Most number of bids

56389
Apoteksmortel, porslin, 1900-tal.
Final bid225 SEK

56399
Ytterfoder, majolika, samt kruka, keramik.
Final bid400 SEK

56403
Lars Norrman, "Spanien", olja på pannå, signerad.
Final bid1,000 SEK
Est1,800 SEK

56411
Gryta, emaljerad.
Final bid250 SEK

56418
Ytterfoder, 4 st, keramik, Oscar & Clothilde, samtida.
Final bid200 SEK

56421
Lp-skivor och singlar, ett parti, bl.a Björn Afzelius.
Final bid250 SEK

56458
Ljuslyktor på fot, metall, Stilling Design, Danmark.
Final bid350 SEK

56476
Ryamatta.
Final bid350 SEK

56479
Assietter m.m, 12 delar, stengods, Söholm, Bornholm.
Final bid250 SEK

56485
Burkar, kakformar m.m, ett parti, metall, 1900-tal.
Final bid250 SEK

56488
Stig Wernheden, "Ale stenar" och "Källa, Korsika", olja på duk, signerade
Final bid200 SEK

56493
Stege, trä, hopfällbar.
Final bid300 SEK

56526
Bestickservis, 24 delar, trä/rostfritt stål.
Final bid300 SEK

56530
Signe Persson-Melin, burkar, 3 st, glas/kork, ''i kvadrat'', Boda.
Final bid300 SEK

56550
Skottkärra, metall/trä.
Final bid200 SEK

55002
Alvar Aalto, vas, glas, ''Savoy'', Iittala, Finland.
Final bid400 SEK

56560
Teburk, mässing, 1900-tal.
Final bid225 SEK

56624
Handdukar, 14 st, linne.
Final bid225 SEK

56632
Afrikansk mask, trä.
Final bid225 SEK

56670
Mangel, UPO.
Final bid250 SEK

56671
Figurin, porslin, rovfågel, Porzellanfabrik, Karl Ehs, Volkstedt, 1900-tal.
Final bid250 SEK

56684
Stolar, ett par, Stolfabrik Smålandsstenar, björk.
Final bid250 SEK

56693
Industrilampa, golvmodell.
Final bid200 SEK

56708
Niels Nielsen, figurin, murare, porslin, signerad, daterad 1912.
Final bid600 SEK
Est800 SEK

56722
Oidentifierad konstnär, olja på duk, stilleben, monogramsignerad EÅ, daterad 1920.
Final bid400 SEK

56724
Hugo Gehlin, kanna, tenn, Ystad Tenn, 1931.
Final bid350 SEK
Est1,500 SEK

56737
Michael Qvarsebo, litografi 19/100 signerad.
Final bid350 SEK
Est1,000 SEK

55095
Figurin, Napoleon, brons, 1900-tal.
Final bid250 SEK

56741
Skottkärra, metall/trä, Ekeby, Hörby Bruk.
Final bid225 SEK

56749
Skålar och vas , 2+1, glas, Kjell Engman och Anna Ehrner, Kosta Boda.
Final bid225 SEK

56808
Actionfigurer m.m, ett parti.
Final bid225 SEK

56839
Golvlampor, 2 st, trä/metall.
Final bid300 SEK

56841
Vattenkanna, zink.
Final bid200 SEK

56846
Matta, ull, "Köpenhamn", Ikea.
Final bid225 SEK

56874
Textil, 6 delar, bl.a allmoge.
Final bid225 SEK

56921
Trasmattor, 7 st, textil.
Final bid350 SEK

56946
Kaffeservisdelar, 23 delar, stengods, "Tema", Bing & Gröndahl.
Final bid350 SEK

56951
Takhängd hylla, svart, järn, Mech, New Old Home, Schou.
Final bid300 SEK

56972
Ulrica Hydman Vallien, glasföremål, 4 st, Kosta Boda.
Final bid225 SEK

56970
Matsalsgrupp, 6 delar, trä/textil, gustaviansk stil, 1900-tal.
Final bid350 SEK

57001
Gruvlykta, mässing, 1900-tal.
Final bid400 SEK

57018
Magnus & Wilhelm von Wright, "Svenska fåglar", litografiska tryck, 8 st, Ivar Baarsens Förlag, Stockholm.
Final bid225 SEK

57040
Pallbockar och domkrafter, 4 delar, metall.
Final bid225 SEK

57090
Hans Verduijn, etsning nr 63/175, signerad.
Final bid400 SEK

57117
Figurin, porslin, ''Marianne - The Minuet'', Franklin Porcelain.
Final bid250 SEK

57122
Golvvas, glaserat stengods, Vallåkra, tillskriven Arthur Andersson.
Final bid900 SEK
Est1,500 SEK

57129
Blomsterbord, trä/mässing.
Final bid225 SEK

57133
Jordglob med belysning, Replogle Globes Inc.
Final bid225 SEK
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.



