelin, olja på duk, signerad.
56070
Final bid200 SEK
Gösta Calmeyer, "Från Mälarhusen", olja på pannå, signerad, daterad 98.
56073
Final bid225 SEK
Est1,500 SEK
Tidningsställ, 2 st, rotting, 1900-tal.
56088
Final bid400 SEK
Göran Hansson, ''Högsommar'', olja på duk, signerad.
56101
Final bid225 SEK
Est1,300 SEK
Occano, barncykel, 20 tum, 3 växlar.
56108
Final bid350 SEK
Juldekorationer, ett parti.
56126
Juldekorationer, ett parti.
Final bid225 SEK
Sybord/lyrbord, mahogny, Karl Johan stil, 1900-talets första hälft.
56129
Final bid350 SEK
Golvstaffli, palett m.m, ett parti.
56134
Final bid225 SEK
Vägglampetter, ett par, mässing.
56143
Final bid300 SEK
Nalle, textil, Vida XL.
56157
Nalle, textil, Vida XL.
Final bid200 SEK
Max Papart, färgetsning nr 22/125, signerad.
56170
Final bid250 SEK
Yxor, 2 st, bl.a Sandvik, Sverige.
56203
Final bid200 SEK
Glas, 10+1 st, "Måtta", Orrefors.
56208
Final bid250 SEK
Skylt, trä, samt lösa lappar med text.
56211
Final bid400 SEK