57691
Käpp, trä/silver 830.
Final bid400 SEK

57703
Hylla med spegel, snurrbar, trä, 1900/2000-tal.
Final bid300 SEK

57705
Kaffeservis, 25 delar, porslin, Carl von Linné, Fyrklövern.
Final bid250 SEK

57707
Balansvåg med vikter, 10 delar, gjutjärn, Lindells.
Final bid250 SEK

56866
Roger Skärlund, blandteknik, signerad.
Final bid225 SEK

57744
Pelargoner, 5 st, i keramikkrukor.
Final bid300 SEK

57757
TV, 32 tum, TCL33DD420, 2 fjärrkontroller.
Final bid250 SEK

57758
Ragnar Andersson, väggdekoration med belysning, smide, Dalslandssmide.
Final bid250 SEK

57765
Kastrullar m.m, 8 delar, koppar, bl.a Krögarhuset.
Final bid300 SEK

57792
Ljudsystem, ett parti, Bose.
Final bid400 SEK

57794
Bestickservis, 42 delar, bakelit/rostfritt stål.
Final bid450 SEK

57808
Sven Palmqvist, skålar, 3 st, glas, "Colora", Orrefors.
Final bid250 SEK

57821
Byrå, 3 lådor, trä, svängd front, senbarockstil, 1900-tal.
Final bid450 SEK

57824
Julkyrka med spelur och belysning.
Final bid250 SEK

57829
Fotogenlampa, mässing/flintgods.
Final bid400 SEK

57836
Gunnar Norrman, grafiskt tryck, signerad, daterad 1952.
Final bid250 SEK

57858
Symaskinsunderrede, gjutjärn, Husqvarna.
Final bid300 SEK

57885
Kannor, 15 st, koppar, 1900-tal.
Final bid250 SEK

57941
Barskåp i form av en flaska ,skuret trä och intarsia, Asien,1900-tal.
Final bid350 SEK

57960
Tyger och stuvbit, 6 st.
Final bid250 SEK

57971
Ljuslyktor, 4 st, glas/metall, Smith´s Konsthantverk.
Final bid250 SEK

57978
Ytterfoder, flintgods, Gustavsberg.
Final bid300 SEK

57983
Bricka, handmålat porslin, Rosenthal, 1900-talets andra hälft.
Final bid350 SEK

57992
Matservisdelar, 18 st, porslin, "Arctica" och "Kesti", Arabia.
Final bid300 SEK

58000
Katthus för kattlåda, trä, Trixie.
Final bid225 SEK

58033
Väggvitrinskåp,trä/glas, 1900-tal.
Final bid350 SEK

58039
Frukostservisdelar, 31 delar, flintgods, "The Botanic Garden", Portmeiron, England.
Final bid250 SEK

58052
Gruvlykta, mässing/glas, E. Thomas & Williams Ltd, Wales, 1988.
Final bid400 SEK

58054
Sigvard Bernadotte, vas, glas, nr 98/299, Lindshammar för Fyrklövern, signerad.
Final bid300 SEK

58053
Margareta Forslund, Simrishamn, klänningar och kjol, 4 delar, bomull.
Final bid250 SEK
Est1,000 SEK

58101
Gryta, emaljerat gjutjärn, obegagnad.
Final bid225 SEK

58117
Karott, flintgods, "Calypso", ALP.
Final bid250 SEK

58127
Lisa Larson, vas, stengods, Gustavsberg.
Final bid300 SEK

58133
Moccaskedar, 12 st, silver, ''Rosen''.
Final bid1,100 SEK

58156
Stig Claesson, litografi nr 17/75, signerad.
Final bid400 SEK

58197
Hallampa, glas/smide, funkis, 1930-tal.
Final bid250 SEK

58242
Ljusstakar, ett par, GAB, nysilver.
Final bid350 SEK

58254
Alf Stridfeldt, emaljmålningar, 6 st, signerade.
Final bid550 SEK

58263
Bordslampa, metall, Ellos.
Final bid250 SEK

58269
Kaffeservis, 24 delar, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl.
Final bid450 SEK

58297
Affisch, "Donald Duck and the mummy´s ring".
Final bid300 SEK

58301
Affisch, papegoja, signerad "Irmi 92" i trycket.
Final bid300 SEK

58305
Frimärken, ett parti, postfriskt.
Final bid250 SEK

58328
Moccaservis, 12 delar, porslin, Bareuther, Bavaria.
Final bid225 SEK

58329
Märklin, bro m.m, ett parti, 1900-tal.
Final bid300 SEK

58336
Vinylskivor i plastback, ett parti, mest rock, bl.a Uriah Heep.
Final bid300 SEK

58341
Actionfigurer, ett parti, plast, bl. a Kenner.
Final bid250 SEK

58351
Kaffeskedar, 10 st, silver, ''Disa''.
Final bid1,300 SEK