Käpp, trä/silver 830.
57691
Käpp, trä/silver 830.
Final bid400 SEK
Hylla med spegel, snurrbar, trä, 1900/2000-tal.
57703
Final bid300 SEK
Kaffeservis, 25 delar, porslin, Carl von Linné, Fyrklövern.
57705
Final bid250 SEK
Balansvåg med vikter, 10 delar, gjutjärn, Lindells.
57707
Final bid250 SEK
Roger Skärlund, blandteknik, signerad.
56866
Final bid225 SEK
Pelargoner, 5 st, i keramikkrukor.
57744
Final bid300 SEK
TV, 32 tum, TCL33DD420, 2 fjärrkontroller.
57757
Final bid250 SEK
Ragnar Andersson, väggdekoration med belysning, smide, Dalslandssmide.
57758
Final bid250 SEK
Kastrullar m.m, 8 delar, koppar, bl.a Krögarhuset.
57765
Final bid300 SEK
Ljudsystem, ett parti, Bose.
57792
Ljudsystem, ett parti, Bose.
Final bid400 SEK
Bestickservis, 42 delar, bakelit/rostfritt stål.
57794
Final bid450 SEK
Sven Palmqvist, skålar, 3 st, glas, "Colora", Orrefors.
57808
Final bid250 SEK
Byrå, 3 lådor, trä, svängd front, senbarockstil, 1900-tal.
57821
Final bid450 SEK
Julkyrka med spelur och belysning.
57824
Final bid250 SEK
Fotogenlampa, mässing/flintgods.
57829
Final bid400 SEK
Gunnar Norrman, grafiskt tryck, signerad, daterad 1952.
57836
Final bid250 SEK
Symaskinsunderrede, gjutjärn, Husqvarna.
57858
Final bid300 SEK
Kannor, 15 st, koppar, 1900-tal.
57885
Final bid250 SEK
Barskåp i form av en flaska ,skuret trä och intarsia, Asien,1900-tal.
57941
Final bid350 SEK
Tyger och stuvbit, 6 st.
57960
Tyger och stuvbit, 6 st.
Final bid250 SEK
Ljuslyktor, 4 st, glas/metall, Smith´s Konsthantverk.
57971
Final bid250 SEK
Ytterfoder, flintgods, Gustavsberg.
57978
Final bid300 SEK
Bricka, handmålat porslin, Rosenthal, 1900-talets andra hälft.
57983
Final bid350 SEK
Matservisdelar, 18 st, porslin, "Arctica" och "Kesti", Arabia.
57992
Final bid300 SEK
Katthus för kattlåda, trä, Trixie.
58000
Final bid225 SEK
Väggvitrinskåp,trä/glas, 1900-tal.
58033
Final bid350 SEK
Frukostservisdelar, 31 delar, flintgods, "The Botanic Garden", Portmeiron, England.
58039
Final bid250 SEK
Gruvlykta, mässing/glas, E. Thomas & Williams Ltd, Wales, 1988.
58052
Final bid400 SEK
Sigvard Bernadotte, vas, glas, nr 98/299, Lindshammar för Fyrklövern, signerad.
58054
Final bid300 SEK
Margareta Forslund, Simrishamn, klänningar och kjol, 4 delar, bomull.
58053
Final bid250 SEK
Est1,000 SEK
Gryta, emaljerat gjutjärn, obegagnad.
58101
Final bid225 SEK
Karott, flintgods, "Calypso", ALP.
58117
Final bid250 SEK
Lisa Larson, vas, stengods, Gustavsberg.
58127
Final bid300 SEK
Moccaskedar, 12 st, silver, ''Rosen''.
58133
Final bid1,100 SEK
Stig Claesson, litografi nr 17/75, signerad.
58156
Final bid400 SEK
Hallampa, glas/smide, funkis, 1930-tal.
58197
Final bid250 SEK
Ljusstakar, ett par, GAB, nysilver.
58242
Final bid350 SEK
Alf Stridfeldt, emaljmålningar, 6 st, signerade.
58254
Final bid550 SEK
Bordslampa, metall, Ellos.
58263
Bordslampa, metall, Ellos.
Final bid250 SEK
Kaffeservis, 24 delar, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl.
58269
Final bid450 SEK
Affisch, "Donald Duck and the mummy´s ring".
58297
Final bid300 SEK
Affisch, papegoja, signerad "Irmi 92" i trycket.
58301
Final bid300 SEK
Frimärken, ett parti, postfriskt.
58305
Final bid250 SEK
Moccaservis, 12 delar, porslin, Bareuther, Bavaria.
58328
Final bid225 SEK
Märklin, bro m.m, ett parti, 1900-tal.
58329
Final bid300 SEK
Vinylskivor i plastback, ett parti, mest rock, bl.a Uriah Heep.
58336
Final bid300 SEK
Actionfigurer, ett parti, plast, bl. a Kenner.
58341
Final bid250 SEK
Kaffeskedar, 10 st, silver, ''Disa''.
58351
Final bid1,300 SEK