58354
Lornjetter, 2 st, gulmetall/emajl, 1800/1900-tal.
Final bid300 SEK

58389
Coca-Cola flasköppnare för bordsmontering.
Final bid225 SEK

58446
Bordslampa, glas /mässing, 1900-talets andra hälft.
Final bid400 SEK

58462
Dukar och servetter, ett parti, linne, 1900-tal.
Final bid300 SEK

58470
Göran Tullberg, olja på duk, signerad.
Final bid450 SEK

58473
Brännvinskaraffer och pluntor, 10 st, glas, 1800/1900-tal.
Final bid225 SEK

58485
Snigelhink, trä och metall, 1800-tal.
Final bid225 SEK

58525
Krus, 2 st, stengods, 8 liter, Helsingborg och Ystad, 1900-tal.
Final bid250 SEK

58539
Ljusstakar och ljuskrona, 5 delar, bl a Skultuna, 1900-tal.
Final bid250 SEK

58545
Koppar, ett parti, 1800/1900-tal.
Final bid225 SEK

58594
Brännvinskaraffer och pluntor, 7 delar, glas m.m, 1800/1900-tal.
Final bid350 SEK

58606
Redskap för textilberedning, allmoge, trä/metall/las, 1800/1900-tal.
Final bid300 SEK

58607
Husgeråd, ett parti, mest allmoge.
Final bid350 SEK

58608
Keramik, 8 delar, allmoge, 1800-1900-tal.
Final bid225 SEK

58616
Glasservis, 34 delar, Åfors.
Final bid225 SEK

58622
Carl-Einar Borgström, brännvinskaraff, tenn, Ystad-Metall, 1942.
Final bid400 SEK

58634
Skålar och ljuslyktor, 4 delar, glas, Orrefors och Kosta Boda.
Final bid225 SEK

58663
Anders A. Jönsson, ''Nyutslagen bokskog'', olja på duk, signerad.
Final bid300 SEK

58681
Final bid400 SEK

58688
Akustisk gitarr, Yamaha , C-60 A.
Final bid350 SEK

58744
DVD Home Theatre System, med högtalare, Sony.
Final bid300 SEK

58770
Elljusstakar, ett par, smide, Luma.
Final bid450 SEK

58774
Multislip m.m, ett parti, bl.a Black & Decker.
Final bid225 SEK

58784
Blu-Ray/DVD-spelare, Panasonic DMP-BD75.
Final bid350 SEK

58792
Bordslampa, mässing.
Final bid300 SEK

58808
Sven Hofverberg, skål, stengods.
Final bid300 SEK

57743
Elefantgräs, 3 st.
Final bid250 SEK

58822
Tomtar, 3 st, keramik, 1900-tal.
Final bid250 SEK

58834
Provdocka, dam, snurrbar, höj/sänkbar, metall/textil/trä.
Final bid200 SEK

58847
Bordsfotogenlampor, 2 st, mässing/glas.
Final bid250 SEK

58856
Rundslingor och spännrem, 5 delar, bl.a Xuli.
Final bid250 SEK

58859
Acetat silikon, 24 tuber, Dowsil 781, DOW.
Final bid300 SEK

58865
Pussel, 8 st, bl.a Wasgij?, Jumbo.
Final bid250 SEK

58868
Elljusstakar m.m, 6 delar, bl. a Konstsmide.
Final bid250 SEK

58895
Fiskerullar, 2 st, varav en Fladen 2000 för havsfiske.
Final bid200 SEK

58899
Sticksåg m.m, 5 delar, bl.a Bosch.
Final bid225 SEK

58907
Vinglas, 8 st, Christineholm Design Studio.
Final bid225 SEK

58935
Snurrstolar, ett par, metall/plast, "Scala", IKEA, 1970-tal.
Final bid225 SEK

58974
Cykel, 20 tum, 7 växlar, Hammer Sphere, med tillbehör.
Final bid500 SEK

58987
Kaffeskedar, silver, 5 st, "Carmen", 41 gram.
Final bid450 SEK

58989
Fönsterbrädor, 4 st, sten.
Final bid150 SEK

59007
Lasse Åberg, affischer, 3 st, Åbergs Museum Art Editions.
Final bid225 SEK

59011
Karl Bergman, olja på duk, signerad.
Final bid550 SEK

59015
Final bid250 SEK

59018
Badrumsbelysning och vägglampor, 2+2 st, bl.a porslin och glas, 1900-tal.
Final bid225 SEK

59026
Batteriladdare, Telwin Leader 400 Start.
Final bid300 SEK

59044
Vas och skål, mässing/tenn, Ystad Metall och Ystad Tenn.
Final bid300 SEK

59055
Gunilla Mann, "Rörum, den levande byn", litografi, signerad.
Final bid250 SEK