Skeppslampa och taklampa, glas/mässing.
55928
Final bid225 SEK
Matz Borgström, champagneglas, 12 st, SagaForm.
55929
Final bid225 SEK
Tennföremål, ett parti, bl.a Oslo Metall, Norway.
55947
Final bid700 SEK
Ytterfoder, 4 st, porslin, ''Empire'', Gustavsberg.
55974
Final bid225 SEK
Byrå, 2 lådor, trä, stenskiva, rokokostil, 1900-tal.
55997
Final bid250 SEK
Ljusstake, mässing, "Gloria", Broberg & Ridderstråle, Klong.
56000
Final bid300 SEK
Gunnar Nylund, vas, stengods, Rörstrand.
56027
Final bid200 SEK
Blomsterbord, stringmodell, teakfanér, 1950/60-tal.
56044
Final bid250 SEK
Kast, trä.
56045
Kast, trä.
Final bid300 SEK
Hockeykort, ett parti.
56049
Hockeykort, ett parti.
Final bid300 SEK
Hängande ljusstake, smidesjärn/stengods, Nittsjö, 1960/70-tal.
56066
Final bid450 SEK
Arne Aspelin, olja på duk, signerad.
56070
Final bid200 SEK
Gösta Calmeyer, "Från Mälarhusen", olja på pannå, signerad, daterad 98.
56073
Final bid225 SEK
Est1,500 SEK
Tidningsställ, 2 st, rotting, 1900-tal.
56088
Final bid400 SEK
Göran Hansson, ''Högsommar'', olja på duk, signerad.
56101
Final bid225 SEK
Est1,300 SEK
Occano, barncykel, 20 tum, 3 växlar.
56108
Final bid350 SEK
Juldekorationer, ett parti.
56126
Juldekorationer, ett parti.
Final bid225 SEK
Sybord/lyrbord, mahogny, Karl Johan stil, 1900-talets första hälft.
56129
Final bid350 SEK
Golvstaffli, palett m.m, ett parti.
56134
Final bid225 SEK
Vägglampetter, ett par, mässing.
56143
Final bid300 SEK
Nalle, textil, Vida XL.
56157
Nalle, textil, Vida XL.
Final bid200 SEK
Max Papart, färgetsning nr 22/125, signerad.
56170
Final bid250 SEK
Yxor, 2 st, bl.a Sandvik, Sverige.
56203
Final bid200 SEK
Glas, 10+1 st, "Måtta", Orrefors.
56208
Final bid250 SEK
Skylt, trä, samt lösa lappar med text.
56211
Final bid400 SEK
Curt Magnus Addin, vas, glaserat stengods, Glumslöv.
56212
Final bid350 SEK
Mortlar med stöt, 2 st, sten.
56271
Mortlar med stöt, 2 st, sten.
Final bid250 SEK
Miniatyrer, 6 st, keramik, bl.a Cecilia Bynke.
56288
Final bid225 SEK
Figuriner, älgar, 3 st, Älghults Glasbruk, signerade JN -15.
56297
Final bid225 SEK
Bodo von Campenhausen, "Simrishamn", reproduktion, nr 418/700, signerad.
56308
Final bid200 SEK
Cd-skivor, ett parti, bl.a Millencolin och punk.
56321
Final bid550 SEK
Johan Falkman, ''Tolv roller söker en regissör'', litografi nr 30/500 cm.
56353
Final bid400 SEK
Krus m.m, 6 delar, Höganäs och Wallåkra.
56365
Final bid300 SEK
Tappkrus och muggar, 7 delar, stengods, Höganäs.
56372
Final bid350 SEK
Apoteksmortel, porslin, 1900-tal.
56389
Final bid225 SEK
Ytterfoder, majolika, samt kruka, keramik.
56399
Final bid400 SEK
Lars Norrman, "Spanien", olja på pannå, signerad.
56403
Final bid1,000 SEK
Est1,800 SEK
Gryta, emaljerad.
56411
Gryta, emaljerad.
Final bid250 SEK
Ytterfoder, 4 st, keramik, Oscar & Clothilde, samtida.
56418
Final bid200 SEK
Lp-skivor och singlar, ett parti, bl.a Björn Afzelius.
56421
Final bid250 SEK
Ljuslyktor på fot, metall, Stilling Design, Danmark.
56458
Final bid350 SEK
Ryamatta.
56476
Ryamatta.
Final bid350 SEK
Assietter m.m, 12 delar, stengods, Söholm, Bornholm.
56479
Final bid250 SEK
Burkar, kakformar m.m, ett parti, metall, 1900-tal.
56485
Final bid250 SEK
56488
Final bid200 SEK
56493
Final bid300 SEK
Bestickservis, 24 delar, trä/rostfritt stål.
56526
Final bid300 SEK
Signe Persson-Melin, burkar, 3 st, glas/kork, ''i kvadrat'', Boda.
56530
Final bid300 SEK