Categories

Closed
Skottkärra, metall/trä.
56550
Skottkärra, metall/trä.
Final bid200 SEK
Closed
Alvar Aalto, vas, glas, ''Savoy'', Iittala, Finland.
55002
Alvar Aalto, vas, glas, ''Savoy'', Iittala, Finland.
Final bid400 SEK
Closed
Teburk, mässing, 1900-tal.
56560
Teburk, mässing, 1900-tal.
Final bid225 SEK
Closed
Handdukar, 14 st, linne.
56624
Handdukar, 14 st, linne.
Final bid225 SEK
Closed
Afrikansk mask, trä.
56632
Afrikansk mask, trä.
Final bid225 SEK
Closed
Mangel, UPO.
56670
Mangel, UPO.
Final bid250 SEK
Closed
Figurin, porslin, rovfågel, Porzellanfabrik, Karl Ehs, Volkstedt, 1900-tal.
56671
Figurin, porslin, rovfågel, Porzellanfabrik, Karl Ehs, Volkstedt, 1900-tal.
Final bid250 SEK
Closed
Stolar, ett par, Stolfabrik Smålandsstenar, björk.
56684
Stolar, ett par, Stolfabrik Smålandsstenar, björk.
Final bid250 SEK
Closed
Industrilampa, golvmodell.
56693
Industrilampa, golvmodell.
Final bid200 SEK
Closed
Niels Nielsen, figurin, murare, porslin, signerad, daterad 1912.
56708
Niels Nielsen, figurin, murare, porslin, signerad, daterad 1912.
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär, olja på duk, stilleben, monogramsignerad EÅ, daterad 1920.
56722
Oidentifierad konstnär, olja på duk, stilleben, monogramsignerad EÅ, daterad 1920.
Final bid400 SEK
Closed
Hugo Gehlin, kanna, tenn, Ystad Tenn, 1931.
56724
Hugo Gehlin, kanna, tenn, Ystad Tenn, 1931.
Final bid350 SEK
Est1,500 SEK
Closed
Michael Qvarsebo, litografi 19/100 signerad.
56737
Michael Qvarsebo, litografi 19/100 signerad.
Final bid350 SEK
Est1,000 SEK
Closed
Figurin, Napoleon, brons, 1900-tal.
55095
Figurin, Napoleon, brons, 1900-tal.
Final bid250 SEK
Closed
Skottkärra, metall/trä, Ekeby, Hörby Bruk.
56741
Skottkärra, metall/trä, Ekeby, Hörby Bruk.
Final bid225 SEK
Closed
Skålar och vas , 2+1, glas, Kjell Engman och Anna Ehrner, Kosta Boda.
56749
Skålar och vas , 2+1, glas, Kjell Engman och Anna Ehrner, Kosta Boda.
Final bid225 SEK
Closed
Actionfigurer m.m, ett parti.
56808
Actionfigurer m.m, ett parti.
Final bid225 SEK
Closed
Golvlampor, 2 st, trä/metall.
56839
Golvlampor, 2 st, trä/metall.
Final bid300 SEK
Closed
Vattenkanna, zink.
56841
Vattenkanna, zink.
Final bid200 SEK
Closed
Matta, ull, "Köpenhamn", Ikea.
56846
Matta, ull, "Köpenhamn", Ikea.
Final bid225 SEK
Closed
Textil, 6 delar, bl.a allmoge.
56874
Textil, 6 delar, bl.a allmoge.
Final bid225 SEK
Closed
Trasmattor, 7 st, textil.
56921
Trasmattor, 7 st, textil.
Final bid350 SEK
Closed
Kaffeservisdelar, 23 delar, stengods, "Tema", Bing & Gröndahl.
56946
Kaffeservisdelar, 23 delar, stengods, "Tema", Bing & Gröndahl.
Final bid350 SEK
Closed
Takhängd hylla, svart, järn, Mech, New Old Home, Schou.
56951
Takhängd hylla, svart, järn, Mech, New Old Home, Schou.
Final bid300 SEK
Closed
Ulrica Hydman Vallien, glasföremål, 4 st, Kosta Boda.
56972
Ulrica Hydman Vallien, glasföremål, 4 st, Kosta Boda.
Final bid225 SEK
Closed
Matsalsgrupp, 6 delar, trä/textil, gustaviansk stil, 1900-tal.
56970
Matsalsgrupp, 6 delar, trä/textil, gustaviansk stil, 1900-tal.
Final bid350 SEK
Closed
Gruvlykta, mässing, 1900-tal.
