Most number of bids

56550
Skottkärra, metall/trä.
Final bid200 SEK

55002
Alvar Aalto, vas, glas, ''Savoy'', Iittala, Finland.
Final bid400 SEK

56560
Teburk, mässing, 1900-tal.
Final bid225 SEK

56624
Handdukar, 14 st, linne.
Final bid225 SEK

56632
Afrikansk mask, trä.
Final bid225 SEK

56670
Mangel, UPO.
Final bid250 SEK

56671
Figurin, porslin, rovfågel, Porzellanfabrik, Karl Ehs, Volkstedt, 1900-tal.
Final bid250 SEK

56684
Stolar, ett par, Stolfabrik Smålandsstenar, björk.
Final bid250 SEK

56693
Industrilampa, golvmodell.
Final bid200 SEK

56708
Niels Nielsen, figurin, murare, porslin, signerad, daterad 1912.
Final bid600 SEK
Est800 SEK

56722
Oidentifierad konstnär, olja på duk, stilleben, monogramsignerad EÅ, daterad 1920.
Final bid400 SEK

56724
Hugo Gehlin, kanna, tenn, Ystad Tenn, 1931.
Final bid350 SEK
Est1,500 SEK

56737
Michael Qvarsebo, litografi 19/100 signerad.
Final bid350 SEK
Est1,000 SEK

55095
Figurin, Napoleon, brons, 1900-tal.
Final bid250 SEK

56741
Skottkärra, metall/trä, Ekeby, Hörby Bruk.
Final bid225 SEK

56749
Skålar och vas , 2+1, glas, Kjell Engman och Anna Ehrner, Kosta Boda.
Final bid225 SEK

56808
Actionfigurer m.m, ett parti.
Final bid225 SEK

56839
Golvlampor, 2 st, trä/metall.
Final bid300 SEK

56841
Vattenkanna, zink.
Final bid200 SEK

56846
Matta, ull, "Köpenhamn", Ikea.
Final bid225 SEK

56874
Textil, 6 delar, bl.a allmoge.
Final bid225 SEK

56921
Trasmattor, 7 st, textil.
Final bid350 SEK

56946
Kaffeservisdelar, 23 delar, stengods, "Tema", Bing & Gröndahl.
Final bid350 SEK

56951
Takhängd hylla, svart, järn, Mech, New Old Home, Schou.
Final bid300 SEK

56972
Ulrica Hydman Vallien, glasföremål, 4 st, Kosta Boda.
Final bid225 SEK

56970
Matsalsgrupp, 6 delar, trä/textil, gustaviansk stil, 1900-tal.
Final bid350 SEK

57001
Gruvlykta, mässing, 1900-tal.
Final bid400 SEK

57018
Magnus & Wilhelm von Wright, "Svenska fåglar", litografiska tryck, 8 st, Ivar Baarsens Förlag, Stockholm.
Final bid225 SEK

57040
Pallbockar och domkrafter, 4 delar, metall.
Final bid225 SEK

57090
Hans Verduijn, etsning nr 63/175, signerad.
Final bid400 SEK

57117
Figurin, porslin, ''Marianne - The Minuet'', Franklin Porcelain.
Final bid250 SEK

57122
Golvvas, glaserat stengods, Vallåkra, tillskriven Arthur Andersson.
Final bid900 SEK
Est1,500 SEK

57129
Blomsterbord, trä/mässing.
Final bid225 SEK

57133
Jordglob med belysning, Replogle Globes Inc.
Final bid225 SEK

56355
Ray Ban, solglasögon.
Final bid225 SEK

57153
Lars Hellsten, glasservisdelar, 9+9+9 st, "Eden", Orrefors.
Final bid200 SEK

57163
Burk med lock, porslin, Mumin, ''Förfadern'', Arabia, Finland.
Final bid200 SEK

57171
Telefonhylla, teak/metall, 1900-talets andra hälft.
Final bid200 SEK

57185
Iphone XS och Iphone SE, Apple.
Final bid225 SEK

57190
Dammsugare, Miele S6230 Hepa.
Final bid450 SEK

57214
Signe Persson-Melin, tekanna och spis, glas/kork, Boda Nova.
Final bid250 SEK

57233
Golvvas, keramik, med plastblommor.
Final bid300 SEK

57243
Frisörstolar, 3 st, konstskinn/metall, Olymp.
Final bid400 SEK

57256
TV, Bang & Olufsen Beovision 1, 25 tum, med väggstativ och fjärrkontroll, Beoremote 1.
Final bid300 SEK

57263
Matbord och 6 stolar, trä/textil.
Final bid500 SEK

57278
Skulptur, glas, äpple, Scancrystal.
Final bid300 SEK

57279
Kaffeskedar, 12 st, silver 830, Nils Hansen, Norge.
Final bid900 SEK

57300
Vas, porslin, Studio-Linie, Rosenthal.
Final bid350 SEK
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.