57001
Gruvlykta, mässing, 1900-tal.
Final bid400 SEK
Closed
Magnus & Wilhelm von Wright, "Svenska fåglar", litografiska tryck, 8 st, Ivar Baarsens Förlag, Stockholm.
57018
Magnus & Wilhelm von Wright, "Svenska fåglar", litografiska tryck, 8 st, Ivar Baarsens Förlag, Stockholm.
Final bid225 SEK
Closed
Pallbockar och domkrafter, 4 delar, metall.
57040
Pallbockar och domkrafter, 4 delar, metall.
Final bid225 SEK
Closed
Hans Verduijn, etsning nr 63/175, signerad.
57090
Hans Verduijn, etsning nr 63/175, signerad.
Final bid400 SEK
Closed
Figurin, porslin, ''Marianne - The Minuet'', Franklin Porcelain.
57117
Figurin, porslin, ''Marianne - The Minuet'', Franklin Porcelain.
Final bid250 SEK
Closed
Golvvas, glaserat stengods, Vallåkra, tillskriven Arthur Andersson.
57122
Golvvas, glaserat stengods, Vallåkra, tillskriven Arthur Andersson.
Final bid900 SEK
Est1,500 SEK
Closed
Blomsterbord, trä/mässing.
57129
Blomsterbord, trä/mässing.
Final bid225 SEK
Closed
Jordglob med belysning, Replogle Globes Inc.
57133
Jordglob med belysning, Replogle Globes Inc.
Final bid225 SEK
Closed
Ray Ban, solglasögon.
56355
Ray Ban, solglasögon.
Final bid225 SEK
Closed
Lars Hellsten, glasservisdelar, 9+9+9 st, "Eden", Orrefors.
57153
Lars Hellsten, glasservisdelar, 9+9+9 st, "Eden", Orrefors.
Final bid200 SEK
Closed
Burk med lock, porslin, Mumin, ''Förfadern'', Arabia, Finland.
57163
Burk med lock, porslin, Mumin, ''Förfadern'', Arabia, Finland.
Final bid200 SEK
Closed
Telefonhylla, teak/metall, 1900-talets andra hälft.
57171
Telefonhylla, teak/metall, 1900-talets andra hälft.
Final bid200 SEK
Closed
Iphone XS och Iphone SE, Apple.
57185
Iphone XS och Iphone SE, Apple.
Final bid225 SEK
Closed
Dammsugare, Miele S6230 Hepa.
57190
Dammsugare, Miele S6230 Hepa.
Final bid450 SEK
Closed
Signe Persson-Melin, tekanna och spis, glas/kork, Boda Nova.
57214
Signe Persson-Melin, tekanna och spis, glas/kork, Boda Nova.
Final bid250 SEK
Closed
Golvvas, keramik, med plastblommor.
57233
Golvvas, keramik, med plastblommor.
Final bid300 SEK
Closed
Frisörstolar, 3 st, konstskinn/metall, Olymp.
57243
Frisörstolar, 3 st, konstskinn/metall, Olymp.
Final bid400 SEK
Closed
TV, Bang & Olufsen Beovision 1, 25 tum, med väggstativ och fjärrkontroll, Beoremote 1.
57256
TV, Bang & Olufsen Beovision 1, 25 tum, med väggstativ och fjärrkontroll, Beoremote 1.
Final bid300 SEK
Closed
Matbord och 6 stolar, trä/textil.
57263
Matbord och 6 stolar, trä/textil.
Final bid500 SEK
Closed
Skulptur, glas, äpple, Scancrystal.
57278
Skulptur, glas, äpple, Scancrystal.
Final bid300 SEK
Closed
Kaffeskedar, 12 st, silver 830, Nils Hansen, Norge.
57279
Kaffeskedar, 12 st, silver 830, Nils Hansen, Norge.
Final bid900 SEK
Closed
Vas, porslin, Studio-Linie, Rosenthal.
57300
Vas, porslin, Studio-Linie, Rosenthal.
Final bid350 SEK
Contact

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

+46(0)411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Opening hours

Monday: 13-18
Tuesday: 13-18
Wednesday: 13-19
Friday: 11-14

Follow us on social media

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.